خوش آمدید

طرح بازيافت پساب هاي شهري به نتيجه مي رسد

موضوعات : Sewer

تهران- معاون پژوهشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از اتمام طرح كلان بازيافت پساب هاي شهري و كشاورزي تا سه سال آينده خبر داد.


به گزارش خبرنگار علمي ايرنا، دكتر محمد مهدي نژاد نوري در حاشيه صدو چهارمين جلسه كميسيون دايمي شوراي عا لي علوم،‌تحقيقات و فناوري (عتف) در جمع خبرنگاران افزود:

نتايج اين طرح بناست تا به سازمان هاي بهره بردار از جمله شهرداري‌ها، وزارت جهاد كشاورزي، نيرو و سازمان محيط زيست و ديگر سازمان ها ارايه شود.
وي همچنين مديريت، سياستگذاري و ارزيابي خطرات آلاينده‌هاي مواد غذايي و زيست محيطي را از ديگر موضوعات اين جلسه عنوان كرد و افزود: استانداردهاي موجود براي تنوع غذايي موجود در كشور كافي نيست و مي بايست مطالعات گسترده در اين زمينه انجام شود تا نسل هاي آينده از خطرات مسموميت هاي غذايي در امان باشند.
وي به وجود برخي سموم در طبيعت اشاره كرد و گفت: برخي از اين سموم به طور طبيعي در طبيعت موجود است و از اين رو نياز به فناوري‌هايي براي آشكار سازي سموم داريم.
مهدي نژاد نوري در بخش ديگري از سخنان خود همچنين انتخاب اعضاي كميسيون تازه تاسيس كميسيون حقوقي و قضايي شوراي عالي علوم،‌تحقيقات و فناوري را از موضوعات ديگر جلسه كميسيون دايمي شوراي عتف دانست و خاطرنشان كرد: برابر آنچه كه به تصويب رسيد مقرر شد تا اعضاي اين كميسيون متشكل از ۱۰ نفر از نمايندگان قوه قضائيه، وزارت دادگستري، معاون حقوقي رئيس جمهور، كميسيون امور حقوقي و قضايي مجلس و نمايندگاني ازصدا و سيما باشند.
وي گفت: همچنين بناست تا ۱۱ نفر از اعضاي حقيقي نيز در تركيب اين كميسيون حضور يابند؛ از سوي ديگر كميسيون دايمي شوراي عتف و نمايندگاني از كانون وكلا به عنوان سازمان هاي مردم نهاد (NGO ) در تركيب اعضاي حقيقي اين كميسيون حضور خواهند داشت.
مهدي نژاد با بيان اينكه طرح كلان اقتصاد مقاومتي در جلسه شوراي عتف مطرح شده بود، يادآور شد: اين طرح نياز به اصلاحاتي داشت كه با اعمال اصلاحات در اين جلسه مطرح و به صورت قطعي موافقت شد.

منبع:ایرناکپی
   لینک اشتراک گذاری    
کپی