حادثه آفرینی آزمایشگاه دانشگاه بوعلی

موضوعات : Safety

موژ به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان درباره انفجار رخ داده در آزمایشگاه این دانشگاه توضیحاتی ارایه داد و گفت: در حال حاضر دانشجویان آسیب دیده در وضعیت خوبی به سر می برند.به دنبال انفجار در آزمایشگاه شیمی دانشگاه بوعلی سینا که حوالی ظهر روز گذشته اول مرداد رخ داد


و تعدادی از دانشجویان دختر و پسر تحصیلات تکمیلی دانشگاه که درحال آزمایش در آزمایشگاه تحقیقاتی شیمی آلی دانشگاه بوعلی سینا بودند، دچار آسیب شدند رئیس دانشگاه توضیحاتی را ارایه داد.

دکتر محمدعلی زلفی‌گل در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: انفجاری در آزمایشگاه رخ نداده است بلکه یک ظرف شیشه ای حلال ترکیده است.

وی ادامه داد: این اتفاق باعث شد تا دانشجویان آسیب هایی ببینند که اکنون همه در وضعیت خوبی قرار دارند، دانشجوی دختری هم که از چشم آسیب دیده بود بلافاصله با هماهنگی که با هلال احمرانجام شد با هلیکوپتر به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که زادگاه دانشجو هم بود، انتقال داده شد و تحت عمل چشم قرار گرفت و اکنون در وضعیت خوبی قرار دارد.

رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان افزود: این اتفاق به خاطر بی احتیاطی دانشجویان و قرار دادن ظرف حاوی حلال در نزدیکی گرما رخ داد.

وی درباره خسارت وارده به آزمایشگاه دانشگاه هم گفت: خسارتی به آزمایشگاه وارد نشده است چون انفجاری رخ نداده بود.لینک کوتاه مطلب : http://www.mozh.org/652/