پیام دکتر ندافی در روز بهداشت حرفه ای

موضوعات : Occupational-health

رییس مرکز سلامت محیط و کار به مناسبت 28  آوریل  2012(9 اردیبهشت) روز جهانی ایمنی وبهداشت حرفه ای، پیامی صادر کرد.به گزارش وب دا، متن این پیام به شرح زیر است: بسم الّله الرحمن الرحیم، نهم اردیبهشت  ماه  1391  مصادف با  28  آوریل 2012 میلادی روز جهانی ایمنی وبهداشت حرفه ای با حرکتی جهانی به سوی " ارتقاء ایمنی و بهداشت در یک اقتصاد سبز " از طرف سازمان بین المللی کار مطرح شده است. آنچه مسلم است هدف جهانی ملل مختلف رسیدن به توسعه پایداری است که محور آن برخورداری از یک اقتصاد سبز می باشد.


اجزاء این اقتصاد سبز، صنعت سبز و مشاغل سبز است. مشاغل سبز با  ورود و استقرار استانداردهای ایمنی وبهداشت حرفه ای در واحدهای شغلی، راهی است که به طور کامل صنعت سبز را مفهوم می بخشد.

لازمه داشتن یک اقتصاد سبز،  مصرف بهینه منابع و حفاظت از محیط زیست و نیز حفظ سلامت و ایمنی شاغلین می باشد. برخورداری کشور از مشاغل سبز راهی است به سوی ایجاداشتغال بیشتر، ایجاد انگیزه وارتقاء بهره وری نیروی کار، توسعه محیط های کاری سالم، کاهش حوادث و بیماریها، توسعه فرهنگ ایمنی وبهداشت حرفه ای در جامعه در کنار سازگاری فعالیتهای صنعتی با محیط زیست است.

اميد است با تلاش جمعی در جهت توسعه مشاغل سبز، کشور را به سوي برخورداری از یک اقتصاد سبز و توسعه پایدار سوق دهيم.

 

                                                                    دکتر کاظم ندافی

                                                          رییس مرکز سلامت محیط و کارکپی
   لینک اشتراک گذاری    
کپی