چهارشنبه، 22 آذر ماه، 1396
سبد خرید
دسترسی سریع

محل تبلیغ شما

برگزاری مسابقات دانشجویی سازه های ماکارونی در آستارا

آستارا - ایرنا - به مناسبت هفته پژوهش، نخستین مسابقات دانشجویی سازه های ماکارونی با هدف انگیزش خلاقیت دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا برگزار شد.


تمدید ارسال آثار به دومین دوره کتاب سال یزد

یزد - ایرنا - معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: مهلت ارسال آثار به دومین دوره کتاب سال یزد (جایزه ویژه شهید صدوقی) که پیشتر 30 دی ماه اعلام شده بود، تا پایان بهمن ماه 96 تمدید شد.


14 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور لرستان تحصیل می کنند

خرم آباد -ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه پیام نور لرستان گفت:در حال حاضر 14 هزار دانشجو در این دانشگاه به تحصیل علم مشغول هستند.


تاکسی هوشمند در سنندج راه اندازی شد

سنندج - ایرنا - مدیر دفتر پشتیبانی شرکت آی تاکسی در سنندج گفت: با حضور اقشار مختلف مردم شرکت آی تاکسی به عنوان نخستین تاکسی هوشمند عصر سه شنبه در این شهر راه اندازی شد.


حلقه های زحل باران زا هستند

تهران-ایرنا- محققان امریکایی متوجه شدند که حلقه های زحل بر این سیاره سایه می اندازند و نوعی باران تولید می کنند.


روزه داری توانایی های مغز را افزایش می دهد

تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید در انگلیس نشان می دهد که امساک از خوردن غذا به صورت متناوب باعث تقویت قدرت مغز، حافظه و توانایی های فراگیری می شود.


شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی تقویت می‌شوند

تهران– ایرنا- ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با همکاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری در حال تدوین شیوه نامه‌هایی برای ایجاد زیرساخت کسب و کار جذاب برای فعالیت شرکت‌های خدمات انرژی است.


معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی:بودجه پژوهش را درست هزینه نمی کنیم

تهران- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری دفتر مرکزی جهاددانشگاهی با اشاره به بودجه اندک بخش پژوهش گفت: همین بودجه را هم درست مصرف نمی کنیم.


اسپیس ایکس موشک و فضاپیمای استفاده شده را همزمان به فضا پرتاب می کند

تهران-ایرنا- شرکت فناوری های فضایی اسپیس ایکس امروز سه شنبه برای اولین بار یک موشک و فضاپیمای مورد استفاده واقع شده را به طور همزمان راهی فضا می کند.


چکمه ارتعاشی برای رفع گرفتگی رگ های پا

تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه نشان می دهد که برای رفع گرفتگی رگ های پا می توان از یک چکمه پلاستیکی ارتعاشی کمک گرفت.


300 میلیون مترمکعب آب از سدها به دریاچه ارومیه رهاسازی می شود

تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر مدیریت منابع آب حوضه‌های آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه گفت: اسفند امسال و فروردین سال آینده 300 میلیون مترمکعب آب از سدهای حوضه دریاچه ارومیه به ‌سوی این دریاچه رها سازی انجام می‌شود.


آغاز اجلاس یک سیاره با هدف سرعت بخشیدن به مبارزه با تغییر اقلیم

تهران – ایرنا -اجلاس بین المللی آب و هوایی پاریس با عنوان ' یک سیاره ' امروز سه شنبه با حضور سران و مقام های بلند پایه کشورهای جهان و با هدف کشف راه هایی برای افزایش سرعت انجام اقدام های مختلف برای مبارزه با تغییر اقلیم در پاریس حال برگزاری است.


معاون وزیر علوم: فعالیت سیاسی دانشجویان در دولت یازدهم آزاد شد

شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس امور دانشجویان گفت: طی چهار سال گذشته فضا برای فعالیت سیاسی دانشجویان آزاد شد و تک صدایی شکل گرفته در دولت قبل برطرف شد.


لزوم توجه به پژوهش های کاربردی در حوزه فناوری نانو- علی ماجدی*

پژوهش، فعالیتی خلاقانه و سامان یافته برای افزایش سطح دانش در موضوعی خاص است. به طور کلی پژوهش را می توان در دو دسته کلی پژوهش پایه و کاربردی دسته بندی کرد؛ در پژوهش پایه ای هدف تولید و بهبود فرضیه های علمی برای افزایش درک از طبیعت و پیش بینی آن یا سایر پدیده هاست.


معرفی ایده های برتردر جشنواره شتاب در استان اصفهان

اصفهان- ایرنا- سه ایده به عنوان ایده‌های برتر استان اصفهان در سومین جشنواره شتاب انتخاب شدند و به مرحله ملی راه یافتند.


25 تخت، پایان راه پرندگان فریدونکنار

تهران- ایرنا - پرندگان مهاجری که برای زمستان گذرانی وارد فریدونکنار می شوند، بی اطلاع از خطری که در کمین آنها است، پیش می روند اما در نهایت سر از تخت های بازار سیاه این منطقه در می آورند.


تحقق ایده های دانشجویان در دانشگاه کار آفرین میسر می شود

تهران- ایرنا- معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر نقش دانشگاه کارآفرین گفت: تجهیز نیروی انسانی و منابع برای تحقق ایده ها از الزامات دانشگاه کارآفزین است و دانشجو باید فرصت تحقق رویای خود در دانشگاه را به دست آورد.


حمایت نهان‌ و عیان ازشکارچیان غیرمجاز در فریدونکنار

ساری - ایرنا - مدیرکل محیط زیست مازندران گفت که کشتار پرندگان مهاجر زمستان گذران در فریدونکنار بویژه تالاب سرخ رود و ازباران امسال با حمایت برخی نیروهای با نفوذ محلی در سطوح استانی و ملی با بهانه قرار دادن معیشت مردم محلی تشدید شده است .


اختراع نانو ذره و نانو سیال افزایش برداشت از مخازن نفت وگاز در بوشهر

بوشهر - ایرنا- دانشجوی دوره دکترای رشته مهندسی شیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر برای نخستین بار در کشور نانو ذره و نانو سیال فوق آب گریز کردن و نفت گریزی سنگ مخازن نفت و گاز را برای افزایش تولید آنها اختراع و ثبت کرد.


درمان بیماری هانتینگتون، یک گام بزرگ رو به جلو

تهران-ایرنا- محققان در انگلیس به ریاست ساره تبریزی متخصص نرولوژیست در اولین آزمایش بالینی یک داروی تجربی که برای مبارزه با بیماری هانتینگتون طراحی شده است، موفق شدند پروتیین مولد این بیماری را در انسان سرکوب کنند؛ موفقیتی که به گفته محققان فراتر از انتظار آنها بود.


تبلیغات
حمایت از کودکان سرطانی
تصاویر
آمار
reload

تلگرام موژ


پاسخنامه تشریحی ارشد 92 ززولی