خوش آمدید

ادغام وزارت بهداشت با علوم شايعه‌ است

موضوعات : Environmental-Health

خبرگزاري فارس: معاون پژوهشي وزارت بهداشت گفت: ادغام وزارت بهداشت با وزارت علوم شايعه‌اي است كه خبرنگاران ساخته‌اند و از زبان هيچ يك از مسئولان كشور شنيده نشده است.به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مصطفي قانعي امروز در كنگره بين‌المللي كاربرد ليزر در پزشكي كه در تالار امام بيمارستان امام خميني(ره) برگزار شد در جمع خبرنگاران، افزود: صندوق‌هاي علم و فناوري در برنامه سوم و چهارم توسعه ديده شده بود.وي گفت:

صندوق‌هاي علم و فناوري خصوصي هستند به دليل اينكه بيش از 50 درصد از سهام آنها در اختيار بخش خصوصي است.اين صندوق‌ها طبق قانون در حضور دولت تشكيل مي‌شود ولي به دليل اينكه سهم بخش خصوصي در آن زياد است توسط بخش خصوصي اداره مي‌شود.
معاون پژوهشي وزير بهداشت افزود: علت حضور دولت در صندوق‌هاي علم و فناوري فقط نظارت است كه سرمايه و بودجه آن براي كارهاي غيرعلمي مصرف نشود و دولت فقط نظارت مي‌كند و در مورد آن تصميم‌گيري انجام نمي‌دهد.
قانعي گفت: ليزر در بخش پزشكي با بخش‌هاي ديگر متفاوت است اگر استاندارد نباشد مي‌تواند مخاطرات جاني به همراه داشته باشد و نياز به دريافت استاندارد دارد.
وي افزود: براي دريافت استاندارد دستگاه‌هاي ليزر از پژوهشكده معين، دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي استفاده شده است.كه دستگاه‌هاي پزشكي در آنجا استاندارد را دريافت مي‌كنند. البته بيشتر تجهيزات پزشكي استاندارد CE اروپا را دريافت كرده‌اند.
معاون پژوهشي وزير بهداشت در پاسخ به اين پرسش كه آيا ادغام وزارت بهداشت با وزارت علوم صحت دارد اضافه كرد: اين شايعه را خبرنگاران ساخته‌اند و آن را توسعه مي‌دهند. اين شايعه واقعيت ندارد و از زبان هيچيك از مسئولان شنيده نشده است و در بحث كلان كشور نيز براي تثبيت آن تصميم‌گيري نشده است.
قانعي گفت: براي بحث تحقيقات باليني برنامه جدي داريم و از مراكز تحقيقاتي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي حمايت مي‌كنيم. سال آينده هم افزايي و همگرايي بخش پزشكي را خواهيم داشت. ما گله‌هاي بخش‌هاي باليني را با جان و دل مي‌پذيريم به دليل اينكه اعتبار، بخش پژوهشي كشور پايين است و اعتبار بخش پژوهشي علوم پزشكي بسيار پايين‌تر از آن است.
منبع:فارس

  • نویسنده : naderloo
  • تاریخ : چهارشنبه 27 بهمن ماه 1389
  • 2324 بازدید
  • 0 نظر