خوش آمدید

ساخت ماده ضد عفونی کننده عفونتهای بیمارستان

موضوعات : Environmental-Health, Diseases
ماده ضد عفونی کننده جدید مانع از گسترش عفونتهای بیمارستانی می شود.دانشمندان آلمانی ماده ضد عفونی کننده سریعی ساخته اند که در برابر باکتری ها، ویروس ها و دیگر میکروبها موثر است و مانع از شیوع عفونت های مرگبار در بیمارستانها می شود.به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از رویترز،پژوهشگران موسسه رابرت کخ در برلین می گویند،فرمول عملی ارائه کرده اند که می تواند میکروب های روی ابزار آلات جراحی را از بین ببرد؛

عملی و سریعی ارائه کرده اند که می تواند میکروب های موجود بر روی ابزار آلات جراحی را از بین ببرد؛ بدون آنکه با ایجاد خوردگی موجب آسیب دیدگی آنها شود.
استفاده از مواد ضد عفونی کننده نخستین خط دفاعی در برابر شیوع عفونت های بیمارستانی است و پاکسازی مطلوب و موثر ابزارآلات جراحی برای مبارزه با این عفونتها بسیار مهم و حیاتی است.

فرمول جدید آلمانی ها گستره وسیعی از میکروب ها از جمله آنهایی را که با مواد ضد عفونی کننده موجود نیز از بین نمی روند مانند باکتری “میکوباکتریوم آویوم” عامل بروز نوعی سل و ویروس “اینتروویروس” عامل فلج اطفال، نابود می کند.
پژوهشگران آلمانی در تحقیقات جدید خود آلکالین را با مقادیر مختلفی از الکل مخلوط کرده و توانایی آن را برای از بین بردن باکتریها، ویروس ها ، قارچ ها و پریون ها از روی ابزارهای جراحی آزمایش کردند.
آنها دریافتند مخلوطی از این مواد با الکل ۲۰ درصد بیشترین تاثیر را در نابودی میکروب ها دارد.
 
این دانشمندان گمان می کنند ماده ضد عفونی کننده جدید می تواند تاثیر عمده ای بر پروتکل های ایمنی بیمارستانها داشته باشد.
به گفته این پژوهشگران این شیوه نه تنها ارزان و ایمن تر است، بلکه به سادگی فراهم می شود و علاوه بر آن بر روی گستره وسیعی از عوامل عفونت زا موثر است.
نتایج این تحقیقات در نشریه ویروس شناسی عمومی منتشر شده است.

منبع:سایت پزشکان بدون مرز


کپی
   لینک اشتراک گذاری    
کپی