خوش آمدید

تجربه بیمارستان جان هاپکینز از ویروس کرونا

موضوعات : Health

به گزارش پایگاه مهندسی بهداشت محیط ایران، ویروس، اندام زنده ای نیست، بلکه یک مولکول پروتئین (دی ان ا) است که با یک لایه محافظ لیپیدی (چربی) پوشانده شده است،


اطلاعات دیگری از بیمارستان جان هاپکینز:

    ویروس، اندام زنده ای نیست، بلکه یک مولکول پروتئین (دی ان ا) است که با یک لایه محافظ لیپیدی (چربی) پوشانده شده است، که در صورت جذب شدن در یاخته های مخاطی چشم، بینی یا لثه ها (لایه های داخلی پشت لب ها و پشت لپ ها) ، کد ژنتیکی این یاخته ها را تغییر می دهد و با جهش (موتاسیون) آنها را به یاخته های متجاوز و چند برابر کننده تبدیل می کند.

    از آنجا که ویروس اندام زنده ای نیست بلکه یک مولکول پروتیینی است، کشته نمی شود بلکه خودش از بین می رود. مدت زمان فروپاشی اش به دما، رطوبت و نوع ماده ای که در آن قرار دارد بستگی دارد.

    ویروس بسیار شکننده است و تنها محافظ اش، یک لایه بیرونی چربی است. به همین دلیل است که هر صابونی یا مواد شوینده ای بهترین راه حل است، زیرا مالش کف صابون، چربی ها را می‌شکند (تکه-تکه می کند) و بنابراین از تعدادشان می کاهد (به همین دلیل شما باید به مدت ۲۰ ثانیه یا بیشتر آنقدر مالش دهید که کف زیادی تولید شود). با حل شدن لایه چربی در کف، مولکول پروتیینی، در تنهایی و بی حفاظی، تکه-تکه و تجزیه می شود.

    حرارت چربی را ذوب می کند. به همین دلیل استفاده از آب گرم بیش از ۷۷ درجه فارنهایت (بالای ۲۵ درجه سانتیگراد) برای شستن دستها ، لباس ها و هر چیز دیگری بسیار خوب است. به علاوه، آب گرم باعث ایجاد کف بیشتری می شود و همین امر باعث مفیدتر شدن آن می شود.

    الکل یا هر نوع مخلوط با الکل بیش از ۶۵٪، چربی ها را، به ویژه لایه چربی بیرونی ویروس ها را حل می کند.

    هر مخلوطی با ۱ قسمت سفید کننده و ۵ قسمت آب به مستقیما پروتئین را حل می کند و آن را از داخل می شکند.

    آب اکسیژنه بعد از صابون، الکل و کلرآین کمک می کند، زیرا پراکسید پروتئین ویروس را حل می کند، اما شما باید از آن به صورت خالص استفاده کنید و این به پوست شما آسیب می رساند.

    ضد باکتری ها و آنتی بیوتیک ها خوب نیستند: ویروس اندام زنده ای مانند باکتری نیست. آنتی بادی ها نمی توانند آنچه زنده نیست را بکشند.

    هیچ وقت لباس، ملافه یا پارچه استفاده شده یا استفاده نشده را تکان ندهید. در حالی که به یک سطح متخلخل چسبانده شده است ، بسیار بی اثر است و فقط از هم پاشیده می شود.
    بین ۳ ساعت (پارچه و متخلخل)،
    ۴ ساعت (مس و چوب)،
    ۲۴ ساعت (مقوا)،
    ۴۲ ساعت (فلزی)، و
    ۷۲ ساعت (پلاستیک).
    اما اگر آن را تکان دهید یا از یک گرد گیر استفاده کنید ، مولکول های ویروس حداکثر ۳ ساعت در هوا شناور می شوند و می توانند در بینی شما جای بگیرند.

    مولکولهای ویروس در سرماخوردگی بسیار پایدار و یا به عنوان سیستم‌های تهویه مطبوع در خانه ها و اتومبیل ها بسیار مصنوعی هستند.

    همچنین برای پایداری و مخصوصاً تاریکی به رطوبت نیاز دارند. بنابراین ، محیط های کم آب ، خشک ، گرم و روشن سریعتر آن را تخریب می کنند.

    اشعه ماوراء بنفش اشعه ماوراء بنفش روی هر چیزی که ممکن است حاوی آن باشد پروتئین ویروس را تجزیه می کند. به عنوان مثال ، برای ضد عفونی و استفاده مجدد از ماسک مناسب است. مراقب باشید ، همچنین باعث تجزیه کلاژن (که پروتئین است) در پوست است.

    ویروس نمی تواند به داخل پوست سالم برود.

    سرکه مفید نیست زیرا باعث از بین رفتن لایه محافظ چربی ویروس نمی شود.

    مایعات گاز دار یا ودکا، بی اثر است. قوی ترین ودکا ۴۰٪ الکل دارد در حالیکه ما به ۶۵٪ نیاز داریم.

    دهان شوی ها (مانند لیستراین) ، فقط اگر ۶۵ درصد الکل داشته باشد کمک می کند.

    هرچه فضای محدودتر باشد ، غلظت ویروس بیشتر می شود. هرچه هوای بازتر یا به طور طبیعی تهویه شود ، کمتر است.

    شما باید دست های خود را قبل و بعد از لمس مخاط، مواد غذایی، قفل، دستگیره، سوئیچ، کنترل از راه دور، تلفن همراه، ساعت، رایانه، میز، تلویزیون، و غیره بشویید. همچنین در موقع استفاده توالت.

    شما باید دست های خشک را از خیلی شستن آنها مرطوب کنید ، زیرا این مولکول ها می توانند در ترک های میکرو پنهان شوند. هرچه مرطوب کننده ضخیم تر باشد ، بهتر است.

    همچنین ناخن ها را کوتاه نگهدارید تا ویروس در آنها پنهان نشود.

منبع (به زبان انگلیسی):

https://writerstake.com/posts/updated-insights-on-coronav...

https://threadreaderapp.com/thread/1243207848474988549.html

https://www.uglyhedgehog.com/t-638520-1.html

https://blackmeninamerica.com/coronavirus

https://www.corona24.news/u/2020/03/29/polakis-what-you-n...

https://www.reddit.com/r/COVID/comments/fojbpo/virus_is_n...

https://investorshub.advfn.com/boards/read_msg.aspx?messa...

 کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 315
  • 0