خوش آمدید

ارسال ایمیل به محیط زیست آسیب می زند

موضوعات : Environment

به گزارش موژ و به نقل از ایرنا، براساس مطالعه محققان، ارسال یک نامه کوتاه الکترونیکی حدود چهارگرم (0.14 اونس) دی اکسید کربن به اتمسفر اضافه می کند.


به گزارش پایگاه اینترنتی دیلی میل، محققان می گویند، این یافته بر اساس مطالعه محققان موسسه McAfee در آمریکا است. محققان در این مطالعه ردپای کربن از هرزنامه ها را بررسی کردند. به این ترتیب ارسال 65 نامه الکترونیکی با طی مسافت یک کیلومتر با یک خودرو با سرعت متوسط برابر است.
این مطالعه نشان داد، هربار که فرد برای شخص دیگری رونوشت (کپی) ارسال می کند، شش گرم دیگر دی اکسید کربن به جو اضافه می کند.
ردپای کربن عبارت است از مقدار کل گازهای گلخانه ای که برای حمایت مستقیم و غیر مستقیم از فعالیت های انسانی تولید می شود.
هر فرد بطور متوسط هر روز 125 نامه الکترونیکی ارسال و دریافت می کند.در زمان ارسال نامه های الکترونیکی، گازهای گلخانه ای براثر فعالیت رایانه، سرور و روترها تولید می شود.
این مطالعه نشان داد که دریافت یک پیام هرزنامه، حتی اگر باز نشود، بازهم بر محیط زیست تاثیر دارد بطوری که 0.3 گرم دی اکسید کربن به جو اضافه می کند.
طبق این تحقیق، ردپای جهانی کربن ناشی از هرزنامه سالانه برابر با مقدار گازهای گلخانه ای است که از 3.1 میلیون خودروی سواری که در سال دو میلیارد گالن بنزین مصرف می کنند، خارج می شود.
با این حال محققان متذکر شدند که ارسال نامه های الکترونیکی تنها فعالیت در فهرست بلند بالای از فعالیت های ظاهرا بی ضرر روزمره نیست که در انتشار دی اکسید کربن مشارکت دارد.
برای مثال تایپ یک تحقیق غیر ضروری در گوگل با یک لپ تاپ با انرژی کارآمد، ردپای 0.2 گرم دی اکسید کربن بر جا می گذارد. در حالیکه انجام همین کار با استفاده از یک رایانه قدیمی 4.5 گرم دی اکسید کربن تولید می کند.
پیش از این ارزیابی که توسط محققان آژانس محیط زیست و کنترل انرژی فرانسه انجام شده بود نیز نشان داده بود که علاوه بر پست الکترونیک سایر ابزارهای فناوری های اطلاعات نیز آلاینده هستند.کپی
   لینک اشتراک گذاری    
کپی