خوش آمدید

طرحهای ایرانی اجلاس رامسر در رومانی

موضوعات : Environment

تهران - طرح حفاظت از تالاب­های ایران و مركز منطقه­ای كنوانسیون رامسر در مركز و غرب آسیا به منظور فراهم آوردن ارتباط بیشتر با كارشناسان جهان در نمایشگاه جانبی یازدهمین اجلاس متعاهدین كنوانسیون رامسر كه از تاریخ 16 تا 24 تیرماه در شهر بخارست رومانی برگزار می­ شود ارایه شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، این نشست مهمترین مجمع بین‌المللی مرتبط با تالاب‌هاست كه جمع گسترده‌ای از متخصصین و علاقه مندان مسایل حفاظتی و مدیریتی حوزه تالاب در آن به بحث و تبادل‌ نظر می ‌پردازند و علاوه بر تعیین ساختارهای مدیریتی، خط مشی و رویكرد سه سال آینده این كنوانسیون توسط كشورهای عضو تبیین خواهد شد.

' محسن سلیمانی ' مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب­های ایران گفت: دبیرخانه طرح تلاش كرده تا ضمن حضوردر نشست­های این اجلاس و تبادل نظر با سایر متخصصین حاضر در این رویداد مهم بین­المللی، در قالب برپایی غرفه در نمایشگاه جانبی این اجلاس دستاوردهای طرح و تلاش سازمان حفاظت محیط زیست را در زمینه حفاظت از تالاب­ها و چالشهای موجود نظیر خشك شدن دریاچه ارومیه در سطح بین­المللی مطرح كند.

' طرح حفاظت از تالاب­های ایران ' به عنوان یكی از پروژه­های مشترك بین صندوق تسهیلات محیط ­زیست جهانی ، سازمان ملل متحد و دولت جمهوری اسلامی ایران است.

' صادق صادقی زادگان ' رییس مركز منطقه­ای كنوانسیون رامسر در مركز و غرب آسیا گفت: این نمایشگاه علاوه بر به نمایش در آوردن دستاوردهای سازمان­های دولتی و غیردولتی ملی و بین­المللی در عرصه تحقیقات،‌ مدیریت و حفاظت از تالاب­ها فرصت مناسبی را نیز برای بحث و تبادل نظر بین متخصصین و علاقه مندان این حوضه در كنار مذاكرات رسمی بین نمایندگان عضو كنوانسیون رامسر فراهم كرده است.

كنوانسیون رامسر به عنوان قدیمی ‌تری معاهده بین‌المللی با موضوع حفاظت از طبیعت در جهان در سال 1971 در شهر رامسر به امضا رسید.

این كنوانسیون ،‌ با تاكید بر رویكرد و نقشی كه تالاب‌ها در تامین نیازهای جوامع انسانی ایفا می‌كنند، حفاظت از تنوع زیستی تالابی را به عنوان اصلی­ترین هدف خود قرار داده است.کپی
   لینک اشتراک گذاری    
کپی