خط لوله انتقال نفت در پلدختر مجددا شکسته شد

به دنبال شکسته شدن مجدد لوله خطوط انتقال نفت در پلدختر، مدیر کل محیط زیست لرستان گفت: نشت مجدد نفت در پلدختر 60 هزار متر مکعب از خاک‌های منطقه را آلوده کرده است.
علی رحیم کاکاوند در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: این حادثه در پیچ روستای زیودار، یک کیلومتر بالاتر از محل حادثه شکسته شدن لوله نفت در 11 تیرماه رخ داده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه یکی از لوله‌ها شکسته شده و نفت زیادی وارد خاک منطقه شده است، اظهار داشت: در این حادثه 60 هزار مترمکعب از خاک‌های منطقه آلوده شده است.
کاکاوند با بیان اینکه نشت نفت در حال حاضر مهار شده است، ادامه داد : نشت نفت بیش از 350 متر از حاشیه جاده را نیز آلوده کرده است.
وی تصریح کرد: هنوز نفت وارد رودخانه نشده ولی احتمال ورود آن به رودخانه وجود دارد.
مدیرکل محیط زیست لرستان با تاکید بر این که مسوولان شرکت نفت به الزامات خود عمل نکرده‌اند، به ایسنا گفت: با توجه به هشدارهای زیست‌محیطی باید صدور نفت تا اطلاع ثانوی متوقف می‌شد ولی این کار صورت نگرفته است.
کاکاوند افزود: از سال 80 تا کنون 17 بار حادثه‌هایی از این دست رخ داده که چهار مورد آن در سال جاری اتفاق افتاده است.
وی تصریح کرد: رخداد چهارمین حادثه در طول سال جاری موید این است که مسوولان شرکت نفت هیچ گونه احترامی برای مردم و محیط زیست قائل نیستند و دغدغه ای نیز برای انجام وظایف خود در قبال محیط زیست ندارند.
کاکاوند با تاکید بر اینکه پیگیر قضیه بصورت جدی خواهیم بود، خاطرنشان کرد: قصور این افراد باعث وارد آمدن خسارات جبران‌ناپذیر مداوم به محیط زیست منطقه شده است.
مدیر کل محیط زیست لرستان در پایان گفت: حادثه اخیر ثابت کرد که مسوولان شرکت نفت به تعهدات خود پایبند نیستند.
منبع:ایسنا


کپی
   لینک اشتراک گذاری    
کپی