خوش آمدید

واکسن آنفلوانزای A

موضوعات : Diseases
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مرضیه وحید دستجردی روز دوشنبه در حاشیه نخستین نشست هم‌اندیشی وزارت بهداشت با وزرای سابق این وزارتخانه درباره تبلیغات واکسن آنفلوانزای A در عربستان برای حجاج گفت: واکسن پس از دو هفته از زمان تزریق تاثیر خود را نشان می‌دهد. بنابراین تزریق این واکسن برای حجاج در زمان حضور در عربستان تاثیری نخواهد داشت. ولی برای زمانی که به کشور بازمی‌گردند موثر خواهد بود.وزیر بهداشت

در رابطه با اینکه این واکسنها که در عربستان برای مصرف حجاج تبلیغ می‌شوند آیا
از تاییدیه سازمان بهداشت جهانی برخوردارند یا نه؟ گفت: ما تنها می‌توانیم برای سیستم خودمان تعریف کنیم که واکسنی که وارد کشور می‌شود آیا از جای معتبری بوده و آیا تایید شده است یا نه ، ولی در مورد عربستان نمی‌توانیم این را مطرح کنیم اما در مجموع پزشکان و متخصصان عفونی و بهداشتی کشور که در عربستان حضور دارند می‌توانند این واکسنها را بررسی کرده و به وزارت بهداشت گزارش دهند.
وی از ورود واکسن آنفلوانزای نوع A تا کمتر از یک ماه دیگر به کشور خبر داد و گفت: تایید این واکسنها از نظر سلامت برای وزارت بهداشت بسیار مهم بود. بر همین اساس ما نیز این واکسنها را از فرانسه که کشور معتبری بوده و این واکسنها تایید شده، وارد خواهیم کرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی در مورد واکسن آنفلوانزای نوع A بررسیهای دقیقی انجام داده و بر اساس گزارشهای ارائه شده عوارض این واکسنها چندان زیاد نبوده و خطرساز نیست. بنابراین زمانی که سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک مرجع واکسن آنفلوانزای نوع A را تایید کند ما نیز آن را تایید می‌کنیم.
منبع:
خبرگزاری مهر


کپی
   لینک اشتراک گذاری    
کپی