خوش آمدید

طرح جامع کاهش آلودگي هوا در ظرف 5 سال

موضوعات : Air-Pollution

تهران - رييس سازمان حفاظت محيط زيست گفت: امسال نخستین سال اجرای طرح جامع کاهش آلودگي هواست و مراحل اجرایی آن به تدریج طی می شود .به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت ، محمد جواد محمدی زاده افزود: در قالب طرح جامع کاهش آلودگي هوا حدود دو میلیون و دویست هزار خودروی فرسوده باید از مدار خارج شوند و حدود 3هزار و 600 میلیارد تومان از طریق شبکه بانکی برای این کار درقالب یک برنامه 5 ساله اختصاص می یابد.


معاون رييس جمهور اظهارداشت:در قالب این طرح، حدود یک میلیون و دویست هزار موتور سیکلتی که آلایندگی دارند نیز باید از مدار خارج شوند.
معاون ريیس جمهور، تقویت حمل و نقل عمومی در هشت کلان شهر مهم کشور شامل تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، اهواز، اراک و کرج را از دیگر برنامه هایی دولت برای کاهش آلودگی هوا عنوان کرد و گفت: در قالب طرح جامع کاهش آلودگي هوا باید خطوط حمل و نقل عمومی ساماندهی شود.
ريیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد: در یک برنامه زمان بندی باید تمام تاکسی های بالای 10 سال اسقاط و از رده خارج شوند.
محمدی زاده افزود: یکی دیگر از برنامه ها هم مدیریت حمل و نقل عمومی و معاینه فنی سالیانه خودروهاست که باید جدی تر گرفته شود و پلیس تمام ماشین هایی که به نوعی آلایندگی دارند، متوقف کند.کپی
   لینک اشتراک گذاری    
کپی