اقسام فاضلاب تولیدی

در این انجمن به تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
parisa99
جدید
جدید
پست: 2
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 مهر 1399, 10:17 am
حالت من: Badhal
تماس:

اقسام فاضلاب تولیدی

پست توسط parisa99 »

از نظر منابع تولید، فاضلاب را می توان ترکیبی از مایع یا فضولاتی دانست که از مناطق مسکونی ، اداری و تاسیسات تجاری و صنعتی تولید شده است. تصفیه فاضلاب فرآیندی است که در آن فاضلاب تولید شده در بخش صنعتی و خانگی که دارای میزان آلایندگی بالا، حاوی انواع میکروب های بیماریزا، مواد شیمیایی و سمی است را تصفیه و گندزدایی می کند و پساب تصفیه شده قابلیت استفاده مجدد و حتی قابلیت شرب را دارا است. از فاضلاب تصفیه شده جهت تغذیه آب های زیرزمینی، تخلیه به آب های سطحی، آبیاری فضای سبز و مصارف کشاورزی و مقاصد دیگر استفاده می شود.اهداف تصفیه فاضلابتصویرتخلیه فاضلاب تصفیه نشده به محیط زیست به دلیل سطح بالای آلودگی و عوامل بیماریزایی که در آن وجود دارد تهدیدی جدی برای سلامت انسان و محیط زیست می باشد. یک متر مکعب فاضلاب به راحتی می تواند 14 تا 20 متر مکعب آب را آلوده کرده و آن را برای مصارفی مانند آشامیدن، استحمام، تفریح و مصارف کشاورزی و صنعتی نامناسب کند. بنابراین تصفیه فاضلاب جهت حفظ سلامت و بهداشت انسان و جلوگیری از گسترش بیماری، حفظ بهداشت آب و حفاظت از محیط زیست امری ضروری تلقی می گردد.
 پکیج تصفیه فاضلابتصویربرای تصفیه فاضلاب بایستی از تصفیه خانه مرکزی و یا پکیج تصفیه فاضلاب استفاده کرد. فاضلاب تولیدی در بخش خانگی و صنعتی پس از انتقال به تصفیه خانه، مورد تصفیه قرار می گیرد. بر روی فاضلاب کلیه مراحل فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی در تصفیه خانه فاضلاب انجام می شود و پساب تصفیه شده به محیط زیست تخلیه می شود. در مواردی که امکان جمع آوری فاضلاب و ساخت تصفیه خانه مرکزی وجود ندارد از پکیج های تصفیه فاضلاب برای تصفیه استفاده می شود. پکیج تصفیه فاضلاب محفظه های پورتابل و قابل حمل می باشند که تمامی واحد ها و تجهیزات مورد نیاز جهت تصفیه فاضلاب را دارا می باشد. از پکیج های تصفیه فاضلاب به منظور تصفیه انواع فاضلاب های انسانی، بهداشتی، صنعتی و فاضلاب بیمارستان استفاده می شود. پساب تصفیه شده توسط پکیج تصفیه فاضلاب را می توان بدون نگرانی و مخاطرات محیط زیستی جهت کشاورزی و آبیاری فضای سبز، تخلیه به آب های سطحی و چاه جاذب استفاده کرد. در مناطقی که دسترسی به منابع آبی محدود است می توان پساب تصفیه شده را با سیستم اسمز معکوس به صورت کامل تصفیه کرد و جهت مصارف انسانی و صنعتی مورد استفاده قرار داد.پکیج های تصفیه فاضلاب شرکت پاکان پالایش البرز با بهره گیری از فناوری روز دنیا در زمینه علم مهندسی تصفیه فاضلاب و همچنین تجربۀ چندین ساله خود در زمینه تولید، ساخت و اجرای پکیج تصفیه فاضلاب  در حال حاضر توانسته است با وجود بسترهای لازم از قبیل کارخانه مجهز و واحد های خدمات پس از فروش و خدمات فنی، به عنوان یکی از بزرگترین و کارآمدترین شرکت ها در زمینه مهندسی آب و فاضلاب در سطح کشور شناخته شود.

ادامه متن...


بازگشت به “تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان