مطالب مفید و خواندنی ارسالی توسط کاربران

در این انجمن به متفرقه در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Badhal
محل اقامت: نقده
تماس:

سوالات جالبی که شرکت اپل از مصاحبه شوندگان به هنگام استخدام

پست توسط suldoz »

دوستان به نظر من خیلی مفید است که این سوالات را به دقت مرور کنید و برای خودتان جوابهایی داشته باشید.
شرکت اپل به عنوان یکی از چالش‌برانگیزترین و هیجان انگیزترین محل‌های کاری شناخته شده است. بنابراین تعجبی ندارد اگر بفهمید که به دست آوردن یک شغل در آنجا کار راحتی نیست. اپل، مثل گوگل و دیگر شرکت‌های بزرگ، سوالاتی تکنیکی بر پایه تجربه کاری پیشین شما و چند معمای دشوار می‌پرسد. ما نوشته‌های اخیر سایت کاریابی گلس‌در را بررسی کردیم و از آن بعضی از سخت‌ترین سوالات مصاحبه‌ای را که از کاندیداها پرسیده شده، پیدا کردیم.

از بعضی خواسته شده بود تا مساله‌های ریاضی دشوار را حل کنند و از دیگران خواسته بودند که مساله‌هایی آسان اما به اندازه کافی مبهم را حل کنند که نیازمند تمام توجه و حواس آن‌هاست.
۱. به من بگویید که در زندگی‌تان چه کاری انجام داده‌اید که به طور ویژه‌ای به آن افتخار می‌کنید؟
۲. چه شکست‌هایی خورده‌اید و چه چیزهایی از آن‌ها آموخته‌اید؟
۳. یکی از مشکلات جالبتان را توصیف کنید و بگویید چطور حل‌اش کردید؟
۴. چگونه به یک کودک ۸ ساله توضیح می‌دهید که مودم چیست و چه کاربردی دارد؟
۵. چه چیزی شما را امروز به اینجا کشانده است؟
۶. شما صد سکه در اختیار دارید و آن‌ها را روی میزی صاف قرار داده‌اید و هر کدام از آن‌ها یا از رو یا از پشت روی میز قرار گرفته‌اند. ده تای آن‌ها به رو و نودتای آن‌ها به پشت هستند. شما نه می‌توانید آنها را لمس کنید و نه ببینید و نه هیچ کاری که بتواند به شما نشان دهد که کدام طرف سکه رو به بالاست. سکه‌ها را به دو گروه تقسیم کنید به طوری که در هر گروه به تعداد مساوی سکه‌هایی رو به بالا قرار بگیرند.
۷. پنج سال دیگر می‌خواهید چه کاری انجام دهید؟
۸. چرا می‌خواهید به شرکت اپل ملحق شوید و اگر در این شرکت استخدام شوید، دل‌تان برای چه چیزی در محل کار فعلی‌تان تنگ می‌شود؟
۹. خود را توصیف کنید، چه چیزی به شما هیجان می‌بخشد؟
۱۰. چگونه یک تستر را امتحان می‌کنید؟
۱۱. اگر شما را استخدام کنیم، دوست دارید بر روی چه موضوعی کار کنید؟
۱۲. سه جعبه وجود دارد، یکی از آنها فقط محتوی سیب، یکی فقط پرتغال و دیگری هم سیب و هم پرتغال است. برچسب‌های این سه جعبه به شکل اشتباهی چسبانده شده‌اند به طوری که هیچ برچسبی محتوای درست جعبه را نشان نمی‌دهد. شما فقط می‌توانید یک جعبه را باز کنید و بدون نگاه کردن درون آن یک میوه را بیرون بکشید و ببینید. چگونه می‌توانید با دیدن آن میوه به سرعت تمامی جعبه را به درستی برچسب‌گذاری کنید؟
۱۳. آیا تا به حال با تصمیمات یک مدیر مخالفت کرده‌اید و اگر پاسخ‌تان مثبت است، چگونه مخالفت‌تان را ابزار کرده‌اید؟ مثالی مشخص بزنید و توضیح دهید که این مخالفت را اصلاح کرده‌اید، چه نتیجه‌ای به دست آورده‌اید و آن شخص امروز شما را چگونه توصیف خواهد کرد.
۱۴. ما چرا باید شما را استخدام کنیم؟
۱۵. آیا فرد خلاقی هستید؟ به چه چیز خلاقانه‌ای می‌توانید فکر کنید؟
۱۶. یک تجربه تحقیر کننده را توصیف کنید.
۱۷. چه چیزی مهم‌تر است، حل مشکل مشتری یا ایجاد تجربه خوب برای او؟
۱۸. شما فردی مثبت به نظر می‌رسید، چه چیزهایی می‌تواند روحیه‌تان را خراب کند؟
۱۹. به من نشان دهید که چگونه فقط از طریق صدای‌تان به یک مشتری نشان می‌دهید که تمایل به کمک به او دارید؟
۲۰. با توجه به یک اپلیکیشن مانند آی‌تونز که عکس‌ها را جمع‌آوری می‌کند و در مرور زمان استفاده نشود، شما چه استراتژی‌ای برای کنار گذاشتن عکس‌های غیرقابل استفاده در طول زمان به کار می‌برید؟
۲۱. در چهار سال گذشته بهترین روز شما چه روزی بوده است؟ بدترین روزتان چطور؟
۲۲. روزانه چه تعداد کودک متولد می‌شوند؟
۲۳. زمانی که به عنوان یک مشتری وارد یکی از فروشگاه‌های اپل می‌شوید، چه چیزی در مورد فروشگاه نظرتان را جلب می‌کند و در زمان ورود چه احساسی دارید؟
۲۴. اگر دو عدد تخم مرغ داشته باشید و بخواهید بدانید که از حداکثر طبقه‌ای که می‌توانید تخم‌مرغ را بیندازید بدون آن که تخم‌مرغ بشکند،‌ چگونه این کار را می‌کنید؟ راه حل بهینه چیست؟
صاحب اراده، فقط پیش مرگ زانو می زند، و آن هم در تمام عمر، بیش از یك مرتبه نیست .
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پاورپوینت هر کس هر جا که هست یک قدم جلوتر بیاید

پست توسط naderloo »

پاورپوینت هر کس هر جا که هست یک قدم جلوتر بیاید

[FONT=tahoma, sans-serif]روزی شخص فرزانه‎ای برای سخنرانی به جایی دعوت شد...

[/FONT]
[FONT=tahoma,sans-serif][/FONT][FONT=tahoma,sans-serif]ادامه مطلب در [/FONT]پاورپوینت هر کس هر جا که هست یک قدم جلوتر بیاید

هر موفقیت بزرگ نتیجه هزاران تلاش کوچک است(تصویر)

منبع:هشت بهشت
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

Re: مطالب مفید و خواندنی ارسالی توسط کاربران

پست توسط naderloo »

۲۰ کاری که پولدارها هر روز انجام می‌دهند

تام کارلی، نویسنده آمریکایی برای مدت ۵ سال عادات روزانه ۲۳۳ پولدار و ۱۲۸ فرد با وضع خراب مالی را دنبال کرد و کتاب پرفروش Rich Habits را نوشت. او در این کتاب ۲۰۰ رفتار مشترک میان پولدارها را شناسایی کرده و توضیح می‌دهد که عادات روزانه پولدارها و غیرپولدارها به شدت متفاوت است و با توجه به عادات روزانه یک شخص می‌توان وضعیت مالی‌اش را پیش‌بینی کرد.
او در مورد این طبقه پولدار که درباره‌شان تحقیق کرده نوشته: «جالب اینجاست ۸۵ تا ۸۸ درصد میلیونرهای آمریکایی پولدارهایی خودساخته و نسل اولی هستند.»
امروز به همراه ونکوورنامه، با ۲۰ عادتی آشنا شوید که پولدارها دارند و افراد بی‌پول ندارند:

۱ - ۷۰ درصد پولدارها روزانه کمتر از ۳۰۰ کالری هله‌هوله (junk food) مصرف می‌کنند. ۹۷ درصد بی‌پول‌ها روزانه بیشتر از ۳۰۰ کالری هله‌هوله می‌خورند.

۲ - ۸۰ پولدارها روی «یک» هدف مشخص تمرکز کرده‌اند. فقط ۱۲ درصد بی‌پول‌ها چنین کاری می‌کنند.

۳ - ۷۶ درصد پولدارها چهار روز در هفته ورزش می‌کنند. ۲۳ درصد بی‌پول‌ها اهل ورزش مرتب هستند.

۴ - ۶۳ درصد پولدارها موقع رفتن سر کار به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند. فقط ۵ درصد بی‌پول‌ها چنین عادتی دارند.

۵ - ۸۱ درصد پول‌دارها کارهایی را که باید انجام بدهند لیست می‌کنند (to-do list دارند). ۱۹ درصد بی‌پول‌ها to-do list دارند.

۶ - ۶۳ درصد والدین پولدار بچه‌هایشان را مجبور می‌کنند که ماهی دو جلد یا بیشتر کتاب غیرداستانی بخوانند. ۳ درصد بی‌پول‌ها چنین عادتی دارند.

۷ - ۲۳ درصد پولدارها اهل قمار هستند. ۵۲ درصد بی‌پول‌ها قمار می‌کنند.

۸ - ۸۰ درصد پولدارها به دیگران زنگ می‌زنند تا تولدشان را تبریک بگویند. ۱۱ درصد بی‌پول‌ها چنین کاری می‌کنند.

۹ - ۶۷ درصد پولدارها اهداف‌شان را روزی کاغذ می‌آورند. ۱۷ درصد بی‌پول‌ها از این کارها می‌کنند.

۱۰ - ۸۸ درصد پولدارها روزی نیم ساعت یا بیشتر را به مطالعه با هدف کاری یا آموزشی می‌‌گذرانند. فقط ۲ درصد بی‌پول‌ها چنین عادتی دارند.

۱۱ - ۶ درصد پول‌دارها ممکن است بگویند چه در سرشان می‌گذرد. ۶۹ درصد بی‌پول‌ها خیلی سریع به شما می‌گویند چه در سر دارند.

۱۲ - ۷۹ درصد پول‌دارها هر ماه ۵ ساعت یا بیشتر را در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند. ۱۶ درصد فقرا چنین کاری می‌کنند.

۱۳ - ۶۷ درصد پولدارها کمتر از روزی یک‌ساعت تلویزیون نگاه می‌کنند. ۲۳ درصد بی‌پول‌ها چنین عادتی دارند.

۱۴ - فقط ۶ درصد پولدارها reality TV تماشا می‌کنند. ۷۸ درصد بی‌پول‌ها دنبال چنین برنامه‌هایی هستند.

۱۵ - ۴۴ درصد پولدارها ۳ ساعت قبل از ساعت کاری شرکت‌شان بیدار می‌شوند. ۳ درصد فقرا چنین عادتی دارند.

۱۶ - ۷۶ درصد پولدارها عادات روزانه‌شان را - که عامل موفقیت خود می‌دانند - به فرزندان خود آموزش می‌دهند. ۱ درصد فقرا چنین کاری می‌کنند.

۱۷ - ۸۴ درصد پولدارها معتقدند عادات روزانه‌شان باعث زیاد شدن فرصت‌ها و شانس می‌شود. ۴ درصد بی‌پول‌ها چنین اعتقادی دارند.

۱۸ - ۷۶ درصد پولدارها می‌گویند عادات بد روزانه باعث بدشدن وضعیت مالی‌شان می‌شود. فقط ۹ درصد بی‌پول‌ها به این مسئله اعتقاد دارند.

۱۹ - ۸۶ درصد پولدارها معقتدند باید تا آخر عمر برای خودبهسازی (self-improvement) آموزش ببینند. ۵ درصد بی‌پول‌ها چنین اعتقادی دارند.

۲۰ - ۸۶ درصد پولدارها عاشق مطالعه‌اند. ۲۶ درصد بی‌پول‌ها عاشق مطالعه‌اند.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

ده جمله به یادماندنی از جیم ران اسطوره رشد شخصی:
1. “Don’t wish it was easier, wish you were better. Don’t wish for less problems, wish for more skills. Don’t wish for less challenge, wish for more wisdom.”

آرزو نکن شرایط ساده تر بود، آرزو کن تو قوی تر بودی.آرزوی مشکلات کمتر نکن، آرزو کن مهارت های بیشتری داستی. آرزوی چالش های کمتر نکن، آرزوی دانایی بیشتر

2. “The challenge of leadership is to be strong, but not rude; be kind, but not weak; be bold, but not a bully; be thoughtful, but not lazy; be humble, but not timid; be proud, but not arrogant; have humor, but without folly.”

چالش رهبری در این است که قوی باشی، اما نه گستاخ، مهربان باشی، اما نه ضعیف، جسور باشی، اما نه موجب آزار دیگران، متفکر باشی، اما نه تنبل، افتاده باشی، اما نه کمرو ،سربلند باشی، اما نه مغرور، شوخ طبع باشی اما نه بدون ملاحظه

3. “We must all suffer one of two things: the pain of discipline or the pain of regret.”
بر هر حال باید رنج یکی از این دو را تحمل کنیم:درد منظم بودن یا درد تاسف

4. “Days are expensive. When you spend a day you have one less day to spend. So make sure you spend each one wisely.”
روزاها گران قیمت هستند. زمانیکه یک روز را خرج میکنید، یک روز کمتر برای خرج کردن دارید. پس مطمئن شوید که روزهایتان رابه درستی خرج میکنید

5. “Discipline is the bridge between goals and accomplishment.”
انضباط پل بین اهداف و دستاوردها هستند

6. “If you are not willing to risk the unusual, you will have to settle for the ordinary.”
اگر تمایل به ریسک های غیر متعارف ندارید، مجبور خواهید بود با متعارفها کنار بیایید

7. “Motivation is what gets you started. Habit is what keeps you going.”
انگیزه چیزی است که به شما قدرت شروع را می دهد، عادت چیزی است که شما را در راه نگه می دارد

8. “Success is nothing more than a few simple disciplines, practiced every day.”
موفقیت چیزی جز تمرین روزمره چند نظم ساده نیست

9. “Don’t join an easy crowd; you won’t grow. Go where the expectations and the demands to perform are high.”
به جمع های ساده نپیوندید، رشد نخواهید کرد، جایی بروید که انتظارات و خواست های عملکردی بالا است

10. “Learn how to be happy with what you have while you pursue all that you want.”
یاد بگیرید با چیزی که دارید خوشحال باشید و همزمان به دنبال تمام چیزهایی که میخواهید بروید
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

روی ویترین یک کتابفروشی در شهر رم نوشته شده:

همیشه دلخوری ها را...
نگرانی ها را....
به موقع بگویید....
حرفهای خود را به یک دیگر با "کلام" مطرح کنید؛ نه با " رفتار"
که از کلام همان برداشت می شود که شما می گویید؛ولی از رفتارتان هزاران برداشت...
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

وينستون چرچیل

۱- در یک سیستم معیوب:
سعی کنید «لال بودن» را تمرین کنید! این تمرین در میزان عزیز بودن شما بسیار موثر است.

۲- در یک سیستم معیوب:
هیچگاه کارمندان را با یکدیگر مقایسه نکنید؛ چون قطعا شاهد تبعیض خواهید بود.

۳- در یک سیستم معیوب:
اگر مدیرتان ۳ یا ۴ ایراد دارد انتظار رفتنش را نکشید، چون قطعا نفر بعدی او ۴۳ ایراد دارد!

۴- در یک سیستم معیوب:
می توانید با کارهای کم و کوچک، محبوبیت فراوانی به دست آورید؛ فقط کافی است «زبان» خود را تقویت کنید!

۵- در یک سیستم معیوب:
ممکن است که هر چه بیشتر کار کنید، بیشتر خوار و خفیف باشید.

۶- در یک سیستم معیوب:
با اشکالات سازمانتان بسازید و هرگز آنها را با مدیرتان در میان نگذارید؛ درغیر این صورت یک مشکل دیگر به سازمان اضافه می شود. آن مشکل، شما هستید!

۷- در یک سیستم معیوب:
اشتباهات یک مدیر را هیچگاه به مدیر دیگر نگویید؛ در غیر اینصورت بجای یک مدیر، دو مدیر در مقابل شما موضع گیری خواهند کرد.

۸- در یک سیستم معیوب:
با انجام کارهای مختلف و فعالیتهای به موقع، نظم شما تشخیص داده نمی شود؛ بلکه برای این کار راههای ساده تری هم هست. مثلا فقط کافیست همیشه میز کارتان را منظم نگه دارید!

۹- در یک سیستم معیوب:
اضافه بر کارهای معمول کار اضافه ای انجام ندهید؛ در غیر اینصورت انتظار پاداش بیشتری نیز نداشته باشید.

۱۰- در یک سیستم معیوب:
همیشه حرفها (فرمایشات) مدیرتان را تایید کنید، حتی اگر از نظر او «ماست، سیاه باشد!»

۱۱- در یک سیستم معیوب:
تنها کاری که واجب است سریع انجام دهید، کاری است که مدیر شما شخصا از شما خواسته است.

۱۲- در یک سیستم معیوب:
تنها انگیزه ای که می تواند شما را وادار به کار کند «کسب روزی حلال» است.

۱۳- در یک سیستم معیوب؛
آسه برو، آسه بیا، که گربه شاخت نزنه؛ مگر اینکه با گربه نسبتی داشته باشید!
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
محل اقامت: نقده
تماس:

پست توسط suldoz »

نتیجه تحقیقات محققان دانشگاه هاروارد که امروز در Science Advances هم منتشر شده نشان می‌دهند که با ذوب شدن توده‌های یخی موجود بر روی زمین، سرعت چرخش زمین کاهش یافته و همین امر باعث شده روزها طولانی‌تر از قبل شوند. آن‌طور که در این تحقیق بیان شده، از هم پاشیدن یخ‌ها علاوه بر تاثیرگذاری بر روی نرخ چرخش زمین، با توجه به ایجاد توزیع جدید از آب‌های یخ زده در جهان، بر روی انحراف محوری کره خاکی ما نیز اثرگذار بوده است.

با توجه به حرکت آب از قطب‌ها به سمت استوا، بخش میانی کره زمین، وسیع‌تر شده و این ابعاد بزرگ‌تر منجر به ایجاد خاصیت ترمزی برای کاهش سرعت زمین شده است. نویسندگان مطلب تخمین زده‌اند که در طول قرن گذشته، مدت زمان روزها در کره زمین یک میلی‌ثانیه طولانی‌تر شده‌ است و این زمان تا سال 2100 پنج میلی‌ثانیه دیگر نیز افزایش خواهد یافت. این طولانی‌تر شدن زمان به علت آب شدن یخچال‌های طبیعی زمین، جدا از افزایش زمانی به وقوع پیوسته در پرتو فرایندهای طبیعی شامل نبرد کشش گرانشی میان زمین و ماه و تغییرات ایجاد شده در نرخ حرکتی و چرخشی هسته زمین است.
تصویر
صاحب اراده، فقط پیش مرگ زانو می زند، و آن هم در تمام عمر، بیش از یك مرتبه نیست .
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

همه می خواهند بشریت را عوض کنند،
ولی افسوس هیچ کس در این اندیشه نیست
که خود را عوض کند.((لئو تولستوی))
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

از شيخ بهايي پرسيدند :
خدا را در كجا يافتي ؟

فرمودند:
در قلب كساني كه بي‌دليل مهربانند...
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

بعضی ها مثل پیار میمونن!!!!!!

ظاهرشون یه آدم عوضیه که اگر بازشون کنی، ده لایه دیگه آدم عوضی زیرشه

لری چارلز
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

mariya
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mariya »

اگر از کسی متنفری، از قسمتی از خودت در او متنفری، چیزی که از ما نیست نمی‌تواند افکار ما را مغشوش کند ..... هرمان هسه
مردم جدید این دنیای مدرن،
بیشتر متمایل به تعقیب جمع هستند تا درک.
نمایه کاربر
hses
ویژه
ویژه
تماس:

پست توسط hses »

انسان ها بیش از هر چیز دیگر،از اندیشیدن وحشت دارند.
بیش از فقر،حتی بیش از مرگ.
«اندیشه»؛ انقلاب می کند،از تخت به زیر می کشد و نابود می سازد.
امتیازات دروغین،
سنن و عرف جوامع،
و عادات راحت طلبانه ی انسان ها را، بدون ذره ای رحم،از دم تیغ می گذراند. هیچ قانونی را به رسمیت نمی شناسد،آنارشیست است.
مراجع قانونی را به پشیزی نمی انگارد و بر خرد کهن نیز وقعی نمی نهد.
اندیشه به سادگی در گودال جهنم می نگرد و هراسی او را فرا نمی گیرد.
بشر،لکه کوچکی مغروق در ژرفای بی پایانی از سکوت است؛اندیشه این را می بیند و با این حال،غرورمندانه خود را به نمایش می گذارد‌،گویی ارباب کائنات است.
«اندیشه» ی چالاک،آزاد و عظیم است، یگانه روشنایی این جهان و بزرگ ترین مایه فخر بشر...
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

خاطره ای جالب از ونیز ایتالیا و بهداشت محیطی
در یک کنفرانس که در زمینه وتلند یا همان تالاب ها و آ ب بندان ها در ونیز ایتالیا برگزار شده بود و من تنها ایرانی بودم که با ارائه مقاله در این کنفرانس شرکت کرده بودم یک روز همایش به بازدیدهای علمی در زمینه موضوع کنفرانس اختصاص داشت.
یکی از این بازدیدها محل تصفیه شیرابه زباله توسط گیاهان نی یا اصطلاحا نیزار مصنوعی یا همان وتلند زیرسطحی بود در این بازدید من از توضیح دهنده پرسیدم که چطور ممکن است شیرابه زباله که میران آلودگی آن یا همان بی او دی( BOD) آن بالای ۴۰۰۰۰ میلی گرم بر لیتر هست را شما با نیزار تصفیه می کنید و این غیرممکن است؟!
در پاسخم گفت ملیت شما کجایی است گفتم از ایران. گفت آلودگی شیرابه زباله ما ۴۰۰۰۰ نیست زیر ۸۰۰ هست گفتم چطور ممکن است من خودم شیرابه زباله ساری را آنالیز کردم BODآن بالای ۴۰۰۰۰ و CODآن ۷۹۰۰۰ میلی گرم در لیتر بود. چطور آلودگی شیرابه شما ۸۰۰ هست؟!
در پاسخ گفت شما در ایران طرح تفکیک زباله از مبدآ را ندارید و همه مواد آلی از برنج و سیب زمینی وگوجه و مواد غذایی فسادپذیر راوارد زباله می کنید و به سایت دفن زباله می برید و همه بار مواد آلی را وارد زباله می کنید اما ما در ایتالیا زباله ها را در منازل و اماکن و مراکزمان در مبدآ تولید تفکیک می کنیم و زباله های فسادپذیر و آلی را به کارخانه کمپوست تحویل می دهیم و به کود ارگانیک تبدیل می کنیم و بقیه زباله ها را هم در مبدآجداسازی می کنیم و کاغذ و شیشه و فلز و پلاستیک و غیره را بازیافت بهداشتی می کنیم.
در انتها ته مانده زباله را به سایت دفن بهداشتی می بریم لذا آلودگی شیرابه این زباله پایین است و زیر ۸۰۰ است که براحتی با نیزار تصفیه می شود اما شما با عدم تفکیک زباله یک شیرابه قیری رنگ با آلودگی بالا خواهید داشت که با هزینه میلیاردی هم نمی توانید مشکلش را حل کنید.
تازه فهمیدم که تفاوت کشورهای درحال پیشرفت و پیشرفته یک مشکل فرهنگی است نه تکنولوژیکی.
بلی واقعیت را باید بپذیریم و لاف پیشرفت نزنیم!! اگر توانستیم در افکارمان تحول ایجاد کنیم و فرهنگ مان را درست کنیم. بقیه موارد حل خواهد شد. درود بر مخاطبان فهیم.
با ارادت دکتر یوسفی استاد گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مازندران
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
mariya
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mariya »

[JUSTIFY]" کارلایل " فیلسوف انگلیسی، هر گاه به نام علی (ع) می رسید بزرگی علی چنان او را به وجد می آورد و نیروی عظمت آن حضرت چنان تحریکش می کرد که از بحث علمی بیرون می شد و بی اختیار شروع به مدیحه سرایی او می کرد، او درباره علی چنین می گوید:

" ما نمی توانیم علی را دوست نداشته باشیم و به وی عشق نورزیم زیرا هر چه خوبی هست که ما آن را دوست داریم همه در علی جمع است. او جوانمرد شریف و بزرگواری بود که دلش سرشار از مهر و عطوفت و دلیری بود، از بشر شجاع تر، اما شجاعتش آمیخته با مهر و عطوفت و لطف و احسان بود. پیش از رحلت خود درباره قاتلش از او نظر خواستند، فرمود: اگر زنده ماندم خود می دانم چه کنم و اگر درگذشتم اختیار با شماست، اگر می خواهید او را قصاص کنید یک ضربت بیشتر به او نزنید و اگر عفو کنید به تقوا نزدیک تر است."[/JUSTIFY]
منبع: http://entekhaab.blogfa.com/post/86
مردم جدید این دنیای مدرن،
بیشتر متمایل به تعقیب جمع هستند تا درک.
نمایه کاربر
hses
ویژه
ویژه
تماس:

پست توسط hses »

جهان سوم
جایی است که