وضعیت شغلی کارشناس بهداشت محیط در کارخانه ها

کارآفرینی بهداشت محیط

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

وضعیت شغلی کارشناس بهداشت محیط در کارخانه ها

پست توسط naderloo »

پيغام: با سلام . میخاستم بدونم کارشناس بهداشت محیط در چه کارخانه هایی ( صنعتی و غیر صنعتی ) میتونه کار کنه ؟
معمولا این کارخانه ها به چند نفر کارشناس بهداشت محیط در قسمت واحد بهداشت نیاز دارند ؟منتظر پاسختان به ایمیلم هستم .با تشکر
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
parsa395
جدید
جدید
تماس:

Re: وضعیت شغلی کارشناس بهداشت محیط در کارخانه ها

پست توسط parsa395 »

با سلام مهندس. من به عنوان يه كارشناس بهداشت محيط چند سالي تو يك شركت بزرگ صنعتي معدني واحد hse و به عنوان كارشناس بهداشت محيط كار كار كردم . چيزي بنام واحد بهداشت محيط نداريم . بستگي به اين داره كه چارت hse كارخانه ها چقدر تفكيك شده و اصولي كار كنن . من هم رستوران ، آبدار خانه ها و تسهيلات بهداشتي و كليه مواد غذايي و بهداشتي ورودي به كارخونه رو كنترل ميكردم هم بحث طب كار و اندازه گيري عوامل زيان آور محيط كار و هم بعنوان مميز داخلي شركت در بحث پياده سازي و اجراي ايزو و تهيه دستورالعمل هاي بهداشتي و نظارت بر اجراي و مميزي آنها . مديران شركت ها اگر به اهميت مسايل بهداشت محيط واقف باشن حتي در شركت هاي معدني هم بهداشت محيط كاربرد دارد چه برسد به كارخانه هاي صنايع غذايي .
نمایه کاربر
mina4422
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mina4422 »

با سلام
کاملا درسته با توجه به اصول ، کارشناس بهداشت محیط در خیلی جاها کاربرد داره .
البته من منظورم شرکت ها صنعتی نیست .
منظور داخل خود کارخانه های صنعتی هست . چون فکر میکنم داخل خود بعضی کارخانه ها به طور کلی واحد بهداشت وجود داره که بایستی نیروهای بهداشت محیط هم حضور داشته باشند . مثل کارخانه های تولید لاستیک اتومبیل ، یا این جور کارخانه ها که کاملا با صنعت در ارتباطند .
چون کارشناس بهداشت محیط در کارخانه های مواد غذایی لازم هست و باید حضور داشته باشه .
ممنون از راهنماییتون .
نمایه کاربر
s91
جدید
جدید
حالت من: Badhal
محل اقامت: البرز
تماس:

پست توسط s91 »

با سلام
بنده به شخصه در کارخانه سیمان به عنوان مسئول ازمایشگاه و کارشناس بهره برداری تصفیه خانه مشغول به کار هستم و با توجه به استانداردهای زیست محیطی
کارخانه ها موظف به اجرای تصفیه خانه می باشند. بنابراین در اکثر کارخانه ها حداقل به دونفر کارشناس در این قمست نیاز است.
اما بحث مسائل بهداشتی در داخل کارخانه ها بستگی به همت دوستان بهداشت محیط دارد که به چه میزان فعالیت نمایند هر چند دوستان زیادی در کارخانه های صنعتی و غیر صنعتی مسئولیت بهره برداری و hse, موارد بهداشتی را یکجا بر عهده گرفته اند اما قانون خاصی وجود ندارد.
سخت است دلتنگ قاصدک بودن
در سرزمینی که در آن هیچ بادی نمی وزد
نمایه کاربر
mina4422
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mina4422 »

با سلام ،به مهندس
s91 شما کارشناس مهندسی بهداشت محیط هستین ؟
به عنوان کارشناس بهداشت محیط در این کارخونه کار میکنید ؟
پس کارخونه ای که شما کار میکنید مطمئنن به نیروی بهداشت محیط نیاز دارن ؟
پس میتونم به عنوان کارشناس من هم در این کارخونه ها مشغول به کار شوم ؟
به جز این کارخونه ها که گفتین ، دیگه چه کارخونه هایی میتونم به عنوان کارشناس بهداشت محیط مشغول به کار بشم و رزومه بفرستم ؟
( چون من خودم یک پروژه اجرایی خوب ، در خصوص این کارخونه ها کار کردم ، و میخاستم کارم رو ادامه بدم .
اگر کسی مدرک hse داشته باشه و یکی بهداشت محیط یا مثلا بهداشت حرفه ای داشته باشه ، در جذب نیرو در این کارخونه ها فرق داره ؟ چون فکر میکنم این نفرات بتونن همشون اون کار رو انجام بدن ، آیا کارخونه تفاوتی در جذب این نیروها با این چند مدرک ممکنه قائل بشه ؟ یا اینکه هر کدوم میتونن وظیفه ای رو در کارخونه به عنوان گروه بهداشت ایفا کنن ؟ چون فکر میکنم حجم کار اینقد بالا باشه که به همشون احتیاج باشه . )
با تشکر
نمایه کاربر
s91
جدید
جدید
تماس:

پست توسط s91 »

با سلام
دانشجوی ارشد محیط و به عنوان کارشناس محیط مشغول به فعالیت هستم. اصولا در هر کارخانه ای اعم از صنعتی و غیر صنعتی شما می تو نین فعالیت داشته باشین
در زمینه اختصاصا تصفیه خانه رشته های بهداشت محیط و شیمی یا مرتبط به خدمت گرفته میشوند. و دوستان با مدرک hseمربوط به بخش های دیگر در کارخانه می باشند.
در صورتی که ساکن استان البرز هستین و یا جهت راهنمایی بیشتر بنده در خدمتم.
mailto:?subject=&body=
سخت است دلتنگ قاصدک بودن
نمایه کاربر
mina4422
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mina4422 »

سلام .
اگر کارم رو ادامه دادم و تونستم ، خوشحال میشم بتونم از راهنماییتون استفاده کنم .
در مورد مدرک بهداشت حرفه ای چطور ؟
آیا بهداشت حرفه ای رو به محیط ترجیح میدهند ؟
مثلا در همین کارخونه ای که شما مشغول به کار هستین ؟
البته فکر میکنم ، قسمت تصفیه خانه که شما میگین مختص کارشناس بهداشت محیط هست . و بقیه به اون صورت نتونن به صورت اجرایی و خوب کار کنن .
قسمت های دیگه کارخونه به بهداشت حرفه ای نیاز باشه ؟ ( یعنی ممکنه به جا شما که بهداشت محیط هستین
یک بهداشت حرفه ای رو جذب کنند برای کار تصفیه خانه ؟ چون فکر میکنم در اصل نباید اینکار انجام بشه و بهداشت محیط مربوط به اینکار است . )
من ساکن البرز نیستم ، اما اگر تونستم برای ارشد ، شهرهای اطراف بیام ، شاید اونجا هم تونستم کاری رو ادامه بدم .
در هر صورت ممنون ، از راهنماییتون . :53:
نمایه کاربر
s91
جدید
جدید
تماس:

پست توسط s91 »

سلام
هر چند باید خدمتتون بگم واقعا جایگاه این رشته ها با هم عوض میشه
اما بستگی به مدیر هر کارخانه و بهداشت محیطی فعال ما داره که چه جوری صاحب صنعت را توجیه کند
که این قضیه به اندازه کافی حداقل در جایی که من هستم جا افتاده
با آرزوی موفقیت
سخت است دلتنگ قاصدک بودن
ارسال پست

بازگشت به “کارآفرینی بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان