کارآفرینی در حیطه مهندسی بهداشت محیط

کارآفرینی بهداشت محیط

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
AWWA
آماتور
آماتور
حالت من: Badhal
تماس:

کارآفرینی در حیطه مهندسی بهداشت محیط

پست توسط AWWA »

سلام

از اونجاییکه استخدام توی سازمان های دولتی محدود هست به فکر افتادم تا درصورت امکان دنبال ایجاد کاری باشم که مرتبط با رشته تحصیلیم باشه. لطفا اگه کسی در این زمینه تجربه یا اطلاعاتی داره راهنماییم کنه.

با یکی از کارمندای شهرداری در مورد شرکت بازیافت مشورت کردم. گفتن که نون تو بازیافت لاستیک ماشینه، نظر شما چیه؟

توی چه زمینه هایی میشه یه کسب و کار شخصی ایجاد کرد؟

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: کارآفرینی در حیطه مهندسی بهداشت محیط

پست توسط naderloo »

AWWA نوشته شده:سلام

از اونجاییکه استخدام توی سازمان های دولتی محدود هست به فکر افتادم تا درصورت امکان دنبال ایجاد کاری باشم که مرتبط با رشته تحصیلیم باشه. لطفا اگه کسی در این زمینه تجربه یا اطلاعاتی داره راهنماییم کنه.
با یکی از کارمندای شهرداری در مورد شرکت بازیافت مشورت کردم. گفتن که نون تو بازیافت لاستیک ماشینه، نظر شما چیه؟
توی چه زمینه هایی میشه یه کسب و کار شخصی ایجاد کرد؟

سلام، مبحث خیلی خوبی هست مواردی که به ذهن من میرسه عبارتست از:

تاسیس شرکت های خود اظهاری بهداشتی که اخیرا مطرح شده اند

شرکت های آموزش اصناف

و ...

این هم مواردی که قبلا طرح شده است: کارآفرینی در حیطه مهندسی بهداشت محیط

برخی از طرح های اشتغالزایی جهت فارغ التحصیلانمهندسی بهداشت محیط:

مدیریت انرژی های پاک در صنایع کشور:
صنایع کشور میتوانند در فرآیند های مدیریت انرژی خود که در حال حاضر بدلیل بحث هدفمند شدن یارانه ها، از اهمیت زیادی برخوردار شده (و در صورتیکه صنایع به طور جدی به آن توجه ننمایند بیم ورشکستگی آنان میرود.) از کاشناسان مهندسی بهداشت محیط بهره بگیرند.میتوان گفت که کارشناسان بهداشت محیط علاوه بر اینکه تسلط کاملی به مدیریت انرژی های آب، بخار، هوای فشرده و تا حدی برق دارند و از نحوه استفاده از انرژی های پاک هم مطلع هستند و طبعا میتوانند در این خصوص فعالیت نمایند.

مدیریت بهره برداری از سیستم های آبرسانی و انتقال و توزیع آب:
مدیریت سیستم های آبرسانی و شبکه های انتقال و توزیع آب در مناطق شهری و صنعتی و بازیافت مجدد آب در صنایع از طریق کاهش تلفات آب در شبکه های توزیع، سیستم های تصفیه ، فرآیند های تولید،سیرکولاسیون آب در سیستم های خنک کننده و ... همه و همه میتواند توسط کارشناسان بهداشت صورت پذیرد.باید به نحوی عمل شود که چارت بهره برداری از تصفیه خانه ها اصلاح شده و لزوم بکار گیری کارشناسان بهداشت محیط در مدیریت تصفیه خانه ها و همچنین کادر آزمایشگاه آب آن اجرایی گردد.

مدیریت بهره برداری از سیستم های فاضلاب:
مدیریت سیستم های تصفیه فاضلاب در مناطق شهری و صنعیت ، نظارت بر باریابی مجدد فاضلاب های تصفیه شده و مدیریت بر نحوه تصفیه فاضلاب.در این مورد هم همانند مورد فوق باید به نحوی عمل شود که چارت بهره برداری از تصفیه خانه ها فاضلاب اصلاح شده و لزوم بکار گیری کارشناسان بهداشت محیط در مدیریت تصفیه خانه ها و همچنین کادر آزمایشگاه فاضلاب آن اجرایی گردد.

صرفه جویی وبهینه سازی سوخت:
اندازی گیری راندمان سوخت مورد استفاده در دیگ های بخار از طریق اندازه گیری آلاینده های خروجی از دودکش و ارائه پیشنهادات اصلاحی جهت افزایش راندمان سوخت و کاهش تلفات سوخت های فسیلی.
اندازه گیری میزان گازهای خروجی از دودکش کارخانه های محصولات بینا بینی نظیر اسید سولفوریک و نیتریک و مشخص کردن بالاترین راندمان سوخت و دمای مورد نیاز برای تولید کمترین آلودگی که نسبت مستقیمی با کنترل دما در رآکتور های این کارخانه ها دارد و از طرفی جلوگیری از هدر رفتن مواد اولیه بدلیل عدم کنترل احتراق در سیستم
نظارت بر وضعیت آب های مورد استفاده دیگ های بخار و همه و همه میتواند توسط کارشناسان بهداشت محیط صورت پذیرد.

مدیریت شهری در شهرداری ها
شاید به جرات بتوان گفت که رشته مهندسی بهداشت محیط در شهرداری ها از توان بالقوه بسیار بالایی بر خورد دار است و میتواند در فعالیت های
مدیریت زباله و مواد زائد جامد
بازیافت زباله
کمپوست
به عنوانی رکن جدایی نا پذیر این فعالیت ها محسوب گردد.

شرکت های معتمد سازمان محیط زیست:
در حال حاضر اغلب صنایع و ... جهت آزمایشات و اندازه گیری های زیست محیطی، آب و فاضلاب و... با شرکت های خصوصی معتمد سازمان حفاظت محیط زیست قرار داد دارند ولی وارد این شرکت ها که میشوید، تنها تخصصی که ندارند تخصص بهداشت محیط است ، دوستان فعال در زمینه آزمایشات آب و فاضلاب در این شرکت ها دارای تخصص های متفاوت بهداشت مواد غذایی، تغذیه، علوم آزمایشگاهی، شیمی ، دامپزشکی و پزشک های عمومی هستند و در برخی موارد کارشناسان بهداشت حرفه ای نیز با اینا همکاری دارند ولی از کارشناسان مهندسی بهداشت محیط خبری نیست.کارشناسان بهداشت محیط میتوانند به صورت انفرادی و یا گروهی نسبت به تاسیس این گونه شرکت ها براحتی اقدام نموده و از پس فعالیت ها با همکاری فارغ التحصیلان سایر رشته های مرتبط نظیر بهداشت حرفه ای برآیند.لذا میتوان دستورالعملی به سازمان محیط زیست پیشنهاد داد که طی آن تنها فارغ التحصیلان مهندسی بهداشت محیط به همراه کارشناسان بهداشت حرفه ای بتوانند این گونه شرکت های خاص را تاسیس نمایند.و یا با توجه به اینکه متولی اصلی امور بهداشت آب و فاضلاب، زباله و به قول محیط زیستی ها ، محیط زیست انسانی وزارت بهداشت و درمان است چه لزومی دارد که سازمان محیط زیست مجوز اینگونه فعالیت ها را صادر کند، یا حتی چه ایرادی دارد که وزارت بهداشت امکان مجوز دهی صرف خدمات بهداشتی را به صورت جداگانه صادر کند .

شرکت های مهندسی مشاور و پیمانکاران طرح و تاسیسات آب و فاضلاب:
باید تدابیری اتخاذ شود که رشته بهداشت محیط زیست، بالاترین امتیاز جهت رتبه بندی و احراز صلاحیت این گونه شرکت ها را بدست آورد تا زمینه همکاری و جذب فارغ التحصیلان این رشته در این شرکتها فراهم آید.لازم به توضیح است که در حال حاضر امتیاز رشته بهداشت محیط زیست در تاسیسات شهری 60 ، در تاسیسات و تجهیزات تصفیه خانه های بزرگ آب و فاضلاب 50، حفاری اکتشاف و بهره برداری آب 40، تاسیسات اعلام و اطفاء حریق 45 و تنها کارهای کشاورزی و فضای سبز 100 میباشد که بایست اصلاح شده و امتیاز این رشته در این فعالیت ها به 100 تغییر یابد.و حتی شرایط احراز باید حضور تعداد مشخص از کارشناسان بهداشت محیط در این گونه شرکت ها باشد.

سازمان های بازیافت و تبدیل مواد:
در این خصوص فعالیت ها باید به گونه ای هدف مند شود که تنها شرایط احراز این سازمانها وجود فارغ التحصیلان بهداشت محیط در بدنه مدیریت آن باشد. یعنی اینکه شرایط احراز این سازمان ها تنها از طریق انتصاب فارغ التحصیلان بهداشتی به مدیریت عاملی این گونه سازمانها و استفاده از کارشناسان مذکور در بدنه اجرایی است.

سازمان محیط زیست:
دستورالعملی باید تهیه شده و توسط معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به سازمان مذکور ارائه گردد به نحوی که سازمان مذکور ملزم گردد که در بخش محیط زیست انسانی خودتنها از فارغالتحصیلان مهندسی بهداشت محیط را بکار گیرد و از استخدام سایر رشته ها در این معاونت مختص به فعالیت های بهداشت محیط ممانعت بعمل َآورد
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
AWWA
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط AWWA »

ممنون از راهنماییتون.

من خیلی به زمینه های مختلف اشتغال فکر کردم،ولی تو هر کدوم یه جای کار میلنگید و باعث میشد با جدیت پیگیر موضوع نشم. محل زندگی من شهرستانه و طبیعتا امکانات و موقعیتهای اشتغالی که توی شهرای بزرگ هست رو نداره.

یه مدت توی شرکتهای مهندسی دنبال کار گشتم ولی همشون مربوط به مهندسی راه و ساختمان و شهرسازی بودن. یکیشونم که در زمینه آبو فاضلاب فعالیت میکرد گفتن که چون شهرستان هست موقعیت کاری کمه و از طرفی چون کاملا خارج شهره مناسب خانوما نیست!!!! از طرفیم خودم تجربه و علم کافی برای راه انداختن یه شرکت ندارم.

کسی رو نمیشناسم که در زمینه بازیافت یا هر کار مرتبط دیگه فعالیت داشته باشه تا از تجربیات و راهنماییهاش استفاده کنم و جرات پیدا کنم تا اولین قدم رو بردارم.

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

AWWA نوشته شده:ممنون از راهنماییتون.

من خیلی به زمینه های مختلف اشتغال فکر کردم،ولی تو هر کدوم یه جای کار میلنگید و باعث میشد با جدیت پیگیر موضوع نشم. محل زندگی من شهرستانه و طبیعتا امکانات و موقعیتهای اشتغالی که توی شهرای بزرگ هست رو نداره.

یه مدت توی شرکتهای مهندسی دنبال کار گشتم ولی همشون مربوط به مهندسی راه و ساختمان و شهرسازی بودن. یکیشونم که در زمینه آبو فاضلاب فعالیت میکرد گفتن که چون شهرستان هست موقعیت کاری کمه و از طرفی چون کاملا خارج شهره مناسب خانوما نیست!!!! از طرفیم خودم تجربه و علم کافی برای راه انداختن یه شرکت ندارم.

کسی رو نمیشناسم که در زمینه بازیافت یا هر کار مرتبط دیگه فعالیت داشته باشه تا از تجربیات و راهنماییهاش استفاده کنم و جرات پیدا کنم تا اولین قدم رو بردارم.

تاسیس شرکت های تهیه و تامین تجهیزات HSE:
این شرکت ها نیز از بازار مناسبی در ایران برخوردارند به خصوص که نیاز نیست حتما سرمایه کلان داشته باشید و میتوانید به شرکت های وارد کننده به تفاهم برسید و قرارداد همکاری امضاء کنید

تاسیس شرکت های سم پاشی و مبارزه با حشرات و جانوران موذی

اینگونه شرکت ها نیز برای شما که خانم هستید پیشنهاد میشود، به خصوص که برای شروع کار تنها نیاز به یک دستگاه کمپرسور، موتور سمپاش، مخزن تهیه سم، شلنگ و احیانا وانت بار خواهید بود که متیوانید حتی از کمپرسور و موتور سم پاش و وانت بار نیز چشم پوشی نمایید و شما به عنوان مسئول فني موظید تا بر انجام كليه عمليات مبارزه و سمپاشي نظارت داشته و امور مربوطه را شخصاً هدايت نمايید .
toxic.rar
ظوابط فعالیت شرکت های مبارزه با حشرات

تاسیس شرکت ها و موسسات خود اظهاری و خود کنترلی بهداشتی
که اکیدا توصیه میشود باید روابط عمومی خود را با مسئولان بهداشتی شبکه های بهداشت و درمان بهبود ببخشید توضیحات ذیل در خصوص این مورد به شرح ذیل ارائه میگردد:
به گزارش موژ و به نقل از سایت انجمن علمی بهداشت محیط ایراناولین آزمون شرکت ها و موسسات خود اظهاری و خود کنترلی بهداشتی، از منابع معرفی شده در روز جمعه، چهارم بهمن ماه در دوازده حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار گردید.این آزمون پس از یک مرحله تغییر منابع بالاخره با حضور بیش از 1300 نفر راس ساعت 14 آغاز و پس از یکصد دقیقه به پایان رسید.طبق برنامه تعیین شده نیز پاسخنامه آزمون روز شنبه (5 بهمن) بر روی سامانه آزمون قرار گرفت و شرکت کنندگان قادر بودند تا در روزهای (8-6 بهمن) اعتراض خود به سوالات آزمون را از طریق سامانه آزمون اعلام نمایند. همچنین به اطلاع میرساند که تاریخ اعلام نتایج این آزمون روز 11 اسفند مصادف با روز ملی بهداشت محیط اعلام شده است.

تاسیس شرکت های آموزش اصناف:
تاسیس این شرکت های نیز برای یک خانم بسیار توصیه میشود باز هم نیازمند هستید تا با مسئولان بهداشتی شبکه های بهداشت و درمان ارتباط مناسبی برقرار کنید

تاسیس شرکت های اطلاع رسانی بهداشتی
اگر در خصوص رایانه و فن آوری اطلاعات سر رشته دارید نیز میتوانید به تاسیس اینگونه شرکت ها نیم نگاهی داشته باشید

نگارش یا ترجمه کتاب تخصصی
خوب این مورد کاملا روشن است و صد البته بسیار توصیه میشود. البته در شروع نیاز نیست حتما از کتاب های سنگین شروع کنید حتی میتوانید سررسید های مناسبتی خاصی در خصوص بهداشت محیط طراحی کنید و ...

ارائه مشاوره HSE به صنایع کوچک همجوار:
البته باید کمی دانش خود را در خصوص بهداشت صنعتی افزایش دهید این مورد نیز توصیه میشود
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
AWWA
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط AWWA »

توی یکی از تاپیکا در مورد شرکتای خوداظهاری و خود کنترلی بحث شد. من اینجای قضیه رو متوجه نشدم که آیا قراره با کارخانه ها همکاری کنیم یا مغازه دارا؟! اونا موظف به همکاری هستن یا نه ما باید مثل شرکتهای تبلیغاتی یه جوری راضیشون کنیم؟ اصلا خیلیا تو خود روز آزمون نمیدونستن برا چی اومدن شرکت کنن؟!!!!!
نمایه کاربر
AWWA
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط AWWA »

naderloo نوشته شده:
AWWA نوشته شده:
تاسیس این شرکت های نیز برای یک خانم بسیار توصیه میشود باز هم نیازمند هستید تا با مسئولان بهداشتی شبکه های بهداشت و درمان ارتباط مناسبی برقرار کنید

اگر در خصوص رایانه و فن آوری اطلاعات سر رشته دارید نیز میتوانید به تاسیس اینگونه شرکت ها نیم نگاهی داشته باشید

خوب این مورد کاملا روشن است و صد البته بسیار توصیه میشود. البته در شروع نیاز نیست حتما از کتاب های سنگین شروع کنید حتی میتوانید سررسید های مناسبتی خاصی در خصوص بهداشت محیط طراحی کنید و ...

البته باید کمی دانش خود را در خصوص بهداشت صنعتی افزایش دهید این مورد نیز توصیه میشود
توی شهر ما یه موسسه آموزش اصناف هست،به نظرتون میشه یکی دیگه رو راه انداخت یا اصلا میصرفه؟ با کجا باید برای شروع هماهنگ کنیم؟

سه مورد آخرم که فرمودین به نظرم یه شغل مجزا حساب نمیشن اینطور نیست؟ مثلا اطلاع رسانی بهداشتی سود آور هست؟

( البته میدونم لزوما شما جواب همه سوالا رو احتمالا ندونین ولی عمدا مطرح میکنم شاید سوال خیلیای دیگه هم باشه و با کمک هم بتونیم جوابشون رو پیدا کنیم.)
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

AWWA نوشته شده:
naderloo نوشته شده:
AWWA نوشته شده:

توی شهر ما یه موسسه آموزش اصناف هست،به نظرتون میشه یکی دیگه رو راه انداخت یا اصلا میصرفه؟ با کجا باید برای شروع هماهنگ کنیم؟

سه مورد آخرم که فرمودین به نظرم یه شغل مجزا حساب نمیشن اینطور نیست؟ مثلا اطلاع رسانی بهداشتی سود آور هست؟

( البته میدونم لزوما شما جواب همه سوالا رو احتمالا ندونین ولی عمدا مطرح میکنم شاید سوال خیلیای دیگه هم باشه و با کمک هم بتونیم جوابشون رو پیدا کنیم.)
سلام، چرا نمیشه کافی است به شبکه استان خود مراجعه نمایید اطلاعات بیشتری در این خصوص ارائه خواهم کرد

اطلاع رسانی بهداشتی نیز به شرطی که هزینه کنید سود آور خواهد بود
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

AWWA نوشته شده:توی یکی از تاپیکا در مورد شرکتای خوداظهاری و خود کنترلی بحث شد. من اینجای قضیه رو متوجه نشدم که آیا قراره با کارخانه ها همکاری کنیم یا مغازه دارا؟! اونا موظف به همکاری هستن یا نه ما باید مثل شرکتهای تبلیغاتی یه جوری راضیشون کنیم؟ اصلا خیلیا تو خود روز آزمون نمیدونستن برا چی اومدن شرکت کنن؟!!!!!
شركت ها و موسسات مشاوره اي خودكنترلي و خود اظهاري بهداشتي، شركت ها و موسساتي هستند كه با عقد قرار داد و يا درخواست مالك،‌ متصدي يا مدير مراكز و اماكن عمومي يا ارائه دهنده خدمات، نظارت و پايش مداوم در زمينه كنترل مواد بحراني و غير بحراني و انطباق شرايط بهداشتي واحدهاي صنفي با قوانين و مقررات بهداشتي را توسط اشخاص حقوقي به عنوان مشاور خدمات بهداشت محيطي ارائه ميدهند و هدف آن ارتقاي سطح بهداشت مراكز و اماكن عمومي است

یا خیلی ساده عرض کنم به جای اینکه بازرسان بهداشت محیط شبکه به سراغ اماکن بروند، خود مالکان راسا اقدام نموده و پس از واریز مبلغی به حساب این شرکت ها در خصوص نحوه اخذ پروانه بهداشتی مشاوره دریافت مینمایند و پس از احراز شرایط از طریق شبکه ها برای اخذ مجوز اقدام میکنند

شرکت های خود اظهاری و کنترلی
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

هر ده هزار نفر یک کارشناس بهداشت محیط در ایران

پست توسط naderloo »

به گزارش موژ و به نقل از ایرنا، «محمد مسافری» روز شنبه در همایش بهداشت محیط افزود: این مساله نشان می دهد که تعداد پنج هزار کارشناس بهداشت موجود در کشور به هیچوجه کافی نیست.
وی ادامه داد: به علت کمبود کارشناسان بهداشت، بار سنگینی بر دوش بازرسان بهداشت محیط قرار گرفته است.
دبیر ششمین جشنواره بهداشت محیط ایران گفت: با توجه به کمبود کارشناسان بهداشت محیط در کشور لازم است تا استخدام دانش آموختگان جدید بهداشت محیط مدنظر قرار گیرد.
مسافری با اشاره به روز جهانی بهداشت محیط (چهارم مهر ماه) گفت: شعار امسال روز جهانی بهداشت محیط، «نابرابری ها در بهداشت محیط» است که به توسعه عدالت در بهداشت محیط اشاره دارد.
وی افزود: بنابراین نباید در نیروهای کار بهداشت محیط نیز بی عدالتی باشد.
ششمین جشنواره بهداشت محیط بمنظور ارتقای سطح بهداشت محیط کشور و تجلیل از مقام و منزلت اعضای هیات علمی، پژوهشگران، متخصصان، کارشناسان و دانشجویان این رشته همه ساله همزمان با 11 اسفند روز ملی بهداشت محیط برگزار می شد اما امسال این جشنواره همزمان با روز جهانی بهداشت محیط (چهارم مهر ماه) برگزار شده است.
تشویق محققان به انجام فعالیت های پژوهشی، آموزشی و اجرایی، تبادل دانش و اطلاعات جدید بین اعضای هیات علمی و دانشجویان، شناسی افراد مستعد در عرصه بهداشت محیط و هدایت استعدادهای و خلاقیت ها در جهت رفع نیازهای واقعی کشور از اهداف برگزاری این جشنواره است.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
shimaa
آماتور
آماتور
تماس:

Re: هر ده هزار نفر یک کارشناس بهداشت محیط در ایران

پست توسط shimaa »

دکتر مسافری رو تو همایش تبریز زیارت کردیم' عاشق اخلاق و منش ایشون شدم
حرفشون درسته' ولی کو???? چند ماهه دوستامون تو صف طرح ام حتی موندن! گفتن دیگه طرح نمیگیریم! کو استخدامی آخه ??? بیاد ام یک نفر بخواد در کل سطح استان چه دردی از ۶۸ نفر لیسانس بهداشت محیط بیکار فقط تو شهر ما' دوا میکنه?!!!!!
این نیز بگذرد....
نمایه کاربر
omidvaram
فعال
فعال
تماس:

پست توسط omidvaram »

[CENTER]واقعا که اگه نیاز دارند چرا ما بیکاریم کلی فارغ التحصیل بهداشت محیط از دانشگاهمون تو صف طرح هستند منم چند ساله بیکارم تو شهرمون به شدت نیاز دارند ولی میگن مجوز استخدام نیروی بهداشت محیط نداریم من که دیگه خسته شدم انقدر رشتمون تو وزرات بهداشت بی اهمیته که از رشته های دیگه مثل مامایی یا بهداشت خانواده می خوان کار مارو تو مراکز بهداشتی درمانی انجام بدند تازگیها شنیدم فقط می خوان ماما استخدام کنند و همه ی کارای بهداشت محیط و خانواده رو ماما انجام بده و استخدام نیروی بهداشتی نداشته باشند
خدایا خسته شدم به دادمون برس[/CENTER][CENTER] :20: :20: :20: :20: :20:[/CENTER]
نمایه کاربر
hses
ویژه
ویژه
تماس:

پست توسط hses »

omidvaram نوشته شده:[CENTER]واقعا که اگه نیاز دارند چرا ما بیکاریم کلی فارغ التحصیل بهداشت محیط از دانشگاهمون تو صف طرح هستند منم چند ساله بیکارم تو شهرمون به شدت نیاز دارند ولی میگن مجوز استخدام نیروی بهداشت محیط نداریم من که دیگه خسته شدم انقدر رشتمون تو وزرات بهداشت بی اهمیته که از رشته های دیگه مثل مامایی یا بهداشت خانواده می خوان کار مارو تو مراکز بهداشتی درمانی انجام بدند تازگیها شنیدم فقط می خوان ماما استخدام کنند و همه ی کارای بهداشت محیط و خانواده رو ماما انجام بده و استخدام نیروی بهداشتی نداشته باشند
خدایا خسته شدم به دادمون برس[/CENTER][CENTER] :20: :20: :20: :20: :20:[/CENTER]
مشكل اينه كه دولت فعلا مجوز استخدام نميده

شايد ميخواد برخي از مشكلاتشان را با شركت هاي خوداظهاري برطرف كنند و يا به اين صورت بازرسي بهداشت محيط را به پيمانكار واگذار كنند .
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
محل اقامت: نقده
تماس:

پست توسط suldoz »

تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرشهر من باروستاهای اطراف 100هزار نفر نمی شه ولی تو چارت سازمانیش 10نفر خلا بهداشت محیطی دارهتصویرتصویر
صاحب اراده، فقط پیش مرگ زانو می زند، و آن هم در تمام عمر، بیش از یك مرتبه نیست .
نمایه کاربر
mazhan
جدید
جدید
تماس:

درخواست مشاوره دررابطه باتاسیس شرکت عرضه خدمات مختلف بهداشتی

پست توسط mazhan »

باسلام
دوستان من قصددارم یه شرکت دررابطه با تهیه لقمه سالم جهت بوفه مدارس وهمچنین عرضه خدمات بهداشتی دیگر مثل فروش دستگاههای تصفیه اب و..تاسیس کنم کسانی که میتونن دراین زمینه به بنده مشاوره بدن ویا اگاهی دررابطه با این کارها دارن خواهش میکنم بهم کمک کنن ومنو راهنمایی کنن....ممنونم
نمایه کاربر
mazhan
جدید
جدید
تماس:

Re: درخواست مشاوره دررابطه باتاسیس شرکت عرضه خدمات مختلف بهد

پست توسط mazhan »

دوستان کسی نبود بتونه کمکم کنه....
ارسال پست

بازگشت به “کارآفرینی بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟