اطلاعات در باره مونو و دی اتیلن گلایکول

در این انجمن به بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
ameneh
جدید
جدید
حالت من: Ghamgin
محل اقامت: تهران
تماس:

اطلاعات در باره مونو و دی اتیلن گلایکول

پست توسط ameneh »

سلام به همه دوستان و مهندسین گرامی
من یکسری اطلاعات در باره مونو و دی اتیلن گلایکول و راه های حذف اونها رو از اب یا فاضلاب میخواستم.حالا یا مقاله یا کتاب (فارسی یا انگلیسی) یا هرمنبع دیگه ای.
نمیدونم میتونید ایا بهم کمک کنید یا نه...
سوالم رو اینجا به پیشنهاد بزرگواری مطرح کردم تا شاید همه دوستان بتونند به من کمک کنند...
سپاس
چه زیباست بخاطر تو زیستن ...و برای تو ماندن... به پای تو بودن... و به عشق تو سوختن !
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
تماس:

Re: اطلاعات در باره مونو و دی اتیلن گلایکول

پست توسط naderloo »

ameneh نوشته شده:سلام به همه دوستان و مهندسین گرامی من یکسری اطلاعات در باره مونو و دی اتیلن گلایکول و راه های حذف اونها رو از اب یا فاضلاب میخواستم.حالا یا مقاله یا کتاب (فارسی یا انگلیسی) یا هرمنبع دیگه ای.
نمیدونم میتونید ایا بهم کمک کنید یا نه... سوالم رو اینجا به پیشنهاد بزرگواری مطرح کردم تا شاید همه دوستان بتونند به من کمک کنند... سپاس
سلام، لطفا به مقالات زیر مراجعه نمایید:

حذف پروپيلن گليكول در يك راكتور لجن فعال با روش تاگوچي

مونو اتیلن گلایکول (MEG)
یک ترکیب آلی است که به عنوان ضدیخ در وسایل نقلیه و پیش ماده برای پلیمرها مورد استفاده قرار می گیرد.
مونو اتیلن گلایکول
در حالت خالص ، مایعی بیرنگ ، بی بو و سمی می باشد و مزه ای شیرین دارد.
نام : MEG
فله و بشکه ای

کاربرد مونو اتیلن گلایکول :
مونو اتیلن گلایکول در صنعت پلاستیک
مونو اتیلن گلایکول در تهیه رزین ها و فیبرهای پلیمری
مونو اتیلن گلایکول در تولید الیاف پلی استر ، بطری‌های نوشیدنی و فیلم‌های بسته‌بندی
مونو اتیلن گلایکول در تولید جهانی این محصول به تولید ماده اولیه پلی‌استر پلی‌اتیلن ترفتالات (PET)

دی اتیلن گلایکول (DEG)
دی اتیلن گلایکول ، مایعی است بیرنگ ، نمگیر ، ویسکوز ، سمی ، بی بو و امتزاج پذیر در آب ، الکل ، اتر ، استون و اتیلن گلیکول.
کاربرد دی اتیلن گلایکول (DEG)
دی اتیلن گلایکول بعنوان حـلال در صنعت نفت و گاز
دی اتیلن گلایکول برای آبزدایی از گازهای طبیعی و دیگر گازها
دی اتیلن گلایکول حد واسط در فرآیند تولید رزین‌های پلی‌استر غیر اشباع و پلی‌اورتان
دی اتیلن گلایکول به دلیل ویژگی های جذب آب ، پایداری عالی در برابر حرارت و در برابر تجزیه شیمیایی ، فشار بخار پایین و قیمت مناسب به عنوان رطوبت‌گیر گازهای طبیعی شناخته شده است.
اتیلن گلایکول ها به عنوان مشتقی از اتیلن با کاربرد گسترده در طیف الیاف مصنوعی ، فیلم ، ضد یخ ، رزین پلیمر ضد اشباع ، مواد منفجره ، فیبر ، کاغذ ، چرم ، پوشش های حفاظتی ، جوهر چاپ و صنایع نساجی کاربرد دارند.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
حالت من: Badhal