علت بوی نامطبوع چاه های فاضلاب منازل

در این انجمن به جمع آوری فاضلاب و سیلاب در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
zemzeme
جدید
جدید
تماس:

علت بوی نامطبوع چاه های فاضلاب منازل

پست توسط zemzeme »

علت بوی نامطبوع چاه های فاضلاب منازل و اماکن اداری در هنگام بارش باران چیست؟
راهکارهای رفع مشکل؟
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: علت بوی نامطبوع چاه های فاضلاب منازل

پست توسط naderloo »

zemzeme نوشته شده:علت بوی نامطبوع چاه های فاضلاب منازل و اماکن اداری در هنگام بارش باران چیست؟
راهکارهای رفع مشکل؟
سلام، این بیشتر بر میگرده به وزش باد در هنگام بارندگی همانطور که میدانید لوله سیفون گاز چاه فاضلاب بهداشتی از پشت بام سر در میاره و در هنگام وزش باد گازهای حاصل نمیتوانند از لوله خارج شوند لذا این گازها به داخل منازل پس میزند

استفاده از لوله های گاز کش اچ مانند در انتهای این سیفون ها تا حدی مشکل را برطرف میکنند.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
zemzeme
جدید
جدید
تماس:

پست توسط zemzeme »

آخه محیط آزمایشگاه. چاه فاضلابش کف زمینه.
در زمان بارندگی چنان بوی نامطبوعی از چاه کف آزمایشگاه متصاعد میشه که کل ساختمون رو بو می گیره!
دلیل این چیه؟
نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Mashghool
محل اقامت: سمنان
تماس:

پست توسط mjsadeh »

[JUSTIFY]
zemzeme نوشته شده:آخه محیط آزمایشگاه. چاه فاضلابش کف زمینه.[/JUSTIFY][JUSTIFY]در زمان بارندگی چنان بوی نامطبوعی از چاه کف آزمایشگاه متصاعد میشه که کل ساختمون رو بو می گیره![/JUSTIFY][JUSTIFY]دلیل این چیه؟
[/JUSTIFY][JUSTIFY].[/JUSTIFY][JUSTIFY]مطمئناً علاوه بر لوله دفع فاضلاب آزمایشگاه لوله های دفع فاضلاب دیگری نیز به چاه مذکور متصل اند که در هنگام بارندگی و بدلیل افزایش دبی ورودی فاضلاب به چاه، مواد ته نشین شده در کف چاه فاضلاب دچار اختلاط شده و به علت عدم وجود سیفون (گلویی) در لوله های دفع فاضلاب به چاه، بوی ناشی از این اختلاط بلافاصله در فضا منتشر شده و بسیار ناراحت کننده و مشمئز کننده خواهد بود![/JUSTIFY][JUSTIFY]پیشنهادات:[/JUSTIFY][JUSTIFY]- در صورت امکان و مقدور بودن روان آبهای حاصل از بارندگی را به چاه دیگری هدایت کنید.[/JUSTIFY][JUSTIFY]- می توانید برای تمامی و یا حداقل لوله های دفع فاضلاب آزمایشگاه سیفون (گلویی) قرار دهید. (بهتر است برای تمامی لوله ها سیفون بگذارید.)[/JUSTIFY][JUSTIFY]- در این مواقع از تهویه هم می توانید استفاده نمائید.[/JUSTIFY][JUSTIFY]- از بوگیرها و خوشبو کننده ها غافل نشوید![/JUSTIFY][JUSTIFY]اگر بازهم مشکل حل نشد استعلاجی بگیرید و مکان را ترک نمائید!!! (مِن باب مزاح عرض کردم!)[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

zemzeme نوشته شده:آخه محیط آزمایشگاه. چاه فاضلابش کف زمینه.
در زمان بارندگی چنان بوی نامطبوعی از چاه کف آزمایشگاه متصاعد میشه که کل ساختمون رو بو می گیره!
دلیل این چیه؟
سلام، منظور من از گاز کش لوله ای است که جهت تخلیه گاز روی سپتیک تانک، چاه فاضلاب و ... نصب میکنند گاهی بدلیل عدم نصب یا مشکل در گازکش مشکلاتی پیش می اید و اگر راهگاهها و دستشویی ها نیز سیفون نداشته باشند این مشکل غیر قابل تحمل میشود
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Mashghool
محل اقامت: سمنان
تماس:

پست توسط mjsadeh »

[JUSTIFY]
naderloo نوشته شده:
zemzeme نوشته شده:آخه محیط آزمایشگاه. چاه فاضلابش کف زمینه.[/JUSTIFY][JUSTIFY]در زمان بارندگی چنان بوی نامطبوعی از چاه کف آزمایشگاه متصاعد میشه که کل ساختمون رو بو می گیره![/JUSTIFY][JUSTIFY]دلیل این چیه؟
[/JUSTIFY][JUSTIFY]سلام، منظور من از گاز کش لوله ای است که جهت تخلیه گاز روی سپتیک تانک، چاه فاضلاب و ... نصب میکنند گاهی بدلیل عدم نصب یا مشکل در گازکش مشکلاتی پیش می اید و اگر راهگاهها و دستشویی ها نیز سیفون نداشته باشند این مشکل غیر قابل تحمل میشود
[/JUSTIFY][JUSTIFY].[/JUSTIFY][JUSTIFY]ضمن تائید فرمایشات شما باید عرض کنم که متاسفانه اکثر قریب به اتفاق چاه های فاضلاب (چاه های جذبی) و نیز بسیاری از سپتیک تانک ها فاقد گازکش می باشند و حتی مکان آن نیز تعبیه نشده است! فلذا به محض ورود فاضلاب با دمای بالا (حاصل از شستشوی البسه، حمام کردن و ...) و یا افزایش ناگهانی دبی ورودی فاضلاب ها به آنها بوی مشمئز کننده ای به مشام خواهد رسید.[/JUSTIFY][JUSTIFY]باید توجه داشت که اتصال لوله های دفع فاضلابِ بدون سیفون (گلویی) به چاه باعث خواهد شد که این لوله های دفع فاضلاب خود تا حدود زیادی نقش گازکش را عمل کنند اما متاسفانه بدلیل غیر اصولی بودن مشکلاتی را نیز به دنبال خواهند داشت. (نظیر مشکل فوق الذکر)[/JUSTIFY][JUSTIFY]هشدار: در صورتیکه تمامی لوله های دفع فاضلاب را مجهز به سیفون نمائید و از طرفی چاه و یا سپتیک شما فاقد گازکش باشد بایستی تماماً سعی گردد از ورود فاضلاب با دمای بالا به چاه یا سپتیک جلوگیری گردد! در غیر این صورت دمای بالای فاضلاب باعث ایجاد جریان های هوایی گرم صعودی به سمت دهانه چاه خواهد شد (که راه خروجی ندارند) این امر با مکملی نظیر رطوبت ادغام خواهد شد و به مرور زمان باعث ریزش اطراف دهانه چاه و به دنبال آن پس از مدتی فروکش کردن دهانه چاه خواهد شد! (اینگونه موارد به کررات در چاه های فاضلاب منازل قدیمی -که اکثراً چاه را در زیرزمین منازل حفر می کردند و فاقد گازکش بوده است- اتفاق افتاده است)[/JUSTIFY]
ارسال پست

بازگشت به “جمع آوری فاضلاب و سیلاب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان