تبادل نظر - پانزدهمین همايش ملی بهداشت محيط - رشت

در این انجمن به همایش ها در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

تبادل نظر - پانزدهمین همايش ملی بهداشت محيط - رشت

پست توسط naderloo »

سلام دوستان همانطور که مستحضرید چهاردهمين همايش ملی بهداشت محيط - یزد از دهم تا دوازدهم آبان ماه 1390 در شهر یزد برگزار گردید در این بحث قصد داریم علاوه به بررسی همایشهای قبلی بهداشت محیط به پانزدهمین همايش ملی بهداشت محيط - رشت نیز بپردازیم [FONT=Tahoma]و به صورت واقع بینانه[/FONT] نقاط قوت را شرح، و پیشنهادات لازم جهت رفع کاستی ها را ارائه کنیم.
از تمامی بازدیدکنندگان گرامی دعوت میکنیم در این مهم ما را یاری فرمایند:

ابتدا به توجه شما را به مباحث سایت در خصوص اخبار چهاردهمين همايش ملی بهداشت محيط - یزد برای بررسی دوباره آنچه که در همایش مذکور گذشت از طریق لینکهای ذیل جلب مینماییم:
تبادل نظر در خصوص چهاردهمين همايش ملی بهداشت محيط - یزد
اعلام نتایج داوری مقالات چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط
نظر شما در خصوص فعالیتهای انجمن علمی بهداشت محیط ایران؟
لزوم ارتقاء جایگاه همایش ملی بهداشت محیط
دانلود مقالات چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط ایران - یزد

برای مقایسه چهاردهمين همايش ملی بهداشت محيط - یزد با سیزدهمین همایش مهندسی بهداشت محیط لینک های زیر را توصیه میکنیم.
تصاویری از برگزاری سیزدهمین همایش مهندسی بهداشت محیط
گزارش برنامه های سیزدهمین همایش بهداشت محیط ایران
چه خبر از سیزدهمین همایش ملی بهداشت محیط؟؟؟؟؟

و اما پانزدهمین همايش ملی بهداشت محيط ایران - رشت
معرفی لینک سایت همایش:
سایت پانزدهمین همايش ملی بهداشت محيط ایران - رشت
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
narges90
جدید
جدید
تماس:

Re: تبادل نظر - پانزدهمین همايش ملی بهداشت محيط - رشت

پست توسط narges90 »

به نظر شما تمدید کردن مهلت ارسال مقالات به مدت یک ماه نمی تونه دلیل بر کم بودن مقالات فرستاده شده به دبیرخانه همایش باشه؟!!!!
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط farshid »

باسلام
همیشه این تمدید مهلت ارسال مقالات جای سوال داشته است ؟؟؟ همایش های سالانه همیشه کیفیت پایین تری دارند.

نکته ی مهمی رو می خواستم عرض کنم

برای همایش ها تصمیم گیری برای اینکه کدام مقالات باید سخنرانی شود کدام مقالات پوستر همیشه چالش هایی وجود داشته است.

به نظر بنده اگر از ابتدا به مولف اعلام کنند که می خواهید مقالات خود را در کدام بخش ارائه دهید (پوستر یا سخنرانی) بعضی مشکلات حل می شود.

اکثر وقتها هر وقت مقاله ای سخنرانی نمیشد برای پوستر قبول می کردند. که این خود به خود جایگاه پوستر را زیر سوال می برد.

اما یک مطلب درباره همایش بهداشت محیط و امثال آن، این که همایش برای دانشجویان ارزش دارد از اساتید خواهش می کنم دست دانشجویان رو باز بگذارند. همین.
نکته آخر، بحث کهنه ی داوری و توجه به اسمی ها که دیگه حوصله ای نمانده است.

به امید همایش بهتر در رشت

خلاص
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام:

به اطلاع میرساند که :

دبیرخانه پانزدهمین همابش ملی بهداشت محیط در اطلاعیه ای، فرصت ارسال مقالات را یک ماه دیگر تمدید نمود.

در این اطلاعیه آمده است که با تصویب کمیته ی علمی همایش آخرین مهلت ارسال مقاله 31 تیرماه 1391 خواهد بود. مهلت مذکور به هیچ وجه تمدید نخواهد شد
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Mashghool
محل اقامت: سمنان
تماس:

پست توسط mjsadeh »

سلام
کسی از دوستان از لیست مقالات پذیرفته شده خبری نداره؟
قرار بود 1391/5/31 اعلام بشه اما من که تو سایت همایش چیزی پیدا نکردم!
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

mjsadeh نوشته شده:سلام
کسی از دوستان از لیست مقالات پذیرفته شده خبری نداره؟
قرار بود 1391/5/31 اعلام بشه اما من که تو سایت همایش چیزی پیدا نکردم!
سلام توجه شما را به آخرین اخبار همایش رشت جلب مینمایم

تاریخ نهایی اعلام مقالات پذیرفته شده و جزئیات برگزاری پانزدهمین همایش ملی بهداشت محیط اعلام شد

به گفته دبير علمي پانزدهمين همايش ملي بهداشت محيط، 650 مقاله با موضوعات مختلف توسط دبیرخانه همایش، دريافت گرديده است. در حال حاضر، مقالات در آخرين مراحل داوري بوده و نتايج نهایی داوری ها، اواخر شهريور ماه اعلام خواهد شد. دکتر فرخی اظهار امیدواری کرد که از ميان مقالات ارسالي، 50 مقاله به صورت سخنراني و بين 120 تا 150 مقاله به صورت پوستر پذیرفته خواهند شد.

وي افزود: از برنامه های در نظر گرفته شده در این همایش، پنل تخصصي مواد زائد خواهد بود كه در این پنل، مديريت مواد زائد شهري و بيمارستاني با توجه خاص به مناطق شمالي كشور و مشكلات و مسائل مربوط به بالا بودن آب هاي زيرزميني و دفع مواد زائد مورد بررسی محققان قرار خواهد گرفت.

محل در نظر گرفته شده برای همایش، دهكده ساحلي شهر بندر انزلي بوده و پیش بینی شده برنامه هاي جنبي چون بازدید از موزه روستايي گيلان در برنامه زمان بندی همایش گنجانده شود.

مرجع خبر:انجمن علمی بهداشت محیط ایران
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

لیست نهایی مقالات پذیرفته شده پانزدهمین همایش ملی بهداشت محی

پست توسط naderloo »

[FONT=tahoma,geneva,sans-serif]با سلام، دبیرخانه پانزدهمین همایش ملی بهداشت محیط در اطلاعیه ای، لیست نهایی مقالات پذیرفته شده در این همایش را اعلام نمود. [/FONT]

لیست نهایی مقالات پذیرفته شده پانزدهمین همایش ملی بهداشت محیط(منبع خبر انجمن علمی بهداشت محیط ایران)
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Mashghool
محل اقامت: سمنان
تماس:

پست توسط mjsadeh »

[JUSTIFY]با سلام خدمت کلیه دوستان[/JUSTIFY][JUSTIFY]متاسفانه تنها مقاله ارسالی ما به دبیرخانه همایش پذیرفته نشد! حتی به عنوان پوستر!!!!![/JUSTIFY][JUSTIFY]امیدوارم دوستانی که مقالاتشون پذیرفته شده و یا عزیزانی که به عنوان شرکت کننده آزاد تشریف می برن اونجا حسابی بهشون خوش بگذره و استفاده کافی و لازم رو ببرن.[/JUSTIFY][JUSTIFY]درخواستی که از عزیزان دارم اینه که در صورت شرکت در کارگاهها و یا پنل های آموزشی این دوره، رئوس و مشروح مباحث مطرح شده رو نت برداری کنن و برای استفاده -سایر کاربران، اعضا و دوستانی که بنا به هر دلیلی سعادت حضور رو ندارن (مثل بنده)- در تالار گفتمان همین سایت به اشتراک بزارن. پیشاپیش ممنون و متشکر [/JUSTIFY][JUSTIFY]ضمناً پیشنهاد می کنم کاربرانی که در دانشگاه علوم پزشکی رشت و حومه مشغول به تحصیل هستند با هماهنگی مدیریت محترم سایت و مسئولین محترم برگزاری، غرفه ای رو دایر کنن تا اعضا سایت بتونن همدیگرو زیارت کنن (پیرو همون برگزاری گردهمایی) و سایر مدعوین، اساتید و دانشجویان نیز با فعالیت های مجازی و این سایت علمی آشنا شوند.[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط farshid »

mjsadeh نوشته شده:[JUSTIFY]با سلام خدمت کلیه دوستان[/JUSTIFY][JUSTIFY]متاسفانه تنها مقاله ارسالی ما به دبیرخانه همایش پذیرفته نشد! حتی به عنوان پوستر!!!!![/JUSTIFY][JUSTIFY]امیدوارم دوستانی که مقالاتشون پذیرفته شده و یا عزیزانی که به عنوان شرکت کننده آزاد تشریف می برن اونجا حسابی بهشون خوش بگذره و استفاده کافی و لازم رو ببرن.[/JUSTIFY][JUSTIFY]درخواستی که از عزیزان دارم اینه که در صورت شرکت در کارگاهها و یا پنل های آموزشی این دوره، رئوس و مشروح مباحث مطرح شده رو نت برداری کنن و برای استفاده -سایر کاربران، اعضا و دوستانی که بنا به هر دلیلی سعادت حضور رو ندارن (مثل بنده)- در تالار گفتمان همین سایت به اشتراک بزارن. پیشاپیش ممنون و متشکر [/JUSTIFY][JUSTIFY]ضمناً پیشنهاد می کنم کاربرانی که در دانشگاه علوم پزشکی رشت و حومه مشغول به تحصیل هستند با هماهنگی مدیریت محترم سایت و مسئولین محترم برگزاری، غرفه ای رو دایر کنن تا اعضا سایت بتونن همدیگرو زیارت کنن (پیرو همون برگزاری گردهمایی) و سایر مدعوین، اساتید و دانشجویان نیز با فعالیت های مجازی و این سایت علمی آشنا شوند.[/JUSTIFY]

سلام
به نظر بنده استفاده نداره. سطح همایشها خیلی پایینه مثل خیلی چیزهای دیگه!! با این وضع هرچی دلت می خواد می تونی برای مقاله بنویسی !!! (البته نه دیگه اینجوری :-] )
تا حالا نشده تو همایش بهداشت محیط شرکت کنم با اینکه یک سال هم میزبان بودیم!!!!
خیلی دوست دارم بد بینی رو بذارم کنار اما نمیشه که نمیشه !!!
با اینکه یه مقاله پوستر شد اما حوصلشو ندارم برم. امیدوارم اشتباه کرده باشم.
منتظر سی دی همایش میمونم مثل دی وی دی فیلم dark knight rises تصویر
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

mjsadeh نوشته شده:[JUSTIFY]با سلام خدمت کلیه دوستان[/JUSTIFY][JUSTIFY]متاسفانه تنها مقاله ارسالی ما به دبیرخانه همایش پذیرفته نشد! حتی به عنوان پوستر!!!!![/JUSTIFY][JUSTIFY]امیدوارم دوستانی که مقالاتشون پذیرفته شده و یا عزیزانی که به عنوان شرکت کننده آزاد تشریف می برن اونجا حسابی بهشون خوش بگذره و استفاده کافی و لازم رو ببرن.[/JUSTIFY][JUSTIFY]درخواستی که از عزیزان دارم اینه که در صورت شرکت در کارگاهها و یا پنل های آموزشی این دوره، رئوس و مشروح مباحث مطرح شده رو نت برداری کنن و برای استفاده -سایر کاربران، اعضا و دوستانی که بنا به هر دلیلی سعادت حضور رو ندارن (مثل بنده)- در تالار گفتمان همین سایت به اشتراک بزارن. پیشاپیش ممنون و متشکر [/JUSTIFY][JUSTIFY]ضمناً پیشنهاد می کنم کاربرانی که در دانشگاه علوم پزشکی رشت و حومه مشغول به تحصیل هستند با هماهنگی مدیریت محترم سایت و مسئولین محترم برگزاری، غرفه ای رو دایر کنن تا اعضا سایت بتونن همدیگرو زیارت کنن (پیرو همون برگزاری گردهمایی) و سایر مدعوین، اساتید و دانشجویان نیز با فعالیت های مجازی و این سایت علمی آشنا شوند.[/JUSTIFY]
سلام، ایرادی نداره انشاء الله در سالهای آتی

در مورد دوم هم بنده هم معلوم نیست شرکت کنم ولی اگر شرکت کردم سعی میکنم گزارشهای مناسبی از اون تهیه کرده و در اختیار کاربران بگذارم و اگر نه که دوستانی که شرکت کردند میتوانند این کار را انجام دهند

در مورد پیشنهاد هم باید بگم برای شروع پیشنهاد خوبی است ولی طبعا باید برای گرفتن غرفه از اسپانسرهای همایش شد که خوب هزینه در بر دارد ولی اگر بتوان با انجمن به توافق رسید مورد خوبی است امسال که دیر شد انشاء الله سال آینده.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
fateme68
جدید
جدید
تماس:

پست توسط fateme68 »

با عرض سلام
من به عنوان یکی از اعضای سایت موژ آمادگی خودم برای راهنمایی و کمک به
عزیزانی که در همایش بهداشت محیط -رشت شرکت می کنند ، اعلام می کنم.
آخرین ويرايش توسط 1 on fateme68, ويرايش شده در 4.
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

fateme68 نوشته شده:با عرض سلام
من به عنوان یکی از اعضای سایت موژ آمادگی خودم برای راهنمایی و کمک به
عزیزانی که در همایش بهداشت محیط -رشت شرکت می کنند ، اعلام می کنم.

فاطمه رضایتی
سلام، بالاخره همایش علمی بهداشت محیط ایران در نهم آبان ماه برگزار شد و با توجه به مشغله هایی که داشتم از حضور از همایش و ارائه گزارشات بازماندم

لذا از اعضاء سایت که در همایش ملی بهداشت محیط ایران حضور دارند دعوت مینماید که گزارش خود را از همایش را در این مبحث ارسال کنند تا به بحث و تبادل نظر پیرامون آن پرداخته شود

در ضمن میتوانید به اخبار مرتبط با همایش از طریق لینک های ذیل مراجعه نمایید

پیام وزیر به همایش ملی بهداشت محیط ایران

برگزاری پانزدهمین همایش ملی بهداشت محیط
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
ssaarraa
جدید
جدید
تماس:

پست توسط ssaarraa »

سلام به تمامی بهداشت محیطی های عزیز

پیرو صحبت آقای ندرلو مبنی بر اعلام نظرات در مورد پانزدهمین همایش بهداشت محیط در رشت باید عرض کنم که بنده از ابتدا تا انتهای این همایش حضور داشتم و پنجشنبه ظهر پس از پایان همایش برگشتیم به شهرمون
برگشتن که چه عرض کنم به عبارتی در رفتیم

این همایش به قدری افتضاح برگزار شد که حد نداشت
یکی ار بی برنامه ترین همایشاتی بود که حضور داشتم

کاربر محترم آقای فرشید گفتن که رئوس کارگاه ها و پنل ها رو هرکس رفته بگه
باید خدمتشون عرض کنم اصلا کارگاهی در کار نبود که هیچ ، اعضای پنل هم کاملا بی برنامه و بدون ترتیب خاصی انتخاب شده بودند
به عنوان مثال دکتر رحمانی تو پنل هوا بود
یا دکتر محوی تو پنل زباله
شما دیگه تا تهش رو بخونید

ضعیف ترین مقالات برای بخش سخرانی انتخاب شده بودند به طوری که در مورد چندتا از سخنرانی ها اعلام شد که اصلا نیازی به انجام این کار تحقیقاتی نبوده چه برسه به ....

در بخش انتخاب بهترین ها هم مثل همیشه همه ی جوایز به همشهریهای محترم برگزارکننذگان همایش تعلق گرفت

از طرز پذیرایی و محل اقامت و سالن همایش و ارائه پوسترها هم که حرفی نزنم فکر کنم سنگین تر باشه

خلاصه اینکه دوستانی که تشریف نیاوردن اصلا ناراحت نباشن چون نه تنها هیچ چیز خاصی رو از دست ندادن بلکه هم اعصابشون آرام و هم پولشون تو جیبشون باقی ماند تصویر
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

ssaarraa نوشته شده:سلام به تمامی بهداشت محیطی های عزیز
پیرو صحبت آقای ندرلو مبنی بر اعلام نظرات در مورد پانزدهمین همایش بهداشت محیط در رشت باید عرض کنم که بنده از ابتدا تا انتهای این همایش حضور داشتم و پنجشنبه ظهر پس از پایان همایش برگشتیم به شهرمون
باید خدمتشون عرض کنم اصلا کارگاهی در کار نبود که هیچ ، اعضای پنل هم کاملا بی برنامه و بدون ترتیب خاصی انتخاب شده بودند
ضعیف ترین مقالات برای بخش سخرانی انتخاب شده بودند به طوری که در مورد چندتا از سخنرانی ها اعلام شد که اصلا نیازی به انجام این کار تحقیقاتی نبوده چه برسه به ....
در بخش انتخاب بهترین ها هم مثل همیشه همه ی جوایز به همشهریهای محترم برگزارکننذگان همایش تعلق گرفت
از طرز پذیرایی و محل اقامت و سالن همایش و ارائه پوسترها هم که حرفی نزنم فکر کنم سنگین تر باشه
خلاصه اینکه دوستانی که تشریف نیاوردن اصلا ناراحت نباشن چون نه تنها هیچ چیز خاصی رو از دست ندادن بلکه هم اعصابشون آرام و هم پولشون تو جیبشون باقی ماند تصویر
سلام، بعد از همایش نسبتا خوب یزد یعنی چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط ایران انتظار برگزاری همایش بهتری در گیلان را با توجه به امکانات بی نظیر این شهر توریستی داشتیم، البته بنده خودم در همایش مذکور شرکت نکرده ام ولی شنیده ها گفته های شما را تایید مینماید

در همایش یزد علی رغم برگزاری نسبتا خوب همایش کلی به دکتر مختاری عزیز بدلیل داوری و ... انتقاد کردیم و همایش پانزدهم انتظار داشتیم حداقل تجربه های همایش چهاردهم بکار گرفته شود ولی متاسفانه نه تنها تجربه های تکرار نشد بلکه ...

پاره ای از مشکلات ارائه شده همایش پانزدهم:
1.وب سایت همایش که قابل قبول نبود
2.در میان مقالات پذیرفته شده مقاله های زیادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزارکننده به چشم میخورد.
3.اغلب مقالات ارائه شده توسط اعضای هیات علمی میزبان قابل توجه نیستند
4.باز هم داوری مقالات که کیفیتش خیلی پایین هست
5.در خصوص برنامه ریزی اشکالات فراوانی به چشم میخورد
6.در خصوص پذیرایی نیز علاوه بر شرکت کنندگان، دانشجویان نیز مشکلات زیادی را عنوان میکنند که طرح آن چندان جالب به نظر نمیرسد
7.مسئولین همایش بر خلاف همایش چهاردهم حاضر نشدند اطلاعاتی در خصوص نحوه داوری و ... در اختیار قرار دهند و...

شما میتوانید اخبار همایش را از طریق لینک های ذیل و سایت انجمن علمی بهداشت محیط ایران پیگیری نمایید

گزارش تصویری: افتتاحیه پانزدهمین همایش ملی بهداشت محیط
خبر خوب همایش پانزدهم بهداشت محیط در رشت
اختتامیه همایش بهداشت محیط: مقالات برتر معرفی شدند

پاره ای از پیشنهادات ارائه شده در سایت موژ جهت بهبود همایش که در مبحث لزوم ارتقاء جایگاه همایش ملی بهداشت محیط ارائه شده است مجددا در ادامه و به شرح ذیل تقدیم میگردد:
behdashti1 نوشته شده:[JUSTIFY]دانشجویان و اساتید رشته های مهندسی عمران، مهندسی شیمی، شیمی کاربردی، مهندسی بیوتکنولوژی، مهندسی منابع طبیعی، مهندسی کشاورزی، مهندسی نفت، میکروبیولوژی پزشکی و صنعتی و... در محورهای تحقیقاتی تصفیه آب و فاضلاب، خاک، هوا و بهداشت مواد غذایی، به موازات جامعه بهداشت محیط ایران مشغول به تحقیق و مطالعه می باشند. بسیاری از آنها برای ارائه مقالات برامده از تحقیق خود در جستجوی همایشی مناسب می باشند. لیکن به نظر شما چند درصد از این محققین همایش ملی بهداشت محیط ایران را برای ارسال مقالات خود انتخاب می نمایند؟ و یا از دیدگاه بهتری این سوال را مطرح می نماییم. چند درصد از این محققین که در رشته هایی بجز بهداشت محیط فعالیت دارند و به تولیدات علمی در زمینه های زیست محیطی علاقه دارند، همایش ملی بهداشت محیط ایران را مشناسند؟
با مراجعه به مقالات ارائه شده در این همایش به این نتیجه خواهید رسید که بهداشت محیطی ها در دنیای محیط زیست (زمینه اصلی فعالیتشان) غریب هستند. به نظر بنده همایش ملی بهداشت محیط به اندازه کافی قدرت مند بوده و از اعتبار کافی برخوردار است که محققین سایر رشته ها را به ارسال مقاله ترغیب نماید و شاید این خودخواهی و یا نااگاهی جامعه بهداشت محیط باشد که برای برگزاری این همایش فقط به اطلاع رسانی محدود در جامعه بهداشت محیط و بخش کوچکی از غیر بهداشت محیطی ها اقدام می نمایند. به نقل از دکتر مختاری دبیر اجرایی چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط ایران، فقط 100 دانشگاه که دارای رشته های مرتبط بوده اند برای اطلاع رسانی انتخاب شده اند. لیکن ما در ایران بیش از هزار واحد آموزشی داریم که بخش اعظمی از آنها دارای رشته های شیمی، مهندسی شیمی، عمران با گرایش محیط زیست و یا رشته های مهندسی نفت و کشاورزی می باشند که بسیاری از آنها علاقه مند به تحقیقات مختلف زیست محیطی هستند. در میان آنها 261 موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی که بسیاری از انها رشته های ذکر شده را تا مقطع کارشناسی ارشد دارند مشاهده می گردد. همچنین بیش از 441 واحد دانشگاه آزاد اسلامی نیز در کشور وجود دارند که برخی از آنها نیز رشته های مربوطه را تا مقطع دکتری دارا هستند. بیش از هفصد دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی نیز در کشور وجود دارد که همگی دارای بخشی از رشته های مذکور هستند. البته به این آمار باید تعداد دانشگاههای دولتی را نیز افزود. حال با جمع نمودن این آمار تقریبی خواهید دید که برای همایش های بهداشت محیط فقط 100 دانشگاه از میان بیش از 1800 دانشگاه مورد اطلاع رسانی قرار گرفته اند. حال قضاوت با خودتان. آیا چنین اطلاع رسانی ضعیفی (کمتر از 6%) می تواند منجر به مطرح شدن رشته بهداشت به عنوان یکی از مدعیان پیشرو در زمینه تحقیقات محیط زیستی گردد و جایگاهی را برای جامعه بهداشت محیط در میان سایر مدعیان باز نماید؟ مطمئناً خیر. لذا با توجه به جایگاه ویژه همایش ملی بهداشت محیط در میان جامعه بهداشت محیط ایران، پیشنهادات زیر برای ارتقاء جایگاه این همایش و به نوبه آن ارتقاء جایگاه رشته مربوطه مطرح می گردد:[/JUSTIFY][JUSTIFY]
  • تبدیل همایش ملی بهداشت محیط ایران به همایش بین المللی بهداشت محیط: آشنایی محققین ایرانی و خارجی می تواند زمینه ساز همکاری های موثر تر، انتقال دانش از خارج به داخل و همچنین ایجاد ایده های نوین در انجام تحقیقات محققین ایرانی گردد.
  • تبلیغات گسترده تر و اطلاع رسانی کامل تر در زمینه برگزاری همایش: نام بهداشت محیط باید در همه جا شنیده شود و این امر فقط به واسطه تبلیغات وسیع تر و جامع تر امکان پذیر خواهد بود. هر چند که قابل پیش بینی است هزینه اینچنین تبلیغاتی بسیار بالا بوده و شاید جامعه بهداشت محیط ایران توانایی تهیه چنین هزینه را نداشته باشند. لیکن در صورت امکان این عمل می تواند در مطرح سازی بهداشت محیطی ها و ارزشمندتر شدن فعالیت آنها در میان سایر رقبا مفیدترین راه باشد.
  • ارسال پوستر همایش به تمامی دانشگاههای ایران: در تمام دانشگاهها و تمامی گروههای مربوطه باید رد پایی از همایش بهداشت محیط وجود داشته باشد. بدین وسیله کم کم محور فعالیت های زیست محیطی در ایران رشته بهداشت محیط شناخته می شود و نه رشته هایی همچون عمران، مهندسی شیمی و یا مهندسی محیط زیست. امروزه دانشگاههای غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی با تعداد بسیار زیاد دانشجو و هیئت علمی، بخش عظیمی از جامعه علمی کشور را تشکیل می دهد که کنار گذاشتن آنها از دایره اطلاع رسانی با بیش از 100000 عضو هیئت علمی تمام وقت، نیمه وقت و حق التدریس و نزدیک به 2000000 دانشجو در مقاطع مختلف کار عاقلانه ای نیست. این مطلب درباره واحدهای مختلف دانشگاههای جامع علمی کاربردی و پیام نور نیز مصداق دارد.
  • ایجاد وب سایت دائمی همایش: دنبال نمودن این همایش برای علاقه مندان غیر بهداشت محیطی بسیار سخت است. ایجاد وب سایت دائمی همایش هر چند که با مشکلات اجرایی خاصی برخوردار است لیکن منجر به متمرکز شدن اطلاعات همایش در یک منبع خواص خواهد شد.
  • استفاده از اطلاع رسانی با روشهای متنوع تر: تمام مردم از یک وسیله ارتباط جمعی ثابت استفاده نمی کنند. در برخی قشرهای خاص تلوزیون، در برخی دیگر رادیو و در برخی دیگر اینترنت اصلی ترین منبع اطلاع رسانی است. لذا استفاده از وسایل اطلاع رسانی متنوع می تواند مفید فایده باشد.
  • ارائه اصل مقالات قابل دانلود تمام همایش های بهداشت محیط در وب سایت دائمی همایش: این مسئله می تواند منجر به در دست رس بودن همه مقالات ارائه شده در همایش ملی بهداشت محیط گردد. لذا امکان استفاده از نتایج این تحقیقات توسط سایر محققین و همچنین افزایش تعداد ارجاعات به مقالات مذکور گردد که این خود منجر به افزایش اعتبار این همایش خواهد شد. همچنین با متمرکز شدن این مقالات در یک محل و امکان جستجو در بین آنها، تقلب های علمی همچون ارسال دوگانه مقالات، کپی برداری و غیره... نیز تا حدودی قابل پیگیری خواهد شد و جامعه علمی پاکتری ایجاد می گردد. اعطای اجازه انتشار مقالات در وب سایت هایی همچون civilica و یا bahamayesh به منظور انتشار گسترده تر مقالات و درج ارجاعات بیشتر در سایر مقالات به مقالات انتشار داده شده در همایش بهداشت محیط نیز خود از دیگر پیشنهادات می باشد.
  • تبادل دانش میان رشته ها: تحقیقات بهداشت محیطی ها علی رقم اخذ واژه مهندسی چندان مهندسی نیست. یکی از جنبه های مهندسی ارائه معادلات جهت طراحی سیستم مورد نظر در مقیاس واقعی است. جستجو در مقالات بهداشت محیطی ها نشان می دهد تعداد مقالاتی که در آنها به مدلینگ و یا بررسی کنتیکی پرداخته شده است نسبت به سایر مطالعات بسیار اندک است. درحالی که تحقیقات سایر رشته ها خصوصاً مهندسی شیمی همیشه حاوی مدلسازی های مختلف است. شرکت محققینی از رشته های دیگر همچون مهندسی شیمی می تواند بهداشت محیطی ها را با ابزار های مهندسی تر تحقیق آشنا سازد. البته امروزه تا حدودی استفاده از شبکه عصبی، الگریتم ژنتیک و یا مدلسازی های ریاضی در میان محققین جامعه بهداشت محیط رونق یافته لیکن هنوز فراگیر و جامع نشده است و هنوز هم برخی اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از واژه مدلسازی ریاضی وحشت داشته و یا کلاً با آن نا آشنا هستند.
  • چاپ مقالات برتر در مجلات علمی پژوهشی وابسته به انجمن: در برخی موارد مقالات ارزشمندی نیز به همایش ارسال می گردد. اگر این موضوع نفی گردد پس این همایش که توانایی جذب مقالات مناسب را ندارد به چه درد می خورد. پس اگر فکر می کنید امکان جذب مقالات مناسب را در همایش ملی بهداشت محیط داریم پس برای تشویق شرکت کنندگان به ارسال مقالات با کیفیت بالاتر به همایش تعداد محدودی از مقالات برتر را در مجلات علمی پژوهشی وا بسته به انجمن علمی بهداشت محیط به چاپ برسانیم. این امر در بسیاری از همایش های معتبر و با قدمت زیاد به یک رسم تبدیل شده است.
[/JUSTIFY]هر چند که ممکن است برخی از پیشنهادات فوق پرهزینه و یا از نظر اجرایی با مشکلات زیادی همراه باشد لیکن جامعه بهداشت محیط برای به تکاپو افتادن خود نیازمند انجام حداقل برخی از آنها می باشد. یا حق.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
fateme68
جدید
جدید
تماس:

پست توسط fateme68 »

naderloo نوشته شده:
ssaarraa نوشته شده:سلام به تمامی بهداشت محیطی های عزیز
سلام، بعد از همایش نسبتا خوب یزد یعنی چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط ایران انتظار برگزاری همایش بهتری در گیلان را با توجه به امکانات بی نظیر این شهر توریستی داشتیم، البته بنده خودم در همایش مذکور شرکت نکرده ام ولی شنیده ها گفته های شما را تایید مینماید

در همایش یزد علی رغم برگزاری نسبتا خوب همایش کلی به دکتر مختاری عزیز بدلیل داوری و ... انتقاد کردیم و همایش پانزدهم انتظار داشتیم حداقل تجربه های همایش چهاردهم بکار گرفته شود ولی متاسفانه نه تنها تجربه های تکرار نشد بلکه ...

پاره ای از مشکلات ارائه شده همایش پانزدهم:
1.وب سایت همایش که قابل قبول نبود
2.در میان مقالات پذیرفته شده مقاله های زیادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزارکننده به چشم میخورد.
3.اغلب مقالات ارائه شده توسط اعضای هیات علمی میزبان قابل توجه نیستند
4.باز هم داوری مقالات که کیفیتش خیلی پایین هست
5.در خصوص برنامه ریزی اشکالات فراوانی به چشم میخورد
6.در خصوص پذیرایی نیز علاوه بر شرکت کنندگان، دانشجویان نیز مشکلات زیادی را عنوان میکنند که طرح آن چندان جالب به نظر نمیرسد
7.مسئولین همایش بر خلاف همایش چهاردهم حاضر نشدند اطلاعاتی در خصوص نحوه داوری و ... در اختیار قرار دهند و...

شما میتوانید اخبار همایش را از طریق لینک های ذیل و سایت انجمن علمی بهداشت محیط ایران پیگیری نمایید

گزارش تصویری: افتتاحیه پانزدهمین همایش ملی بهداشت محیط
خبر خوشی که در افتتاحیه پانزدهمین همایش ملی بهداشت محیط اعلام شد
اختتامیه همایش بهداشت محیط: مقالات برتر معرفی شدند

پاره ای از پیشنهادات ارائه شده در سایت موژ جهت بهبود همایش که در مبحث لزوم ارتقاء جایگاه همایش ملی بهداشت محیط ارائه شده است مجددا در ادامه و به شرح ذیل تقدیم میگردد:
behdashti1 نوشته شده:[JUSTIFY]دانشجویان و اساتید رشته های مهندسی عمران، مهندسی شیمی، شیمی کاربردی، مهندسی بیوتکنولوژی، مهندسی منابع طبیعی، مهندسی کشاورزی، مهندسی نفت، میکروبیولوژی پزشکی و صنعتی و... در محورهای تحقیقاتی تصفیه آب و فاضلاب، خاک، هوا و بهداشت مواد غذایی، به موازات جامعه بهداشت محیط ایران مشغول به تحقیق و مطالعه می باشند. بسیاری از آنها برای ارائه مقالات برامده از تحقیق خود در جستجوی همایشی مناسب می باشند. لیکن به نظر شما چند درصد از این محققین همایش ملی بهداشت محیط ایران را برای ارسال مقالات خود انتخاب می نمایند؟ و یا از دیدگاه بهتری این سوال را مطرح می نماییم. چند درصد از این محققین که در رشته هایی بجز بهداشت محیط فعالیت دارند و به تولیدات علمی در زمینه های زیست محیطی علاقه دارند، همایش ملی بهداشت محیط ایران را مشناسند؟
با مراجعه به مقالات ارائه شده در این همایش به این نتیجه خواهید رسید که بهداشت محیطی ها در دنیای محیط زیست (زمینه اصلی فعالیتشان) غریب هستند. به نظر بنده همایش ملی بهداشت محیط به اندازه کافی قدرت مند بوده و از اعتبار کافی برخوردار است که محققین سایر رشته ها را به ارسال مقاله ترغیب نماید و شاید این خودخواهی و یا نااگاهی جامعه بهداشت محیط باشد که برای برگزاری این همایش فقط به اطلاع رسانی محدود در جامعه بهداشت محیط و بخش کوچکی از غیر بهداشت محیطی ها اقدام می نمایند. به نقل از دکتر مختاری دبیر اجرایی چهاردهمین همایش ملی بهداشت محیط ایران، فقط 100 دانشگاه که دارای رشته های مرتبط بوده اند برای اطلاع رسانی انتخاب شده اند. لیکن ما در ایران بیش از هزار واحد آموزشی داریم که بخش اعظمی از آنها دارای رشته های شیمی، مهندسی شیمی، عمران با گرایش محیط زیست و یا رشته های مهندسی نفت و کشاورزی می باشند که بسیاری از آنها علاقه مند به تحقیقات مختلف زیست محیطی هستند. در میان آنها 261 موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی که بسیاری از انها رشته های ذکر شده را تا مقطع کارشناسی ارشد دارند مشاهده می گردد. همچنین بیش از 441 واحد دانشگاه آزاد اسلامی نیز در کشور وجود دارند که برخی از آنها نیز رشته های مربوطه را تا مقطع دکتری دارا هستند. بیش از هفصد دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی نیز در کشور وجود دارد که همگی دارای بخشی از رشته های مذکور هستند. البته به این آمار باید تعداد دانشگاههای دولتی را نیز افزود. حال با جمع نمودن این آمار تقریبی خواهید دید که برای همایش های بهداشت محیط فقط 100 دانشگاه از میان بیش از 1800 دانشگاه مورد اطلاع رسانی قرار گرفته اند. حال قضاوت با خودتان. آیا چنین اطلاع رسانی ضعیفی (کمتر از 6%) می تواند منجر به مطرح شدن رشته بهداشت به عنوان یکی از مدعیان پیشرو در زمینه تحقیقات محیط زیستی گردد و جایگاهی را برای جامعه بهداشت محیط در میان سایر مدعیان باز نماید؟ مطمئناً خیر. لذا با توجه به جایگاه ویژه همایش ملی بهداشت محیط در میان جامعه بهداشت محیط ایران، پیشنهادات زیر برای ارتقاء جایگاه این همایش و به نوبه آن ارتقاء جایگاه رشته مربوطه مطرح می گردد:[/JUSTIFY][JUSTIFY]
  • تبدیل همایش ملی بهداشت محیط ایران به همایش بین المللی بهداشت محیط: آشنایی محققین ایرانی و خارجی می تواند زمینه ساز همکاری های موثر تر، انتقال دانش از خارج به داخل و همچنین ایجاد ایده های نوین در انجام تحقیقات محققین ایرانی گردد.
  • تبلیغات گسترده تر و اطلاع رسانی کامل تر در زمینه برگزاری همایش: نام بهداشت محیط باید در همه جا شنیده شود و این امر فقط به واسطه تبلیغات وسیع تر و جامع تر امکان پذیر خواهد بود. هر چند که قابل پیش بینی است هزینه اینچنین تبلیغاتی بسیار بالا بوده و شاید جامعه بهداشت محیط ایران توانایی تهیه چنین هزینه را نداشته باشند. لیکن در صورت امکان این عمل می تواند در مطرح سازی بهداشت محیطی ها و ارزشمندتر شدن فعالیت آنها در میان سایر رقبا مفیدترین راه باشد.
  • ارسال پوستر همایش به تمامی دانشگاههای ایران: در تمام دانشگاهها و تمامی گروههای مربوطه باید رد پایی از همایش بهداشت محیط وجود داشته باشد. بدین وسیله کم کم محور فعالیت های زیست محیطی در ایران رشته بهداشت محیط شناخته می شود و نه رشته هایی همچون عمران، مهندسی شیمی و یا مهندسی محیط زیست. امروزه دانشگاههای غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی با تعداد بسیار زیاد دانشجو و هیئت علمی، بخش عظیمی از جامعه علمی کشور را تشکیل می دهد که کنار گذاشتن آنها از دایره اطلاع رسانی با بیش از 100000 عضو هیئت علمی تمام وقت، نیمه وقت و حق التدریس و نزدیک به 2000000 دانشجو در مقاطع مختلف کار عاقلانه ای نیست. این مطلب درباره واحدهای مختلف دانشگاههای جامع علمی کاربردی و پیام نور نیز مصداق دارد.
  • ایجاد وب سایت دائمی همایش: دنبال نمودن این همایش برای علاقه مندان غیر بهداشت محیطی بسیار سخت است. ایجاد وب سایت دائمی همایش هر چند که با مشکلات اجرایی خاصی برخوردار است لیکن منجر به متمرکز شدن اطلاعات همایش در یک منبع خواص خواهد شد.
  • استفاده از اطلاع رسانی با روشهای متنوع تر: تمام مردم از یک وسیله ارتباط جمعی ثابت استفاده نمی کنند. در برخی قشرهای خاص تلوزیون، در برخی دیگر رادیو و در برخی دیگر اینترنت اصلی ترین منبع اطلاع رسانی است. لذا استفاده از وسایل اطلاع رسانی متنوع می تواند مفید فایده باشد.
  • ارائه اصل مقالات قابل دانلود تمام همایش های بهداشت محیط در وب سایت دائمی همایش: این مسئله می تواند منجر به در دست رس بودن همه مقالات ارائه شده در همایش ملی بهداشت محیط گردد. لذا امکان استفاده از نتایج این تحقیقات توسط سایر محققین و همچنین افزایش تعداد ارجاعات به مقالات مذکور گردد که این خود منجر به افزایش اعتبار این همایش خواهد شد. همچنین با متمرکز شدن این مقالات در یک محل و امکان جستجو در بین آنها، تقلب های علمی همچون ارسال دوگانه مقالات، کپی برداری و غیره... نیز تا حدودی قابل پیگیری خواهد شد و جامعه علمی پاکتری ایجاد می گردد. اعطای اجازه انتشار مقالات در وب سایت هایی همچون civilica و یا bahamayesh به منظور انتشار گسترده تر مقالات و درج ارجاعات بیشتر در سایر مقالات به مقالات انتشار داده شده در همایش بهداشت محیط نیز خود از دیگر پیشنهادات می باشد.
  • تبادل دانش میان رشته ها: تحقیقات بهداشت محیطی ها علی رقم اخذ واژه مهندسی چندان مهندسی نیست. یکی از جنبه های مهندسی ارائه معادلات جهت طراحی سیستم مورد نظر در مقیاس واقعی است. جستجو در مقالات بهداشت محیطی ها نشان می دهد تعداد مقالاتی که در آنها به مدلینگ و یا بررسی کنتیکی پرداخته شده است نسبت به سایر مطالعات بسیار اندک است. درحالی که تحقیقات سایر رشته ها خصوصاً مهندسی شیمی همیشه حاوی مدلسازی های مختلف است. شرکت محققینی از رشته های دیگر همچون مهندسی شیمی می تواند بهداشت محیطی ها را با ابزار های مهندسی تر تحقیق آشنا سازد. البته امروزه تا حدودی استفاده از شبکه عصبی، الگریتم ژنتیک و یا مدلسازی های ریاضی در میان محققین جامعه بهداشت محیط رونق یافته لیکن هنوز فراگیر و جامع نشده است و هنوز هم برخی اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از واژه مدلسازی ریاضی وحشت داشته و یا کلاً با آن نا آشنا هستند.
  • چاپ مقالات برتر در مجلات علمی پژوهشی وابسته به انجمن: در برخی موارد مقالات ارزشمندی نیز به همایش ارسال می گردد. اگر این موضوع نفی گردد پس این همایش که توانایی جذب مقالات مناسب را ندارد به چه درد می خورد. پس اگر فکر می کنید امکان جذب مقالات مناسب را در همایش ملی بهداشت محیط داریم پس برای تشویق شرکت کنندگان به ارسال مقالات با کیفیت بالاتر به همایش تعداد محدودی از مقالات برتر را در مجلات علمی پژوهشی وا بسته به انجمن علمی بهداشت محیط به چاپ برسانیم. این امر در بسیاری از همایش های معتبر و با قدمت زیاد به یک رسم تبدیل شده است.
[/JUSTIFY]هر چند که ممکن است برخی از پیشنهادات فوق پرهزینه و یا از نظر اجرایی با مشکلات زیادی همراه باشد لیکن جامعه بهداشت محیط برای به تکاپو افتادن خود نیازمند انجام حداقل برخی از آنها می باشد. یا حق.
با سلام
مشکلات مطرح شده در خصوص همایش درست است.
من در جایگاهی نیستم از مهمانان دلجویی کنم
ما هم راضی نیستیم
باعث شرمندگی که از این همایش اینطور یاد میشه
ارسال پست

بازگشت به “همایش ها”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان