پيشگيري از آرتروز گردن

در این انجمن به ارگونومی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 2793
تاریخ عضویت: 08 نوامبر 2008 00:00
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پيشگيري از آرتروز گردن

پست توسط naderloo »

[JUSTIFY]تهران- يك فيزيوتراپيست براي پيشگيري از آرتروزگردن در زنان خانه دار توصيه كرد: هر يك ربع ساعت يك مرتبه به گردن خود استراحت دهند.
توصيه هاي يك كارشناس براي پيشگيري از آرتروز گردن
به گزارش روز شنبه روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، 'ذبيح الله برجسته' افزود: زنان خانه ‌دار براي پيشگيري از ابتلا به اين عارضه هر يك ربع ساعت بايد يك ‌بار به گردن استراحت داده و سر را به سمت عقب برگردانند، همچنين بايد سطح كار خود را بالا آورده تا مجبور به خم كردن سر و گردن نباشند.
وي گفت: زنان خانه‌ داري كه هنگام انجام كارهاي خانه به‌ مدت طولاني سر خود را به سمت پايين نگه ‌مي ‌دارند در معرض ابتلا به آرتروز گردن قرار دارند.
وي ادامه داد: زمان بروز آرتروز گردن پس از 40 سالگي است و اين در حالي است كه در صورت رعايت نكردن نكات ايمني در فعاليت ‌هاي روزانه، سن ابتلا به آرتروز كاهش مي ‌يابد.
برجسته افزود: خم نگه ‌داشتن سر به طرف پايين در طول روز به‌ مدت طولاني موجب ايجاد فشار به مهره‌ هاي گردن و ديسك بين مهره‌ ها شده و آرتروز گردن را به‌ دنبال خواهد داشت.
اين فيزيوتراپيست خاطرنشان كرد: گردن، گذرگاه عصب ‌هاي حسي بسيار مهم است كه به سر و صورت ختم مي ‌شوند. ستون فقرات در گردن شامل 7 مهره است كه قابل حركت هستند و اين امكان را به ما مي‌ دهند كه گردن خود را به اطراف بگردانيم.
وي ادامه داد:گردن به ‌دليل نرمي و قابليت انحناء به آساني مي‌ تواند در مواقع زمين خوردگي يا تصادف صدمه ببيند و چون گردن ايستگاهي براي گذشتن رگ‌ هاي مهم و حساس به سر و مغز است لذا آسيب گردن سبب قطع جريان خون و مشكلات حسي مي ‌شود.
وي با بيان اين مطلب كه علل گردن ‌درد متعدد است و بيشترين و مهم ‌ترين آن با برخي مشاغل ارتباط دارد، گفت: در رانندگان كاميون، اتوبوس و افرادي كه مرتب رانندگي مي ‌كنند امكان ابتلا به گردن ‌درد بيشتر است. بعضي افراد كه با ماشين‌ هاي سنگين حركت مي‌ كنند يا مجبور به بلند كردن بارهاي سنگين هستند و با حركت شديد و محكم شانه ‌ها اين عمل را انجام مي ‌دهند ممكن است دچار كوفتگي ماهيچه‌ هاي گردن شوند.
برجسته اضافه كرد: سائيدگي و پوسيدگي، پوكي استخوان ‌ها در سنين بالا و وجود آرتروز كه تعداد زيادي افراد دچار آن هستند، باعث ازبين رفتن فاصله بين استخوان‌ ها شده و گردن درد ايجاد مي‌ كند.
وي تاكيد كرد: ورزش هاي غلط، گذاردن سر بر بالش هاي سفت و بلند و حركت شديد سر و گردن به طرف جلو از جمله عوامل ايجاد كننده دردهاي گردن هستند.
منبع:ایرنا[/JUSTIFY]
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
ارسال پست

بازگشت به “ارگونومی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان