راه اندازی سیستم لجن فعال در فصل زمستان

در این انجمن به میکروبیولوژی آب و فاضلاب در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
alimosae
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تماس:

راه اندازی سیستم لجن فعال در فصل زمستان

پست توسط alimosae »

سلام
ضمن عرض خسته نباشید خدمت همکارن و مهندسین ایران زمین

سئوال:ایا راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب لجن فعال در فصل زمستان امکان پذیر است یا خیر.هوای سرد چقدر بر راندمان سیستم اثر گذار است؟
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام

بله امکان پذیر است ببینید دمای آب و به طبع اون فاضلاب در تمامی فصول به طور متوسط 20-15 درجه سانتیگراد است یعنی دمای مورد نیاز باکتری ها و از طرفی قابلیت انحلال اکسیژن در فصول سرد بیشتر است پس براحتی با رعایت اصول بهره برداری از قبیل سن لجن و ... میتوان در فصول سرد نیز از سیتم مذکور راندمان مناسب اخذ نمود.سرما معمولا سبب افت راندمان در لاگونها میشود
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
robabkarimzadeh
جدید
جدید
حالت من: Badhal
محل اقامت: تبريز
تماس:

پست توسط robabkarimzadeh »

با سلام
در مورد راه اندازي و بهره برداري از سيستم لجن فعال ، وجود و تشكيل كف بر روي حوض هاي هوادهي و متعاقبا ته نشيني مي تواند بدليل افت دما باشد. با توجه به اينكه در تصفيه مقدماتي حوض چربي گير كارايي چنداني نداشته و علاوه بر آن COD ورودي نيز افزايش يافته و حجم لجن ته نشيني نيز زياد است. كف ها بصورت كف نوكارديايي اند اما با آزمايشات انجام شده باكتري رشته اي تشخيص داده نشد.دليل چيست؟
نمایه کاربر
1402
جدید
جدید
تماس:

Re: راه اندازی سیستم لجن فعال در فصل زمستان

پست توسط 1402 »

آزمايش دترجنت انجام شده است يا خير در صورت انجام آزمايش مربوطه مقدار دترجنت چند ppm مي باشد اگر مقدار آن بالا باشد كف مورد نظر حجيم بوده و در حوضهاي هوادهي و علاوه بر آن در حوض ته نشيني ثانويه خود را نشان مي دهدتصویر
ارسال پست

بازگشت به “میکروبیولوژی آب و فاضلاب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان