نظر شما در مورد رشته های اچ اس ای و عمران آب و فاضلاب

در این انجمن به ایمنی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

نظر شما در مورد رشته های اچ اس ای و عمران آب و فاضلاب

پست توسط naderloo »

با سلام دوستان برای دریافت پاسخ میبایست سوالات خود را در تالار گفتمان درج نمایند یکی از دوستان سوالی به ایمیل بنده ارسال کرده که در این مبحث درج میشود
سلام وقتتون بخیر ممنون از سایت خوبتونسوالی داشتم.من فارغ التحصیل رشته کارشناسی بهداشت محیط هستم.به دروس این رشته بخصوص دروس طراحی علاقه دارم ولی متاسفانه اغلب شرایط کاری این رشته بازرسی از مراکزه که من به این کار هیچ علاقه ای ندارم تصمیم به تغییر رشته دارم به رشته ای که به کار طراحی نزدیک باشه که بعداز اتمام تحصیل وارد کار طراحی بشم ولی در انتخاب رشته مردد هستمیکی از دوستان شما رو برای راهنمایی معرفی کردن به همین خاطر مزاحمتون شدمنطرتون در مورد رشته های اچ اس ای و عمران آب وفاضلاب چیه؟در مورد رشته حسابداری چطور؟به نظرتون یه کارشناس بهداشت محیط میتونه ارشد حسابداری داشته باشه؟لطفا راهنماییم کنید ممنون
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
8817277414
جدید
جدید
حالت من: Bitafavot
تماس:

Re: نظر شما در مورد رشته های اچ اس ای و عمران آب و فاضلاب

پست توسط 8817277414 »

با سلام
برادر بنده زمانی خودشون بهداشت محیطی بودن ولی متاسفانه به قول خودشون به دلیل اجهاف وظلم هایی که در حق مهندسی بهداشت محیط شده وآینده شغلی این رشته رو متاثرکرده عطای این رشته رو به لقاش بخشیدن وتحصیلات تکمیلی رو در رشته عمران آب وفاضلاب ادامه دادن و زمانی کارشناس بهره بردار آب وفاضلاب والان مسول شرکت آب وفاضلاب هستن.ایشون همیشه خودشون میگن که من با سواد بهداشت محیطیم و فقط باعنوان رشته عمران تونستم در آزمون استخدامی قبول شم و تو زمینه کار از هر عمران خونده ای سرتر بودم ولی متاسفانه روم نمیشد به خاطر شناخت های غلط وباور های ناقص جا افتاده در مورد رشتمون بگم زمانی بهداشت محیطی بودم.به نظر حقیر ما بهداشت محیطی های مثلا مهندس این آرزوی دیرینه رو با خودمون به گور خواهیم برد که روزی ببینیم تو آزمون استخدامی وزارت نیرو برا ردیف بهره برداری آب وفاضلاب بهداشت محیطی میخوان...خیلی هنر کنیم واز تحصیلکرده های شیمی جلو بزنیم تو آزمایشگاه این ارگان استخدام میشیم...
واینک هم رشته عزیز که شما هم مثل هزاران بهداشت محیطی دیگه تو باغ طراحی و محاسبات سیر میکنید با یقین واطمینان رشته عمران آب وفاضلاب رو پیشنهاد میکنم که شامل محتویات تقریبا بهداشت محیط خودمونه با عنوان عظیم و واقعی مهندسی(تاکید میکنم واقعی اینو دیگه همه جا قبولش دارن...!!!)
[CENTER]هرگز در ميان موجودات مخلوقي که براي کبوتر شدن آفريده شده کرکس نميشود. اين خصلت در ميان هيچ يک از مخلوقات نيست جز آدميان. ويکتورهوگو[/CENTER]
heidary
جدید
جدید
حالت من: Badhal
محل اقامت: heidary1388@gmail.com
تماس:

پست توسط heidary »

منم لیسانسمو بهداشت محیط خوندم و فوقمو دارم عمران آب و فاضلاب میخونم ... زیاد سخت نیست ... این در واقع گرفتن یه عنوانه .... بقیه اش با خودته که بتونی تو محیط کاری خودتو بکشی بالا و اطلاعاتت رو بروز کنی تا عقب نمونی... وگرنه اگه فقط دنبال ادامه تحصیل هستی و دکترا مطمئن باش که رشته خودمون بهتره و دیگه لازم هم نیست لقمه رو دور سرت بچرخونی ... چون دکترای این رشته از عمران میره به سمت محیط زیست آب و فاضلاب ... ودر ضمن یه نکته مهم دیگه ... شما با فوق لیسانس عمران در صورتی که رشته لیسانست غیر مرتبط باشه نمی تونی امتحان نظام مهندسی بدی ...

امیدوارم بزودی ماهم یه نظام با امکانات عالی داشته باشیم تا بتونیم جایگاه رشتمون رو تثبیت کنیم
amir13601360
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط amir13601360 »

ببینیداون چیزی که ماازبهداشت محیط میدونیم پایه بهداشتی اون وجایگاه اصلی اون دربهداشت ودرمان، علیرغم گذراندن دروس فنی است بنده فوق دیپلم بهداشت محیط ولیسانس مهندسی عمران -آب وفاضلاب ورییس اداره توآبفای شهری هستم اگه واقعا بحث فنی بهداشت محیط مطرح باشه بایداین رشته ازعلوم پزشکی منفک ووارددانشکده های فنی یاعلوم پایه بشه که بایدیکسری جوانب رودرنظرداشت ازجمله بازارکار،رشته های فنی بازارکارخوبی ندارن،عزیزان واقعیت اینه که بهداشت محیط به عنوان رشته فنی درمقابل عمران جایگاه ضعیفی داره ولی اگه کسی بخادادامه تحصیل بده رشته خودش ازهمه بهتره موفق باشید
ارسال پست

بازگشت به “ایمنی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان