استاندارد دما-هدایت الکتریکی و COD در آب آشامیدنی

در این انجمن به استاندارد ها در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

استاندارد دما-هدایت الکتریکی و COD در آب آشامیدنی

پست توسط naderloo »

Mohammad Doleh نوشته شده:سلام جناب ندرلو.طاعات و عبادات مقبول درگاه حق
غرض از مزاحمت خواستم در صورت امکان منو کمک و راهنمایی کنید.دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست هستم و عنوان پایان نامه ام که احتمالا تا 2 ماه آینده از اون دفاع می کنم بررسی کیفی آب ورودی و خروجی به دو نوع دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس و تبخیری هستش.مشکلی که دارم اینه که نه دراستانداردهای ملی ایران و نه سازمان بهداشت جهانی وسازمان محیط زیست آمریکا نتونستم حد مجاز و مطلوب 3 تا از پارامترهایم را پیدا کنم.اگه مطلعید واصلا استانداردی در این زمینه وجود دارد مرا راهنمایی کنید

اول-حد مطلوب و مجاز دما در آب آشامیدنی
دوم-حد مطلوب و مجاز هدایت الکتریکی در آب آشامیدنی
سوم-حد مطلوب و مجاز سی او دی در آب آشامیدنی

با تشکر
سلام ، آرزوی قبولی طاعات شما هم از درگاه خداوند متعال داریم

اول در خصوص در خصوص حد مطلوب دما در آب آشامیدنی WHO یا سازمان بهداشت جهانی 10 تا 20 درجه سانتیگراد را پیشنهاد میکند و EC یا دستورالعمل های مجمع اروپایی درجه حرارت 8 تا 12 درجه سانتیگراد را پیشنهاد میکند

در خصوص حداکثر مجاز دما در آب آشامیدنی WHO یا سازمان بهداشت جهانی 32.3 تا 26.3 درجه سانتیگراد را پیشنهاد میکند و EC یا دستورالعمل های مجمع اروپایی درجه حرارت 25 تا 30 درجه سانتیگراد را پیشنهاد میکند

دوم در خصوص حد مطلوب و مجاز هدایت الکتریکی در آب آشامیدنی سازمان بهداشت جهانی استانداری پیشنهاد نکرده است ولی EC یا دستورالعمل های مجمع اروپایی حد مطلوب را 400 میکروموس را پیشنهاد میکند

سوم آب آشامیدنی باید داری COD=0 باشد
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
enviromental
جدید
جدید
تماس:

Re: استاندارد دما-هدایت الکتریکی و COD در آب آشامیدنی

پست توسط enviromental »

سلام جناب ندرلوی عزیز.از اطلاعاتی که در اختیارم گذاشتید متشکر.ولی اگر امکانش هست منبع دقیق واحیانا آدرس یا فایل مربوط به این استانداردهای ذکر شده می خواستم برای اینکه باید رفرنس معتبر اعلام کنم.در guideline سازمان بهداشت ویرایش چهارم که در سال 2011 منتشر شده نتونستم استاندارد این پارامترها را پیدا کنم و همچنین آدرس دقیقی از دستورالعمل مجمع اروپایی پیدا نکردم.
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

دستورالعملهای مجمع اروپایی

پست توسط naderloo »

سلام، خواهش میکنم، دوست عزیز باید بگم که مجمع اروپایی در سال 1980 دستورالعمل هایی در مورد کیفیت آب آشامیدنی انتخاب و تدوین کرد.دستورالعملهای مجمع اروپایی نتایج جمع آوری شده توسط کشورهای عضو مجمع اروپایی میباشد که یک نهاد قانونی و رسمی است و هر کشوری از اعضاء میتواند در مورد مقادیر ضروری تصمیم گیری نماید

متاسفانه من فهرست کامل دستورالعمل مذکور را ندارم و مقادیر ذکر شده از کتاب کیفیت آب آشامیدنی به قلم مهندس قاسم عودی صفحه 37 ارائه شده است

از دوستان اگر کسی دستورالعملهای مجمع اروپایی را دارد لطفا در اختیار ایشان قرار دهد.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط farshid »

سلام دوست عزیز

استاندارد EC که معمولا بر اساس TDS لحاظ می شود. و بیشتر تحث تاثیر پارامترهای دیگر مثل pH و دما می باشد.

استاندارد دما بیشتر در شبکه های توزیع اهمیت دارد که وزرات محیط زیست بریتانیا بین 10 تا 20 درجه سلسیوس پیشنهاد داده.
http://www.env.gov.bc.ca/wat/wq/BCguidelines/temptech/temperature.html

اما COD که تاریخچه ی عجیبی داره. خیلی اطلاعات قابل اسناد نیست. در هرحال در بین شاخص های آلی COD و BOD برای آب آشامیدنی ذکر نمی گردد. بلکه تنها برای آب آلوده به مواد آلی است نه استاندارد آب آشامیدنی!!!!

تنها TOC برای آب آشامیدنی کاربرد داره که اگر اشتباه نکنم در جایی خوندم باید کمتر از 2 میلی گرم برلیتر (مطمئن نیستم) که فکر نمی کنم در حد استاندارد باشه بلکه رهنمودی برای فرایند گندزدایی است.

این لینک هم دو استاندارد رو مقایسه کرده

http://www.lenntech.com/who-eu-water-standards.htm
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام، با تشکر فرشید عزیز این دستورالعمل مجمع اروپایی را اگر پیدا کردید در ادامه پیوست نمایید
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
zare
جدید
جدید
تماس:

پست توسط zare »

سلام باتشکر از مطالب جالب و خواندنی سایت شما
با توجه به اینکه در بیشتر سایت ها درمورد هدایت الکتریکی در اب مطالب فراوانی گفته شده آیا دستور العمل اندازه گیری آن در آب و [HIGHLIGHT=#ff0000]فاضلاب[/HIGHLIGHT] یکی است و آیا اندازه گیری آین پارامتر در آب و فاضلاب با یک ECمتر مشکلی ایجاد نمیکند لطفا منابع پاسخ خود را به طور دقیق بیان کنید
با تشکر فراوانتصویر
ارسال پست

بازگشت به “استاندارد ها”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان