مطالعه گروهی ارشد بهداشت محیط 93 درس تصفیه آب

در این انجمن به کارشناسی ارشد در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
حالت من: Relax
محل اقامت: تهران(البته اهل تربت حیدریه هستم ها)
تماس:

Re: مطالعه گروهی ارشد بهداشت محیط 93 درس تصفیه آب

پست توسط majid8890 »

[FONT=Book Antiqua]مقادیر اکسیدان های مورد نیاز برای اکسایش آهن و منگنز[/FONT]

[TABLE][TR][TD]اکسیدان[/TD][TD]آهن(mg/mgfe)[/TD][TD]منگنز(mg/mgmn)[/TD][/TR][TR][TD]کلر[/TD][TD]62/[/TD][TD]77/[/TD][/TR][TR][TD]دی اکسید کلر[/TD][TD]1/21[/TD][TD]2/45[/TD][/TR][TR][TD]ازن[/TD][TD]43/[/TD][TD]88/[/TD][/TR][TR][TD]اکسیژن[/TD][TD]14/[/TD][TD]29/[/TD][/TR][TR][TD]پرمنگنات پتاسیم[/TD][TD]94/[/TD][TD]1/92[/TD][/TR][/TABLE]
نمایه کاربر
majid8890
ارشد
ارشد
حالت من: Relax
محل اقامت: تهران(البته اهل تربت حیدریه هستم ها)
تماس:

پست توسط majid8890 »

استفاده از کلرو فریک در حذف TOCو رنگ موثرتر از آلوم است
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Badhal
محل اقامت: نقده
تماس:

پست توسط suldoz »

پس هوادهی بهترین روش برای حذف اهن ومنگنز می باشد
صاحب اراده، فقط پیش مرگ زانو می زند، و آن هم در تمام عمر، بیش از یك مرتبه نیست .
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط suldoz »

اسید سیانوریک همراه با کلرزنی یا به شکل ایزوسیانورات برای پایداری کلر باقیمانده استفاده میشود
صاحب اراده، فقط پیش مرگ زانو می زند، و آن هم در تمام عمر، بیش از یك مرتبه نیست .
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط suldoz »

اثر ازن بر میکروارگانیسم ها:اثر مستقیم ان بر باکتری ها و تجزیه دیوار سلولی باکتر ی ها
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط suldoz »

[FONT=Tahoma, Iranian Sans, DejaVu Sans, Noto Sans, Droid Arabic Kufi, sans-serif][HIGHLIGHT=#ffffff]کلسیت یک کانی کربناته و پایدارترین کربنات کلسیم (CaCO[SUB]۳[/SUB]). چندریخت است. کانی کلسیت به کانی هزارچهره معروف است و از کلسیم کربنو اکسیژنتشکیل شده و این کانی با اسید واکنش می‌دهد.[/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Iranian Sans, DejaVu Sans, Noto Sans, Droid Arabic Kufi, sans-serif][HIGHLIGHT=#ffffff]کلسیت در دستگاه سه‌ضلعی (تری گونال)، رده اسکالنوئدریک متبلور می‌شود. دارای بلورهای درشت و مشخص و یا بصورت توده‌های دانه‌ای می‌باشد. فرمهای رومبوئدر و اسکالنوئدر کلسیت فراوانتر است. دارای ماکول های گوناگون و متنوع نیز می‌باشد.[/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Iranian Sans, DejaVu Sans, Noto Sans, Droid Arabic Kufi, sans-serif][HIGHLIGHT=#ffffff]کلسیت در بیشتر موارد بافت موزائیکی بی شکلی را دارد و در االیت و بعضی از سیمان‌های ته نشین شده ممکن است شکل شعاعی یا رشته‌ای داشته باشد. کلسیت در سنگهای آهکی هم به صورت اولیه و هم به صورت ثانویه وجود دارد.[/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Iranian Sans, DejaVu Sans, Noto Sans, Droid Arabic Kufi, sans-serif][HIGHLIGHT=#ffffff]کلسیت در دمای پایین تر از ۳۰ سانتیگراد براحتی تشکیل شده و پایدارتر از دیگر گونه‌های کلسیم کربنات می‌باشد. کلسیت در طبیعت به صورت گچ، سنگ اهک، سنگ مرمر و عقیق یافت می‌شود.[/HIGHLIGHT][/FONT]
[CENTER][FONT=Tahoma, Iranian Sans, DejaVu Sans, Noto Sans, Droid Arabic Kufi, sans-serif][HIGHLIGHT=#632423]کلسیت ماده مورد استفاده برای کنترل اسیدیته آلوم می باشد[/HIGHLIGHT][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Tahoma, Iranian Sans, DejaVu Sans, Noto Sans, Droid Arabic Kufi, sans-serif]تصویر[/FONT][/CENTER]
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط suldoz »

مکانیسم های انعقاد:
متراکم شدنلایه دوبل الکتریکی
جذب سطحی وخنثی شدن بار
انعقاد جارویی
پل زنی بین ذره ای
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط suldoz »

متراکم شدن لایه دوبل الکتریکی:
در طبیعت ،به هنگام جاری شدن رودخانه گل الودبه دریا مشاهده می شود=در تصفیه خانه رخ نمی دهد(کنکور92)
امکان پایداری مجدد مواد معلق وجود ندارد = غلظت منعقد کننده مورد نیاز به غلظت کلوئید وابسته نیست(کنکور79-80)
قدرت متراکم نمودن لایه دوبل الکتریکی بستگی به ظرفیت یون دارد
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط suldoz »

جذب سطحی و خنثی شدن بار:
در PHپایین تر اثر بهتری دارد=زیرا یون های مثبت ناشی از هیدرولیز منعقد کننده های فلزی بیشتری تشکیل خواهدشد
در ابهای با کدورت بالا و قلیائیت پایین مکانیسم غالب می باشد
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط suldoz »

انعقاد جارویی:
در غلظت کم ذرات کلوئیدی مکانیسم غالب
افزایش PHتاثیر بیشتر (برعکس جذب سطحی)= به دلیل تشکیل هیدروکسید
عدم پایداری مجدد دوباره ذره
درکدورت های کم و همچنین در حالتی که پایداری مجدد کلوئید اتفاق افتاده ،انعقاد جارویی مکانیسم غالب حذف کلوئید هاست
مصرف زیاد منعقد کننده
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط suldoz »

پل زنی بین لخته ای:
امکان پایداری مجدددر این مکانیسم
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط suldoz »

عامل ایجاد خطا در سنجش کدورت:حبابهای هوا
ارسال پست

بازگشت به “کارشناسی ارشد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان