آموزش مجازي مهندسي بهداشت محيط

در این انجمن به آموزش سیستم مدیریت HSE در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
mmaroosi
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تماس:

آموزش مجازي مهندسي بهداشت محيط

پست توسط mmaroosi »

براساس پروژه جدیدی که توسط برخی از معتبرترین دانشگاه های مطرح دنیا تعریف و طراحی گردیده است مقرر گردیده که برخی از دروس مهمترین دانشگاه های معتبر دنیا برای تمام دانشجویان علاقه مند ارائه گردد.

برای مثال فرض کنید که شما بعنوان یک دانشجوی ایرانی از داخل ایران می توانید بصورت کاملا رایگان در کلاس درس مکانیک سیالات دانشگاه MIT بنشینید و همچون دانشجویان این دانشگاه، از درس ارائه شده در این دانشگاه استفاده نمایید.
برای مثال برای استفاده و شرکت در کلاس های درس های ارائه شده در دانشگاه MIT می توانید از لینک زیر درس مورد نظر را انتخاب نمایید و در این کلاس همچون یک دانشجوی دانشگاه MIT (بصورت رایگان ولی بصورت مجازی ) شرکت نمایید:
دانشگاه مجازي MIT

برای این منظور تنها کافیست ابتدا دانشکده و رشته مورد نظر خود را انتخاب نموده و سپس از بین دروس ارائه شده درس مورد نظر خود را انتخاب کنید. با توجه به نوع درس انتخاب شده می توانید به فایل پی دی اف جزوات، پاورپوینت، تمرین های ارائه شده، و بعضا فیلم ویدئویی کلاس دسترسی داشته باشید.
و یا اینکه از لینک زیر می توانید از دروس ارائه شده در دانشگاه دلفت هلند برای دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس از لینک زیر استفاده کنید (دروس ارائه شده در مقطع لیسانس در دانشگاه های هلند به زبان هلندی و دروس کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می گردند).
دانشگاه دلف هلند
برای نمونه برای شرکت در درس "مدیریت منابع آب در مناطق شهری" ارائه شده در گروه مدیریت منابع آب دانشکده عمران این دانشگاه، می توانید در این کلاس حضور یافته و از طریق لینک زیر از درس ارائه شده استفاده نمایید:
دوره مجازي مديريت منابع آب

از کشور عزیزمان ایران نیز دانشگاه شهید بهشتی و چند مرکز تحقیقاتی دیگر در این طرح شرکت کرده اند که دروس ارائه شده در دانشگاه شهید بهشتی را می توان از لینک زیر پیدا نمایید:
دوره هاي آزاد رايانه اي دانشگاه شهيد بهشتي
سایت اصلی این پروژه نیز به آدرس زیر است که شما می توانید در قسمت جستجو، درس مورد نظر خود را جستجو نموده و از بین دانشگاه های معتبری که این درس را ارائه می نمایند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نموده و در آن درس شرکت نمایید.

كنسرسيوم بين المللي دوره هاي آزاد رايانه اي
براي اطلاع بيشتر دانشجويان مهندسي بهداشت محيط به چتد نمونه مرتبط با مباحث مهندسي محيط زيست اشاره مي شود:

يكي از دانشگاههايي كه در اين زمينه داراي كورس مجازي است دانشگاه MIT است.
از كورسهاي مرتبط با مباحث محيط زيست مي توان به موارد زير اشاره نمود
مهندسي عمران و محيط زيست
دوره مجازي مهندسي عمران و محيط زيست
هر كورس اصلي داراس چند زيرمجموعه است براي مثال يكي از مباحث درسي كورس فوق
ميكروبيولو‍ژي محيط است

درس ميكرو بيولوژي محيط
صفحه هر كورس درسي شامل چند قسمت است
توضيح كلي درس
رفرنس و منبع اصلي درس
نكات مربوط به هر جلسه كه توسط دستياران اساتيد نوشته شده است و به صورت ديجيتال درامده است
نكات كليدي مبحث
يك لينك نيز جهت دانلود مواد آموزشي درس مربوطه گذاشته شده است كه به صورت فايل زيپ است

اميدوارم كه مفيد فايده باشد
آخرین ويرايش توسط 6 on mmaroosi, ويرايش شده در 10.
دانشجوي دكتراي تخصصي مهندسي بهداشت محيط
دانشگاه علوم پزشكي تهران
نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Mashghool
محل اقامت: سمنان
تماس:

Re: آموزش مجازي

پست توسط mjsadeh »

بسیار ایده جالب و مفید فایده ای است.
لطفاً کلیه لینک را چک نمائید؛ در حال حاضر هیچ یک از لینک ها فعال نمی باشد!!!
با تشکر
نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Mashghool
محل اقامت: سمنان
تماس:

پست توسط mjsadeh »

[JUSTIFY]
mjsadeh نوشته شده:بسیار ایده جالب و مفید فایده ای است.[/JUSTIFY][JUSTIFY][B]لطفاً کلیه لینک را چک نمائید؛ در حال حاضر هیچ یک از لینک ها فعال نمی باشد!!! [/JUSTIFY][/B][JUSTIFY][B]با تشکر[/JUSTIFY][/B][JUSTIFY]
[/JUSTIFY][JUSTIFY].[/JUSTIFY][JUSTIFY]من به سایت دانشگاه شهید بهشتی مراجعه کردم اما هیچ گونه درسی مرتبط با بهداشت محیط و یا محیط زیست برای ارائه وجود نداشت! فقط دانشکده ادبیات و الهیات چندتا از دروس خودشون رو ارائه داده بودند! [/JUSTIFY][JUSTIFY]با توجه به اینکه در حال حاضر به جزوات دانشگاه شهید بهشتی دسترسی نداریم و از طرف دیگر با عنایت به اینکه برخی از دوستان از جمله حقیر مسلط به زبان انگلیسی نیستند؛ بفرمائید امکان داره به طریقی به جزوات دانشگاه شهید بهشتی و یا جزوات ترجمه شده سایر دانشگاه ها دسترسی پیدا کنیم؟ لطفاً راهنمایی بفرمائید؟[/JUSTIFY]
rdaenv
جدید
جدید
محل اقامت: ابادان
تماس:

پست توسط rdaenv »

سلام
خيلي جالبه ولي اين لينك ها مشكل دارن يا وصل نمي شن و يا مطلبي وجود نداره لطفا لينك ها رو چك كنيد. موفق باشيدتصویر
نمایه کاربر
mmaroosi
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mmaroosi »

با تشكر از تذكرتان
لينكها اصلاح شدند
برگزاري دوره هاي مجازي در دانشگاههاي كشور سابقه زيادي نداره و فعلا هم به قول شما رشته هاي علوم انساني و مهندسي يه مقدار كار كردند
اميدوارم اين دوره ها براي گروه مهندسي بهداشت محيط هم در يكي از دانشگاههاي معتبر راه اندازي بشه
شما دعا كنين و اميدوار باشينتصویر
تصویر
در خصوص جزوه هاي فارسي هم فكر كنم يه كارايي داره صورت ميگيره كه اميدوارم به سرانجام برسه منتظر باشيد و از طريق سايت پيگيري كنيد تصویر
البته در زمينه مشاوره براي آزمون هم بايد بگم كه من يه سري تجربياتي دارم كه مي تونه راهگشا باشه اما اينكه چطور ميتونم اين تجارب رو در اختيار علاقه مندان بذارم هنوز نميدونم
دنبال يه قالب جديد مي گردم اما هنوز راهشو پيدا نكردمتصویر

موفق باشيد
دانشجوي دكتراي تخصصي مهندسي بهداشت محيط
دانشگاه علوم پزشكي تهران
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

mmaroosi نوشته شده:با تشكر از تذكرتان
لينكها اصلاح شدند، برگزاري دوره هاي مجازي در دانشگاههاي كشور سابقه زيادي نداره و فعلا هم به قول شما رشته هاي علوم انساني و مهندسي يه مقدار كار كردند
اميدوارم اين دوره ها براي گروه مهندسي بهداشت محيط هم در يكي از دانشگاههاي معتبر راه اندازي بشه شما دعا كنين و اميدوار باشينتصویر تصویر
در خصوص جزوه هاي فارسي هم فكر كنم يه كارايي داره صورت ميگيره كه اميدوارم به سرانجام برسه منتظر باشيد و از طريق سايت پيگيري كنيد تصویر
البته در زمينه مشاوره براي آزمون هم بايد بگم كه من يه سري تجربياتي دارم كه مي تونه راهگشا باشه اما اينكه چطور ميتونم اين تجارب رو در اختيار علاقه مندان بذارم هنوز نميدونم
دنبال يه قالب جديد مي گردم اما هنوز راهشو پيدا نكردمتصویر موفق باشيد

سلام، ضمن تشکر اطلاعاتی در خصوص دوره های آموزشی مجازی وسیستم های آن به شرح ذیل تقدیم میگردد:

راهنمای فعالیت در محیط یادگیری الکترونیکی:

راهنمای مذکور به شما کمک میکند که در یک محیط آموزشی مجازی چطور میتوانید به فعالیت بپردازید این پاورپوینت مربوط به دوره های مجازی دانشگاه شهید بهشتی است.

در خصوص جزوه های فارسی هم همانطور که قبلا اشاره کردم اقداماتی در حال انجام است از جمله بسته های آزمون کارشناسی ارشد کاردانی، کارشناسی و ارشد و دکتری بهداشت محیط همچنین آزمونهای آن لاین و مشاوره تحصیلی در حال انجام است که البته هزینه های تهیه و انتشار آن محاسبه شده و انشاء الله با قیمت معقولی و واقعی در سایت قرار میگیرد.

در این راستا سعی شده اساتید مطرح بهداشت محیط نیز در کنار ما قرار گیرند تا بتوانیم بسته مناسبی را تهیه نماییم
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
ارسال پست

بازگشت به “تالار آموزش”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان