پیشگیری از بیماریهای ناشی از شنا

در این انجمن به بیماریهای منتقله آب در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
mansor
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mansor »

[JUSTIFY]در شنا، بدن با آب در تماس است و بنابر‌این در معرض آلودگی است. آلودگی ممكن است در اثر تماس آب با محیط مانند هوا، باد، باران و یا به وسیله‌ی شناگران ایجاد شود. در رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و دریا نیز ممكن است آب آلوده باشد. فاضلاب، فضولات حیوانی، زباله‌ها و مواد شیمیایی و صنعتی ممكن است در این آبها وجود داشته باشند. در چند سال گذشته افزایش در میزان عفونت و بیماریهای عفونی در استخرها روی داده است. متاسفانه جلوگیری از ورود باكتریها و ویروسها به استخر امكانپذیر نیست. مخصوصاً در استخرهایی كه تعداد زیادی شناگر دارد میزان آلودگی بیشتر است. [/JUSTIFY]
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
نمایه کاربر
tarus
جدید
جدید
حالت من: Badhal
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط tarus »

سلام
و خسته نباشید میگم.
آگاهی ما می توانند در جلوگیری از خیلی بیماریها موثر باشد ولی از همه مهمتر احساس مسئولیت کارکنان استخر و سیستم تصفیه آب استخر مهمتر میباشد.
همانطوز که گفتی کلر زیاد باعث تشکیل ترکیبات آلی جدید می شوند که خیلی از کارمندان استخر از آن اطلاعی ندارند و کلر استخر را زیاد می کند به فرض اینکه همه باکتریها و ویروس ها از بین میروند. من خودم استخرهای زیادی رفتم وکلر زیاد آب را حس کردم.

من یه پیشنهاد دارم اینکه کارمندان زحمت کش استخر هیچ آگاهی از ضدعفونی وتصفیه آی ندارند و مسئولان بهداشت ومحیطی باید کلاسهای آموزشی برای آنها گذاشته تا آنها آگاهی لازم را بدست آورند.
ارسال پست

بازگشت به “بیماریهای منتقله آب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان