راه‌حل‌هائی کوچک برای حل مسائل بزرگ

در این انجمن به متفرقه در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
zamanian
جدید
جدید
پست: 30
تاریخ عضویت: سه شنبه 21 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Badhal
محل اقامت: استان همدان - شهرستان نهاوند
تشکر شده: 16 دفعه
تماس:

راه‌حل‌هائی کوچک برای حل مسائل بزرگ

پست توسط zamanian »

●راه حل‌هائی برای ده مسأله بزرگ زندگی:
بر اساس آخرین تحقیقات و آمارها، مشکلات بزرگ زندگی به ده دسته مختلف تقسیم می‌شوند:

۱. نگرش تک بعدی:
تمایل به تمرکز بر روی بحران‌های لحظه‌ای یا شرایط سخت زندگی. همیشه در شرایط حاد، مسائل از آنچه که هستند دشوارتر به‌نظر می‌رسند.
راه حل: بررسی همه جانبه شرایط. از خود بپرسید اگر این مشکل شش ماه طول بکشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟
از خود بپرسید که این مشکل چه پیامدهای دیگری در پی دارد؟ و من چگونه این شرایط را به وجود آورده‌ام و در دنیای خیالی خود چگونه می‌توانستم با آن برخورد کنم؟


۲. ترس: نگرانی و وحشت از اتفاقات بدی که ممکن است رخ دهد. این ترس موجب آشفتگی و شکست ما خواهد شد.
راه حل: شوخ طبعی و اشتیاق برای زندگی. در زندگی امروز کمتر به انسان‌های شجاع بر می‌خوریم. انسان‌ها به ندرت خود را درگیر شرایط سخت می‌کنند. از خود بپرسید که چه اتفاق بدتری رخ خواهد داد؟ بهترین اتفاق چه می‌تواند باشد؟ من از این اتفاق چه می‌توانم بیاموزم. یا این‌که اگر بیهوده از این مشکلات نمی‌ترسیدم چه کارهائی می‌توانستم انجام دهم؟

۳. سردرگمی: حسی از گم کردن مسیر زندگی و عدم اطمینان از ادامه راه. متأسفانه امروزه چندان به امتیازات و برتری‌های خود توجه نمی‌کنیم.
راه حل: مسئولیت‌پذیری، ارزش‌ها و امتیازات خود را شناخته، مسیر زندگی خود را انتخاب کنید.
زندگی شما متعلق به خود شما است. توان روحی خود را شناخته، با توجه به آن مسیر زندگی خود را انتخاب کنید و به جنگ مشکلات بروید.

۴. احساس گناه: اعتقاد به این که فردی را آزرده‌ایم یا مرتکب گناهی مستحق مجازات شده‌ایم. گاه احساس گناه درون ما برخاسته از حقیقت است، زیرا نتیجه مستقیم رفتار ناشایست ما است. اما اغلب اوقات این حس چیزی جز توهم نیست.
راه حل: اگر گناهی مرتکب شده‌ایم باید با طلب بخشایش آن را جبران کنیم و از خطاهای خود درس بگیریم اما اگر این احساس گناه پایه و اساس درستی نداشته باشد می‌توان آن را نادیده گرفت.

۵. شرمندگی: حس بی‌ارزشی و داشتن نقطه ضعفی جبران‌ناپذیر، اشتباه نکنید این احساس گناه نیست بلکه این بار فرد از واقعیت وجودی خود شرمسار است.
راه حل: در نظر گرفتن همه جوانب. ممکن است همه انسان‌ها در زندگی رفتار بدی از خود نشان دهند اما هیچ کس فی نفسه بد نیست. هر نقطه ضعف دریچه‌ای است به سمت موفقیت و قدرت.

۶. تنهائی: اعتقاد به این که هیچ‌کس به ما علاقه‌ای ندارد. به این ترتیب ما باید تمام عمر به دیگران وابسته باشیم تا شاید روزی ما را دوست داشته باشند.
راه حل: ارزیابی دقیق از خود. بدیهی است که همه افراد نمی‌توانند به شما عشق بورزند، اما بسیاری از مردم در صورت شناخت‌تان به شما علاقه‌مند خواهند شد.

۷. عصبانیت: خشم و عدم چشم‌پوشی از سوء تفاهم‌هائی که در گذشته رخ داده است. بعضی از مردم در تمام عمر خود با پرداختن به خاطرات بد گذشته مثل یک قربانی زندگی می‌کنند.
راه حل: به آینده بیندیش. زندگی به هیچ وجه عادلانه نیست و افراد همیشه مهربان و دلسوز نیستند. از ضربه‌های روحی خود به عنوان عاملی در جهت آگاه‌تر شدن، مهربانی و قوی شدن استفاده کنید. خشم چاره مشکلات نیست.

۸. بی‌اعتقادی به خود: بدگمانی بیش از حد درباره توانائی‌ها، عقاید و یا فعالیت‌های خود. ناتوانی از پیمودن ادامه راه.
راه حل: ابتدا خوب اندیشیده‌ سپس وارد عمل شوید. از کارهای آسان شروع کنید. اما آن را به پایان برسانید. شما بهترین فرد برای تصمیم‌گیری در زندگی خود هستید. با اندیشه‌ای قوی زندگی موفقی خواهید ساخت.

۹. لجاجت: امتناع از بازنگری گذشته، تغییر عقاید و پذیرفتن اشتباهات.
راه حل: آگاهی و تواضع. در جست و جوی حقایق جدید، انعطاف‌پذیر و خلاق باشید. خود را با تغییر شرایط وفق دهید و مسیری جدید را انتخاب کنید.

۱۰. اعتیاد: عموماً افراد به مواد مخدر معتاد می‌شوند اما دامنه اعتیاد ممکن است شغل، عقاید و روش زندگی افراد را نیز در برگیرد. گاه ممکن است به جای عشق‌ورزی به مردم، به آنها محتاج شویم.
راه حل: در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید. گاه به گاه خود را جای دیگران بگذارید. عادت‌های خود را تغییر دهید و برنامه‌های خود را تنظیم کنید. کارهائی را انتخاب کنید که تنها خود شما می‌توانید آنها را به درستی انجام دهید. فراموش نکنید عادات به جای محصور کردن ما باید موجبات آسایش ما را فراهم کنند.

مجله موفقیت


موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “متفرقه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان