کمک درمورد کارشناسی ارشد رشته hse وزارت علوم

در این انجمن به ارشد بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Badhal
محل اقامت: نقده
تماس:

کمک درمورد کارشناسی ارشد رشته hse وزارت علوم

پست توسط suldoz »

سلام دوستان منو درمورد زیر راهنمایی کنید:
1- ارشد hseوزارت علوم
2- منابع hse
3- ظرفیت و دانشگاه های که این رشته رو دارن
4- و اینکه ایا مدرک hseوزارت علوم را وزارت بهداشت قبول میکنه یا نه؟
صاحب اراده، فقط پیش مرگ زانو می زند، و آن هم در تمام عمر، بیش از یك مرتبه نیست .
نمایه کاربر
jafarajorlou
جدید
جدید
محل اقامت: کرج
تماس:

Re: کمک درمورد hse

پست توسط jafarajorlou »

خانم یا اقای solduz سلام
سوالات شما را از آخر جواب می دم. چیزی که بنده تا به امروز در طرح طبقه بندی مشاغل وزارت بهداشت دیدم کارشناسی ارشد مدیریت سلامت ایمنی محیط زیست به شرط لیسانس بهداشت محیط برای تصدی پست بهداشت محیط و به شرط لیسانس بهداشت حرفه ای برای تصدی پست بهداشت حرفه ای تعریف شده البته باید گفت متاسفانه در این طبقه بندی ظاهرا اشاره ای به رشته مهندسی شیمی- hse و یا رشته hse نشده است.
اما باید ادامه اداد که hse در دانشگاههای ایران به چند شکل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه گردیده است :
1- دانشگاه ازاد( مدیریت محیط ریست-hse) موارد ازمون : مبانی بهداشت حرفه ای- ایمنی صنعتی- الودگیهای محیط زیست- ریاضیات اماری- زبان
2- وزارت علوم:
الف- مهندسی شیمی - اچ اس ای . با دروس ازمون: مکانیک سیالات- انتقال حرارت- ترمودینامیک- ریاضیات مهندسی- انتقال جرم و عملیات واحد- بیماریهای ناشی از کار- الودگی اب هوا و صوت- اصول ایمنی و حفاظت محیط زیست- ایمنی در نفت.( پذیرش در دانشگاه امیر کبیر حدود 5 نفر شبانه و روزانه - دانشگاه محیط زیست- کرج فکر کنم 5 نفر، دانشگاه صنعت نفت ابادان 15 نفر دانشگاه سمنان حدود 3 نفر)

ب- مجموعه ایمنی صنعتی( اچ اس ای): با دروس بهداشت محیط کار- ایمنی صنعتی- امار و ریاضی مهندسی- مهندسی و مدیریت محیط زیست- اقتصاد محیط زیست ( پذیرش منحصرا در دانشگاه تهران 6 نفر روزانه 7 نفر شبانه)

ج- مهندسی عمران -hse: در قالب مجموعه عمران پذیرش در دانشگاه امیر کبیر حدود 3 نفر

3- وزارت بهداشت :
رشته مدیریت سلامت ایمنی محیط زیست(hse): با دروس ایمنی صنعتی- بهداشت محیط - بهداشت حرفه ای- زبان - امار و اپیدمیولوژی - بهداشت عمومی و مبانی مدیریت(پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی بهشتی 8 نفر و زنجان 4 نفر)

نکته مهم در کلیه این ازمونها این است که متاسفانه یا خوشبختانه دروس ایمنی ، بهداشت شغلی و محیط زیست ( در قالبهای مختلف) هیچ کدام مبانی و کلیات نیستند به عبارتی در ازمون وزارت بهداشت دروس بهدشت محیط در سطح ازمون ارشد رشته بهداشت محیط و همچنین است دروس بهداشت حرفه ای در سطح ازمون ارشد رشته بهداشت حرفه ای و نیز درس ایمنی در سطح ازمون ارشد رشته ایمنی صنعتی. بدین جهت داوطلب باید در هرسه شاخه تا حد ممکن و حداکثر توان مطالعه داشته باشد. مضاف بر این تعدد دروس و بعضا دیدگاه صنفی طراحان سوال بر سختی موضوع می افزاید به عنوان مثال در سال جاری سوالات طراحی تهویه به چشم می خورد و در سال گذشته سوالات جمع آوری فاضلاب و سیلاب و نیز انتقال و توزیع اب که به نظر بی ارتباط با مقوله مدیریت اچ اس ای می باشد.
در خصوص منابع ازمون برای درس بهداشت حرفه ای و ایمنی صنعتی کتاب گروه sdm مفید می باشد همچنین کتاب ایمنی و بهداشت برای مهندسین آقای راجر برائر.بعلاوه مدیریت ریسک نیکلاس باهر همچنین کلیات بهداشت حرفه ای دکتر چوبینه به عنوان حداقل منابع پیشنهاد می گردد
لازم به ذکر است که موارد مذکور حداقل و کف موارد می باشد و تا حد امکان باید مطالعه گسترده باشد. در خصوص دروس بهداشت محیط و مهندسی محیط زیست که شما خود استاد هستید و در خصوص درس مدیریت محیط زیست بنده کتاب دکتر ناصر محرم نژاد رو پیشنهاد دارم بعلاوه ایزو 14000 و ohsas 18000 همچنین برای اقتصاد مهندسی کتاب دکتر اسکویی. موید باشد
نمایه کاربر
shimaa
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط shimaa »

سلام مهندس آجرلو 'تبریک میگم برای قبولیتون 'همیشه موفق باشید
شما امسال کنکور ارشد وزارت بهداشت رو شرکت کردید ?میشه هردو رو شرکت کرد دیگه' آره? هم وزارت علوم هم بهداشت?
این نیز بگذرد....
نمایه کاربر
jafarajorlou
جدید
جدید
تماس:

پست توسط jafarajorlou »

shimaa نوشته شده:سلام مهندس آجرلو 'تبریک میگم برای قبولیتون 'همیشه موفق باشید
شما امسال کنکور ارشد وزارت بهداشت رو شرکت کردید ?میشه هردو رو شرکت کرد دیگه' آره? هم وزارت علوم هم بهداشت?

خانم shima سلام
هر دو کنکور رو می شه شرکت کرد. امتحان اموزش عالی در اسفند و امتحان وزارت بهداشت در خرداد است. ولی بدونید که ربسک قبولی برای بچه های بهداشت محیط در وزارت بهداشت خیلی بهتر هستش چون مدارک قابل پذیرش محدود تر هستند. در صورتی که در وزارت علوم بچه های رشته های برق عمران مهندسی شیمی صنایع مکانیک داوطلب هستند و از قضا در دروس فنی و ریاضیات مهندسی موفق تر و بدین جهت تقریبا نصف ظرفیت کلاس رو در دانشگاه تهران به خود اختصاص می دهند. اگه کسی بتونه فقط برای یه کنکور برنامه ریزی کنه شاید موفق تر باشه ( با توجه به منابع مختلف دو ازمون) . بنده هر دو ازمون رو شرکت کرده بودم تو وزارت علوم هم رتبم 51 شده بود. به امید موفقیت شما.
نمایه کاربر
jafarajorlou
جدید
جدید
تماس:

پست توسط jafarajorlou »

راستی ضمن تشکر یادم باشه بگم اگر طراحان سوال عوض نشن به نظر من برای زبان انگلیسی وزارت بهداشت ، کتاب" زبان کارشناسی ارشد" دکتر ناصر حاجی پور موسسه معین، عالی هستش. موید باشید
نمایه کاربر
shimaa
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط shimaa »

مهندس آجرلو ممنون توضیحاتتون کامل و عالیه ' با امید موفقیت شما و دستیابی به مقاطع بالاتر و دکترا
بازم مرسی
این نیز بگذرد....
نمایه کاربر
omidvaram
فعال
فعال
تماس:

پست توسط omidvaram »

ضمن عرض تبریک به شما،میشه آقای مهندس لطف کنید بگید چطور شروع کردید به مطالعه؟چی خوندید(با ذکر همه منابع)؟چند ساعت در روز ؟وچه مدت درس خوندید؟
ممنونم
تصویر
نمایه کاربر
jafarajorlou
جدید
جدید
تماس:

پست توسط jafarajorlou »

shimaa نوشته شده:مهندس آجرلو ممنون توضیحاتتون کامل و عالیه ' با امید موفقیت شما و دستیابی به مقاطع بالاتر و دکترا
بازم مرسی

متشکرم.
نمایه کاربر
jafarajorlou
جدید
جدید
تماس:

پست توسط jafarajorlou »

omidvaram نوشته شده:ضمن عرض تبریک به شما،میشه آقای مهندس لطف کنید بگید چطور شروع کردید به مطالعه؟چی خوندید(با ذکر همه منابع)؟چند ساعت در روز ؟وچه مدت درس خوندید؟
ممنونم
تصویر

دوست عزیز شرایط هر کسی و علایقش متفاوت هستش و خودش باید تصمیم بگیره از کجا با چی و با چه حجمی شروع کنه . بنده شرایطم خیلی متفاوت بود ده سالی از درس دور شده بودم و اولش برام سخت نبود وحشتناک بود از طرفی گرفتاریهای اشتغال و خانواده هم به این موضوع می افزود. سال اول رو با منهدسی شیمی شرکت کردم و درسهایی رو نشستم خودندم که الان که فکر می کنم مخم صوت می کشه : انتقال جرم یکی از دروس بسیار سخت ولی شیرین مهندسی شیمی و ... . ولی با این همه وقت درس انتقال جرم رو فقط 10 در صد زدم و... خلاصه اینکه رتبم تا 51 رفت ولی قبول نشدم. تا اینکه تو سال سوم توی وزارت بهداشت پذیرفته شدم.
من پیشنهادم این هستش که از دروس ایمنی و بهداشت صنعتی شروع کنید هر کجا خسته شدید شیفت کنید به دورس مورد علاقتون تو رشته پایه( آّب، فاضلاب ،الودگی هوا، مواد زاید، پرتو) . در مورد ساعت مطالعه هم بستگی به وضعیت خودتون داره بچه های غیر شاغل مشکلی ندارن . اگه اهلش باشن می تونن تا 18 ساعت رو هم پر کنن ولی شاغلین هنر کنن روزی 6 ساعت مفید بخونن .
فقط بدونید کنکور یک فرآیند هستش که در هر مرحله به مقصد نزدیک تر می شید تا روز امتحان شعار شما قبول می شم و مطالعه، و از فردای کنکور قبول نمی شم و شروع مطالعه دوباره برای سال بعد هستش ( بدون اینکه منتظر نتیجه بمونید). موید باشید.
نمایه کاربر
omidvaram
فعال
فعال
تماس:

پست توسط omidvaram »

با سلام دوباره آقای مهندس من با دیدن اطرافیانم که سالهای زیادی هست پشت کنکور ارشد هستند امیدم رو از دست میدم و فکر میکنم قبولی در ارشد بسیار مشکل است و هر کسی قبول نمی شود؟
منظورم این است که آیا باید زیاد درس خواند و مطالعه کرد که بتونیم ارشد قبول بشیم؟
نمایه کاربر
suldoz
حرفه ای
حرفه ای
محل اقامت: نقده
تماس:

پست توسط suldoz »

سلام
من از طرف جواب میدم
قبولی در ارشدنیاز به درک مطالب دارد.خیلیا هستن ساعتها مطالعه می کنن بدون درک مطلب
فک کنم مهندس با من موافق باشنتصویر
صاحب اراده، فقط پیش مرگ زانو می زند، و آن هم در تمام عمر، بیش از یك مرتبه نیست .
نمایه کاربر
omidvaram
فعال
فعال
تماس:

Re: کمک درمورد کارشناسی ارشد رشته hse وزارت علوم

پست توسط omidvaram »

[CENTER]ممنونم از آقای آجرلو و خان سولدوز به خاطر راهنمایی های مفیدتون [/CENTER]
[CENTER]تشکرتصویرتصویرتصویر[/CENTER]
نمایه کاربر
shimaa
آماتور
آماتور
تماس:

Re: کمک درمورد کارشناسی ارشد رشته hse وزارت علوم

پست توسط shimaa »

از دوستان عزیز یه سوال داشتم' کسی میدونه ارشد hse میتونه دکترا رو بهداشت محیط شرکت کنه? آخه تورشته های مورد پذیرش برای دکترای محیط' جزشون ارشد مدیریت سلامت وایمنی رو قید نکردن!!!! یعنی هیچphd نمیتونن شرکت کنن?! اگه از دوستان کسی میدونه آینده ی این رشته رو لطفا منم راهنمایی کنه
مرسیتصویر
تصویرتصویر
این نیز بگذرد....
ارسال پست

بازگشت به “ارشد بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان