نظر سنجی ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

در این انجمن به تصفیه آب در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست

آیا شما با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به کیفیت آب شهرها موافق هستید

بله
1
33%
خیر
0
بدون راي
ترجیحا
2
67%

مجموع رای گیری: 3

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

نظر سنجی ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

پست توسط naderloo »

همانطور که در خبرتبليغات تقلبی برای فروش دستگاه تصفیه آب هم قید شده برخی شركت های تبلیغ كننده دستگاه های تصفیه آب براي فریب اذهان عمومی از بابت آلوده جلوه دادن آب آشامیدنی و فروش دستگاه های خود اقدام به ساخت فيلم هاي تبليغاتی می نمایند که اقدامی کاملا مردود و ناپسند است، هر چند انتخاب نوع تصفیه آب بر اساس ویژگی های آن می باشد و این کار توسط متخصصین انجام می شود و برای آب هایی که در شبکه عمومی توسط شرکت های آب و فاضلاب تامین شده و توسط معاونت های بهداشتی توسط دانشگاه های علوم پزشکی کشور نظارت می شود ولی برخلاف نظر مرکز سلامت که آب همه شهر ها نیازی به تصفیه آب اضافی نداشته و ...
ولی همانطور که مستحضرید در برخی از شهر ها آب آشامیدنی به دلیل املاح بالا و ... کیفیت شرب پایین تری دارد لذا در اینگونه شهرها میتوان حتی استفاده از نوع خاصی از دستگاههای تصفیه آب خانگی را پیشنهاد کرد

حال با توجه به اینکه اعضاء سایت اغلب تجربیات ذیقیمتی در این خصوص دارند این تاپیک برای استفاده از نظرات دوستان و نظرسنجی در خصوص دستگاههای تصفیه آب خانگی راه اندازی شده است.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
GPC
جدید
جدید
حالت من: Ashegh
محل اقامت: خوزستان
تماس:

Re: نظر سنجی ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

پست توسط GPC »

سلام من بدلیل اینکه این دستگاهها کلر آزاد باقیمانده رو صفر میکنه و املاح مورد نیاز بدن را تا حد زیادی پایین میاره مخالف هستم برخی دستگاهها TDS رو به 20 و 30 میرسونه یعنی نزدیک آب DM ولی متاسفانه به دلیل بالا بودن املاح در برخی شهرهای خوزستان مثل اهواز و ماهشهر مجبور به استفاده از این دستگاهها هستیم
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

GPC نوشته شده:سلام من بدلیل اینکه این دستگاهها کلر آزاد باقیمانده رو صفر میکنه و املاح مورد نیاز بدن را تا حد زیادی پایین میاره مخالف هستم برخی دستگاهها TDS رو به 20 و 30 میرسونه یعنی نزدیک آب DM ولی متاسفانه به دلیل بالا بودن املاح در برخی شهرهای خوزستان مثل اهواز و ماهشهر مجبور به استفاده از این دستگاهها هستیم

سلام، باید عرض کنم که در دستگاهای مذکور شیر تنظیم TDS (شیر میکسر) برای همین منظور در نظر گرفته شده است که توضیحات آن ذیلا درج میگردد:

شیر تنظیم TDS ( شیر میکسر ):
از آنجا که در دستگاه های RO دقت تصفیه بالا بوده و ممکن است در برخی مناطق که سختی آب خیلی بالا نیست اما بدلیل وجود برخی ناخالصی ها که فقط توسط سیستم RO به راحتی قابل حذف و تصفیه است تمایل به استفاده از این دستگاه وجود دارد، TDS یا همان مجموع ناخالصی های محلول در آب بیش از حد نرمال کاهش یابد و آب خروجی مزه تلخی داشته باشد. جهت رفع این مشکل شیری یکطرفه در دستگاه پیش بینی شده است. کار این شیر در واقع مخلوط کردن آب خروجی از فیلتر های پیش تصفیه با آب خروجی از کل فیلترهای سیستم است. در واقع با باز نمودن این شیر به بخشی از آب اجازه عبور از فیلتر ممبران داده نمی شود بدین ترتیب آب عبوری از میکسر دچار کاهش TDS نشده و با آب خالص خارج شده از فیلتر پنجم مخلوط و باعث بالا رفتن TDS آن می شود. در این صورت میزان TDS خروجی از دستگاه علاوه بر اینکه به TDS آب ورودی بستگی دارد به میزان باز بودن شیر میسکر هم بستگی خواهد داشت. جهت تنظیم TDS ، کاربر با میزان باز نمودن این شیر تعیین میکند که چه مقدار آب از فیلتر ممبران که باعث کاهش TDS می شود عبور نکند.

لذا مشکل مذکور طبعا با این روش قابل کنترل است.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
GPC
جدید
جدید
تماس:

پست توسط GPC »

این روش همیشه پاسخگو نمی باشد و اکثر دستگاههای تصفیه خانگی و نیمه صنعتی فاقد شیر تنظیم می باشند
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

GPC نوشته شده:این روش همیشه پاسخگو نمی باشد و اکثر دستگاههای تصفیه خانگی و نیمه صنعتی فاقد شیر تنظیم می باشند

سلام، امکان ندارد اگر دستگاهی این بخش را ندارد به هیچ عنوان برای شرب مناسب نیست و آب کاملا تلخ ارائه میشود که حتی تشنگی را برطرف نمیکند.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
GPC
جدید
جدید
تماس:

پست توسط GPC »

خیلی از دستگاهها که پلمپ خریداری می شوند شیر تنظیم ندارند که باید به صورت جداگانه نصب شود
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

GPC نوشته شده:خیلی از دستگاهها که پلمپ خریداری می شوند شیر تنظیم ندارند که باید به صورت جداگانه نصب شود

در مورد دستگاههای صنعتی طبیعی است که چنین شیری وجود نداشته باشد چون آب دمین مورد نیاز است ولی در دستگاههای خانگی خیلی جالب هست اگر شیر تنظیم نداشته باشند پس بی خود نیست که وزارت بهداشت دستگاههای مذکور را تایید نمیکند
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
ارسال پست

بازگشت به “تصفیه آب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان