دستورالعمل بهداشت محیط سازمان جهانی بهداشت برای ویروس COVID-19

در این انجمن به مبارزه با ناقلین در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3249
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

دستورالعمل بهداشت محیط سازمان جهانی بهداشت برای ویروس COVID-19

پست توسط naderloo »

خلاصه ترجمه توسط مهندس ابراهیم ندرلو :
تأمین آب سالم  برای محافظت از سلامت انسان در هنگام شیوع بیماریهای عفونی از جمله شیوع COVID-19 ضروری است.
اطمینان از سلامت آب و مدیریت پسماند در جلوگیری از انتقال ویروس COVID-19 به مردم کمک می کند.
در حال حاضر ، هیچ مدرکی درباره بقای ویروس COVID-19 در آب آشامیدنی یا فاضلاب وجود ندارد. مورفولوژی و ساختار شیمیایی ویروس COVID-19 مشابه سایر ویروس های انسانی است
لذا این مطالب بر پایه شواهد و راهنمایی های سازمان بهداشت جهانی در مورد چگونگی محافظت در برابر ویروس ها در فاضلاب و آب  آشامیدنی  تقدیم میگردد.
انتقال ویروس COVID-19
انتقال ویروس COVID-19 از دو راه ممکن است: تنفسی و تماس. قطرات تنفسی وقتی فرد آلوده به ویروس COVID-19 سرفه یا عطسه می کند ، ایجاد می شود. هر شخصی که با فرد آلوده که علائم تنفسی دارد (عطسه ، سرفه) در تماس نزدیک است ، در معرض خطر قطرات تنفسی عفونی به صورت بالقوه قرار دارد. ممکن است قطره های تنفسی حاوی ویروس زنده روی سطوح فرود بیایند. بنابراین ، محیط اطراف یک فرد آلوده می تواند به عنوان منبع انتقال عمل کند. تقریباً 2 تا 10٪ موارد بیماری COVID-19 همراه با اسهال گزارش شده ، و همچنین در دو مطالعه ، قطعات RNA ویروسی COVID-19 را در مدفوع بیماران مبتلا به COVID-19 تشخیص داده اند. با این حال ، تنها در یک مطالعه ویروس COVID-19 را از نمونه مدفوع بیمار آلوده کشت داده است.
همچنین، هیچ گزارشی درباره انتقال مدفوع - دهان ویروس COVID-19 وجود ندارد.
ماندگاری ویروس COVID-19 در آب آشامیدنی ، مدفوع و فاضلاب و سطوح.
به گفته سازمان جهانی بهداشت هیچ گونه مدرکی مبنی بر انتقال ویروس COVID-19 از آب آشامیدنی آلوده وجود ندارد. بطور کلی ویروس COVID-19 در محیط پایدارتر بوده و نسبت به اکسیدان ها مانند کلر حساس تر هستند. در حالی که تاکنون هیچ شواهدی در مورد بقای ویروس COVID-19 در آب یا فاضلاب وجود ندارد ، احتمالاً ویروس کووید 19 بسیار سریع تر از آدنوویروس ، نورو ویروس ، روتاویروس و هپاتیت. آ) غیرفعال می شود. کووید 19 با گرما ، pH بالا یا پایین ، نور خورشید و ضد عفونی کننده های متداول (مانند کلر) از بین می رود. طول مدت بقا ویروس COVID-19 به چندین عامل از جمله نوع سطح ، دما ، رطوبت نسبی و فشار بستگی دارد.
در مکانهایی که تصفیه آب متمرکز و  آب لوله کشی در دسترس نیست ، میتوان از جوشاندن یا استفاده از فیلترهای تصفیه آب با کارایی بالا ، تابش اشعه ماوراء بنفش و کلر باقیمانده به میزان حداقل 0.3 میلیگرم در لیتر استفاده کرد.
کارگران باید از وسایل محافظت شخصی (PPE) مناسب استفاده کنند که شامل لباسهای محافظتی ، دستکش ، چکمه ، عینک یا محافظ صورت و ماسک باشد. آنها باید بهداشت مکرر انجام دهند. و آنها باید از دست زدن به چشم ، بینی و دهان خودداری کنند.
و ... ادامه دارد
WHO-2019-nCoV-IPC_WASH-2020.2-eng.rar
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.


ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

بازگشت به “مبارزه با ناقلین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان