تجربیات قبول شدگان کارشناسی ارشد بهداشت محیط

در این انجمن به کارشناسی ارشد در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

تجربیات قبول شدگان کارشناسی ارشد بهداشت محیط

پست توسط naderloo »

سلام به دوستانی که کارشناسی ارشد بهداشت محیط 92-93 قبول شدن تبریک میگم ...

لطفا توی این مبحث از تجربیات موفق خودتون در راه قبولی کارشناسی ارشد بهداشت محیط برامون بگید برای مثال در خصوص

نحوه برنامه ریزی برای قبولی در کارشناسی ارشد بهداشت محیط
مدت زمان مطالعه برای قبولی در کارشناسی ارشد بهداشت محیط
نحوه مطالعه برای قبولی در کارشناسی ارشد بهداشت محیط
درصدها و رتبه ها برای قبولی در کارشناسی ارشد بهداشت محیط
و سایر تجربیات خودتون برای کارشناسی ارشد بهداشت محیط بفرمایید
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
test
جدید
جدید
تماس:

Re: تجربیات قبول شدگان کارشناسی ارشد بهداشت محیط

پست توسط test »

دوستان سلام، من متاسفانه قبول نشدم و طبعا نمیتونم دیگران را راهنمایی کنم ولی از دوستانی که قبول شدند خواهش میکنم که همانطور ذکر شده تجربیات خودشون را برای ما بازگو کنند

خیلی استفاده خواهیم کرد من خیلی مطالعه کرده بودم و فکر میکردم که حتما قبول میشم اما نشد

انشاء الله با استفاده از تجربیات دوستان سال دیگه قبول میشم

خوب چه میشه کرد تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط farshid »

test نوشته شده:دوستان سلام، من متاسفانه قبول نشدم و طبعا نمیتونم دیگران را راهنمایی کنم ولی از دوستانی که قبول شدند خواهش میکنم که همانطور ذکر شده تجربیات خودشون را برای ما بازگو کنند

خیلی استفاده خواهیم کرد من خیلی مطالعه کرده بودم و فکر میکردم که حتما قبول میشم اما نشد

دوست عزیز متاسفانه نداره!!!
حتی اگه قبول نشدی هم تجربیات رو عنوان کن. قضاوت با بقیه است. شاید شما اصول بهتری داشته باشید.
شاد و سلامت باشید.
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
09135234172
جدید
جدید
تماس:

پست توسط 09135234172 »

من ترم 5هستم میخام از همین الان برا ارشد بخونم وتلاشمو بکنم که قبول شدنم حتمی باشه اما متاسفانه در مورد گرایشای بهداشت محیط واینکه کدوم شاخه هاش بهتره هیچ اطلاعی ندارم خواهششششششششششش میکنم کمکم کنین.

الان دقیقا باید از کجا شروع کنم؟؟؟؟؟؟؟درسای ترم 5و6رو خوب مطالعه کنم حله یا باید از الان کتابای ارشدمو تهیه کنم یا .....
از همه دوستان میخام در این مورد بهم کمک کنین تصویر تصویر تصویر
همه غصه های دنیا رو میشه با یه جمله تحمل کرد:خدایا میدانم که میبینی.
نمایه کاربر
AWWA
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط AWWA »

farshid نوشته شده:
test نوشته شده:دوستان سلام، من متاسفانه قبول نشدم و طبعا نمیتونم دیگران را راهنمایی کنم ولی از دوستانی که قبول شدند خواهش میکنم که همانطور ذکر شده تجربیات خودشون را برای ما بازگو کنند

حتی اگه قبول نشدی هم تجربیات رو عنوان کن. قضاوت با بقیه است. شاید شما اصول بهتری داشته باشید.
شاد و سلامت باشید.

بله منم موافقم.....چه کسایی که قبول شدن و چه کسایی که قبول نشدن از تجربیاتشون بگن. من امسال متاسفانه اصلا نشد که بخونم ولی سال قبلش خیلی خوب مطالعه کرده بودم. دلیل قبول نشدنم دو مسئله بود: انتخاب اشتباه منابع و پراکنده خوانی.

باچند نفر از رتبه های تک رقمی رشتمون صحبت کردم....بیشتر روی این مسئله تاکید داشتن که به جای مطالعه پراکنده از کتابای مختلف بهتره منابع مهم رو چند بار بخونیم. مثلا کتابای سینادوبرادران و ززولی رو اکثرا سه دور خونده بودن.
نمایه کاربر
AWWA
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط AWWA »

09135234172 نوشته شده:من ترم 5هستم میخام از همین الان برا ارشد بخونم وتلاشمو بکنم که قبول شدنم حتمی باشه اما متاسفانه در مورد گرایشای بهداشت محیط واینکه کدوم شاخه هاش بهتره هیچ اطلاعی ندارم خواهششششششششششش میکنم کمکم کنین.

الان دقیقا باید از کجا شروع کنم؟؟؟؟؟؟؟درسای ترم 5و6رو خوب مطالعه کنم حله یا باید از الان کتابای ارشدمو تهیه کنم یا .....
از همه دوستان میخام در این مورد بهم کمک کنین تصویر تصویر تصویر

با اجازه من نظر شخصی خودمو میگم و امیدوارم دوستای دیگه اصلاح و یا کاملترش کنن.

از زمان خیلی خوبی شروع کردین و از این بابت بهتون تبریک میگم. به نظرم در کنار مطالعهء دروس هر ترم تست هم کار کنین. یعنی وقتی یه فصلی رو میخونین بعدش حتما با کمک تستای خانیران روی مطالب تسلط پیدا کنین. اینجوری سطح سوالات هم دستتون میاد.

روی درس کلیات خیلی خیلی سرمایه گزاری کنین چون ترازش بالاست. برای هوا و زباله و تصفیه هم اول سریع منابع مهم رو بخونین و خلاصه برداری کنین بعد سراغ مطالب جدیدتر برین چون نوع سوالات هرسال متفاوت و جدیدتره.
روزی حداقل یه ساعت زبان بخونین.
نمایه کاربر
09135234172
جدید
جدید
تماس:

پست توسط 09135234172 »

ناهید جان خیلی ازت ممنونم .
تنها مشکلی که دارم اینه که نمیدونم گرایشا وشاخه های رشته ام چیا هستن؟
واضح تر اینکه نمیدونم من که الان دارم رشته مهندسی بهداشت محیط میخونم چه شاخه هایی برا ارشد خوندنم داره ؟؟؟؟کدومش بهتره؟؟؟
وسوال دیگه اینکه برا خوندن زبان فقط کتاب 504زبان رو مطالعه بکنم کافیه؟؟؟واینکه نمیدونم برا زبان تخصصی چه کتابایی رو باید مطالعه کنم؟؟

بازم ازت ممنونم . تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
payammohamadi79
جدید
جدید
محل اقامت: شیراز
تماس:

پست توسط payammohamadi79 »

من ورودی 90 هستم اما روم زیاده اینجا پست میذارم!!تصویر
از سال 90 متوجه شدم جزوه جواب نمیده و شروع کردم به خرید کتاب.از جمله کتابای مفید کتابای دکتر ززولی و دوبرادرانه.البته لازم هستن اما کافی نیستن ولی چون مطالب رو خلاصه آوردن واسه شروع و ادامه دادن خوبن ولی واسه جمع بندی هیچی بهتر از رفرنس های اعلام شده نیست
به همه توصیه میکنم دیگه جزوه خونی رو کنار بذارن چون کنکور ارشد هم داره کم کم به سمت مفهومی شدن پیش میره
در ضمن تست های خانیران هنوز هم کارآمده و همه توصیه میکنن که واسه ارشد خونده بشن.واقعا مفید به فایده هستند
من کس نمیدانم جز او...
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

farshid نوشته شده:
test نوشته شده:دوستان سلام، من متاسفانه قبول نشدم و طبعا نمیتونم دیگران را راهنمایی کنم ولی از دوستانی که قبول شدند خواهش میکنم که همانطور ذکر شده تجربیات خودشون را برای ما بازگو کنند،خیلی استفاده خواهیم کرد من خیلی مطالعه کرده بودم و فکر میکردم که حتما قبول میشم اما نشد
انشاء الله با استفاده از تجربیات دوستان سال دیگه قبول میشم، خوب چه میشه کرد تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر

شاد و سلامت باشید.

منم با نظر فرشید موافقم به هر حال شما منابعی را که مطالعه کردی عنوان کن تا دوستان راهنمایی کنند انشاء الله سال بعد از تجربیات موفقیت شما استفاده خواهیم کرد. تصویر
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

09135234172 نوشته شده:ناهید جان خیلی ازت ممنونم .
تنها مشکلی که دارم اینه که نمیدونم گرایشا وشاخه های رشته ام چیا هستن؟
واضح تر اینکه نمیدونم من که الان دارم رشته مهندسی بهداشت محیط میخونم چه شاخه هایی برا ارشد خوندنم داره ؟؟؟؟کدومش بهتره؟؟؟
وسوال دیگه اینکه برا خوندن زبان فقط کتاب 504زبان رو مطالعه بکنم کافیه؟؟؟واینکه نمیدونم برا زبان تخصصی چه کتابایی رو باید مطالعه کنم؟؟

بازم ازت ممنونم . تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر

خب دوست عزیز واسه کنکور خوندن و درس خوندن برای واحدهای درسی کلا باهم فرق دارند. راستی سلام
کنکور مطالب جدایی داره که با نگاه کردن به سوالات سالهای گذشته و جستجوی منابع از قبیل کتاب و جزوه خواهید فهمید چه چیزهایی مهم و مهمتره!!!!

اما درباره گرایش ها....
والله بهداشت محیط به طور رسمی در دانشگاه ها گرایش بندی نداره - بلکه شما وقتی وارد ارشد شدید تصمیم میگیرید که تو چه زمینه ای مطالعه کنید. به طور کلی هر زمینه مرتبط با محیط زیست و بهداشت

اخیرا 4 رشته مرتبط اضافه شده. مراجعه کن به

گرایش های جدید مرتبط با مهندسی بهداشت محیط تصویب شد

اما زبان انگلیسی برای ارشد، زبان تخصصی(محیط زیست) نیاز نیست بلکه شما باید زبان عمومی پزشکی بخونید.
رفرنس زبان برای ارشد در سایت sanjeshp.ir هست.
اگر مثل من تو زمینه زبان ضعیف هستید اگر تا آخر عمرتون هم زبان بخونید بازم کمه !!! اگرچه در کنکور ارزش کمتری داره !!!
خوندن متون انگلیسی انگیزه رو برای یادگیری زبان افزایش میده. اگه از الان داری واسه کنکور میخونی از خوندن مطالب فارسی پرهیز کن. تصویر
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

farshid نوشته شده:... خوندن متون انگلیسی انگیزه رو برای یادگیری زبان افزایش میده. اگه از الان داری واسه کنکور میخونی از خوندن مطالب فارسی پرهیز کن.

فرشید جان دقیقا پیشنهاد میکنید از کدامیک از منابع انگلیسی شروع کنیم به خصوص برای کسانی که از منابع انگلیسی کمتر استفاده کرده اند یعنی از کجا (از چه منبعی) شروع کنیم
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

naderloo نوشته شده:
farshid نوشته شده:... خوندن متون انگلیسی انگیزه رو برای یادگیری زبان افزایش میده. اگه از الان داری واسه کنکور میخونی از خوندن مطالب فارسی پرهیز کن.

فرشید جان دقیقا پیشنهاد میکنید از کدامیک از منابع انگلیسی شروع کنیم به خصوص برای کسانی که از منابع انگلیسی کمتر استفاده کرده اند یعنی از کجا (از چه منبعی) شروع کنیم

به نظر من برای کسایی که از ترم 4 و 5 لیسانس شروع می کنند بهتره همه چی رو متون اصلی بخونند.

فرقی هم نداره البته بگم داشتن پس زمینه خیلی کمک می کنه به فهم مطلب. نکته بعدی کتابهای تکست هست. متاسفانه بعضی از کتابها مثل کتاب آلودگی هوا جرمی کولز متن سختی دارند. خوندنش یه مقدار سخته

اما کتاب متکف Wastewater Engineering متن روان و ساده ای داره

خوندن کتاب اصلی حوصله و وقت می خواد.
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
payammohamadi79
جدید
جدید
محل اقامت: شیراز
تماس:

پست توسط payammohamadi79 »

دکتر فرشید اینم بگید که اونایی که سال دیگه میخوان تو کنکور ارشد شرکت کنن اگه میخوان متون انگلیسی رو مطالعه کنن باید وقت بیشتری بذارن
اینم بگید که هرکی توانشو نداره اول بره انگلیسیشو تقویت کنه وگرنه با نسخه ای که شما پیچیدی یه عده که گوش به حرفت میدن رو بدبخت کردی
اغلب بچه ها تو لیسانس زیاد دربند زبان نیستن و پشت کنکور از منابع فارسی استفاده میکنن اما تو ارشد همون آدمایی که زبان رو دوس نداشتن به یکباره شروع به خوندن زبان میکنن
من فکر میکنم توصیه منابع انگلیسی به بچه های لیسانس براشون خوشایند نیست و باید ذکر کرد که در صورتی که زبان شما خوبه متون انگلیسی بخونید
جوری نگید که انگار همه اینایی که رفتن ارشد همه دکترای زبان و ادبیات انگلیسی داشتن!!!!این باعث استرس بیخودی میشه و اجازه بهره برداری بچه ها از حداکثر راندمانشونو نمیده
موفق باشید
من کس نمیدانم جز او...
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

خوندن متن انگلیسی ربطی به سواد زبان نداره
درپایان گفتم اگه وقت و حوصله دارید نسخه اصلی بخونید. اونم برای کسی که ترم 4 یا 5 باشه خیلی خوبه
اگر قراره بابت کتاب انگلیسی استرس بگیرند که بهتره ارشد نخونند تصویر

بنده نسخه نپیچیدم اینجا قرار نیست همه به حرف همدیگه گوش بدند.
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
09135234172
جدید
جدید
تماس:

پست توسط 09135234172 »

از همه دوستان ممنونم .خیلی لطف کردین تصویر تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “کارشناسی ارشد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان