امواج الكترومغناطيس وكاهش باروري

در این انجمن به بهداشت پرتوها و حفاظت در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

narsis_health
جدید
جدید
پست: 22
تاریخ عضویت: چهار شنبه 26 آبان 1389, 12:00 am
حالت من: Badhal
تماس:

امواج الكترومغناطيس وكاهش باروري

پست توسط narsis_health »

دكتر 'علي متولي زاده اردكاني ' روز يكشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا گفت: يكي از عوامل مهم محيطي كه سيستم توليد مثل انسان را تحت تاثير قرار مي دهد امواج الكترومغناطيسي هستند.
به گفته وي تحقيقات مختلف نشان داده كه امواجي كه داراي شدتي بالاتر از حد طبيعي هستند باعث ناباروري مي شوند.
وي گفت: حتي مشاهده شده مجاورت با برج هاي برق نيز مي تواند تخمك و اسپرم را كه بسيار حساس هستند تحت تاثير قرار دهد.
متولي زاده با بيان اينكه در ايران در خصوص ناباروري همانند هر مشكل و بيماري ديگري آمار دقيقي وجود ندارد و هر آنچه گفته مي شود تخميني است گفت: بررسي هاي انجام شده در اين خصوص در آمريكا نشان مي دهد، درصد ناباروري در اين كشور طي 25 سال اخير از هشت درصد به 20 درصد افزايش يافته است.
به گفته وي در ايران نيز همانند بسياري از كشورهاي دنيا با توجه به تغيير در شيوه زندگي، بالا رفتن ميزان استرس و كاهش آرامش افراد در كنار ساير مشكلات صنعتي شدن جوامع ميزان ناباروري افزايش يافته ، اما آمار دقيقي در اين زمينه در ايران وجود ندارد.
وي افزود: ما ابزار جوامع صنعتي را گرفته ايم اما از لحاظ فرهنگي نحوه زندگي و برخورد با مشكلات آن جوامع را فرانگرفته ايم كه همين مي تواند بر روند سلامتي افراد تاثير گذار باشد.
منبع:ايرنابازگشت به “بهداشت پرتوها و حفاظت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان