به مناسبت 11 اسفند روز ملی(؟) بهداشت محیط

در این انجمن اخبار بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
shimaa
آماتور
آماتور
تماس:

Re: به مناسبت 11 اسفند روز ملی(؟) بهداشت محیط

پست توسط shimaa »

با سلام به همه ی دوستان عزیز بهداشت محیطیتصویر
من هم به نکته ای که کاربر محترم mmaroosi ,اشاره کردند پی بردم ,دقیقا زمانی که بر طبق عادت سالهای قبل که معاونت بهداشتی دانشگاه روز ۱۱اسفند برای مهندسین جشن میگرفت' ساعت شروع ومکان جشن رو جویا شدم'وخلاصه کلی دلم رو لیف زده بودم که یکروز خوب خواهیم داشت'متوجه شدم که امسال هیچ خبری نیست ومدیران محترم دستور دادند که ۱۱اسفند به روزی در مهرماه منتقل شود!
به قول یکی از دوستان'همه چیزمون به هم میآد'
به هر حال روزتان مبارک عزیزان
من و جمعی از همکاران ام از قبل به مناسبت این روز پمفلت های آموزشی و دفترچه های کاربردی که پیام تبریک ۱۱اسفند روز ملی بهداشت محیط روی صفحاتش هست رو طراحی و چاپ کردیم و دراختیار کلیه کارکنان مرکزبهداشت شهرمون قرار دادیم
امیدوارم براشون قابل استفاده و مفید بوده باشه
بازهم روزتون مبارک مهندسین عزیزتصویر
این نیز بگذرد....
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

mmaroosi نوشته شده:
naderloo نوشته شده:سلام، روز جهانی بهداشت محیط همان 11 اسفند روز بهداشت محیط است و فرقی با هم ندارند.

روز جهاني بهداشت محيط 4 مهره
و علت انتخاب روز 11 اسفند به عنوان روز ملي بهداشت محيط خيلي مشخص نيست؟؟؟؟
احتمالا روز ملي هم نيست و بر اساس تقويم مناسبت هاي وزارت بهداشت يك روزي رو به بهداشت محيط اختصاص دادند
من اين سوال رو از اساتيد زيادي پرسيدم اما كسي نميدونست كه چرا؟؟؟
خودم شروع به جستجو كردم و بر اساس حدس و گمان تك تك قوانين مرتبط با بهداشت محيط رو مرور كردم به اين اميد كه شايد يكي شون در اين روز تصويب شده باشه اما هيچكدوم از قوانين بهداشت محيط در اين روز تصويب نشده
البته يكي از موارد محتمل شايد مربوط به طرح ادغام بهداشت محيط در وزارت بهداشت و نظام شبكه در سال 1369باشه
در اين سال طرح جنجالي ادغام اداره كل مهندسي بهداشت محيط در وزارت بهداشت و نظام شبكه در صحن علني دوره سوم مجلس شوراي اسلامي مطرح شد و علي رغم مخالفت هاي بسياري از نمايندگان اين طرح به تصويب رسيد.
در اين خصوص نقل قول يكي از قديمي هاي رشته جالب توجه است
به نقل ازمهندس عمادي ن‍ژاد كارشناس مسئول بهداشت محيط سبزوار :
وي مي گويد در زمان بررسي اين طرح در مجلس شوراي اسلامي نماينده شهرستان سبزاور (آقاي هراتي) با وي تماس مي گيرد كه طرح ادغام اداره كل بهداشت محيط در صحن علني در حال بررسي است اما هيچكدام از سران اداره كل براي مخالفت با طرح مذكور به مجلس نيامده اند!!!! و از وي مي خواهد كه با مدير كل تماس گرفته و آنها را روانه مجلس كند!
لازم به ذكر است كه اداره كل مهندسي بهداشت قبل از ادغام يكي از ادارات جذاب براي نمايندگان بوده است. چرا كه نمايندگان هنگام سركشي از حوزه انتخابيه خود به روستاهاي مختلف سركشي مي كردند و براي جلب نظر و راي مردم قول هايي نيز مي دادند.
يكي از فعاليت هاييي كه در آن دوره بسيار به چشم مي آمد طرح آبرساني به روستاها بود كه در صورت انجام شدن، راي نماينده را براي دوره بعد در آن روستا تضمين مي كرد. و بدين لحاظ اداره كل مهندسي بهداشت محيط(به خاطر اجراي برنامه آبرساني به روستاها) اولين جايي بود كه نمايندگان به آن سر مي زدند و هنگام سركشي از روستاها يكي از مسولان اين اداره را نيز با خود مي بردند تا بتوانند در زمينه عمران و آباداني روستا قول اساسي و درست و درمان بدهند!
تكمله: علي ايحال فعلا به جهت ابهامات وارده به منشائ اين روز جشنواره ملي بهداشت محيط كه قرار بود دوره پنجم آن يازدهم اسفند امسال برگزار شود تا تعيين تكليف روز ملي بهداشت محيط به تعويق افتاد
يك ضرب المثل قديمي ميگه كه فلاني روي قبر خالي گريه ميكنه
شايد حكايت ما باشه كه به مدت تقريبا بيست سال در يك روز بي هويت شادي مي كرده ايم
....و اما اصل كلام اينكه:
چه 11 اسفند روز ملي بهداشت محيط باشد يا نباشد، روزتون مبارك باشدتصویرتصویرتصویرتصویر
پ.ن. روز 5 اسفند روز ملي مهندسي به همه مهندسان بهداشت محيط مبارك باشهتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

سلام، مهندس چه عجب سرفراز فرمودید، بله حق با شماست دلیل تعویق جشنواره بهداشت محیط هم همین است گفتنی است که جشنواره بهداشت محیط همه ساله به منظور آنچه ارتقاء سطح بهداشت محیط کشور جشنواره علمی بهداشت محیط نامیده میشود از سال 1388 توسط انجمن علمی بهداشت محیط ایران همزمان با روز ملی بهداشت محیط برگزار میگردد.[SUP][۲۴][/SUP] تا کنون 4 دوره از جشنواره در سالهای 1388 [SUP][۲۵][/SUP] 1389 [SUP][۲۶][/SUP] 1390 [SUP][۲۷][/SUP] 1391 [SUP][۲۸][/SUP] 1391 [SUP][۲۹][/SUP]برگزار گردیده است لیکن به دلیل تغییر مناسبت جشنواره از روز ملی بهداشت محیط به روز جهانی بهداشت محیط جشنواره پنجم تا مهرماه 1393 [SUP][۳۰][/SUP] به تعویق افتاده است.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
mmaroosi
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط mmaroosi »

naderloo نوشته شده:
mmaroosi نوشته شده:
naderloo نوشته شده:سلام، روز جهانی بهداشت محیط همان 11 اسفند روز بهداشت محیط است و فرقی با هم ندارند.

روز جهاني بهداشت محيط 4 مهره
و علت انتخاب روز 11 اسفند به عنوان روز ملي بهداشت محيط خيلي مشخص نيست؟؟؟؟
احتمالا روز ملي هم نيست و بر اساس تقويم مناسبت هاي وزارت بهداشت يك روزي رو به بهداشت محيط اختصاص دادند
من اين سوال رو از اساتيد زيادي پرسيدم اما كسي نميدونست كه چرا؟؟؟
خودم شروع به جستجو كردم و بر اساس حدس و گمان تك تك قوانين مرتبط با بهداشت محيط رو مرور كردم به اين اميد كه شايد يكي شون در اين روز تصويب شده باشه اما هيچكدوم از قوانين بهداشت محيط در اين روز تصويب نشده
البته يكي از موارد محتمل شايد مربوط به طرح ادغام بهداشت محيط در وزارت بهداشت و نظام شبكه در سال 1369باشه
در اين سال طرح جنجالي ادغام اداره كل مهندسي بهداشت محيط در وزارت بهداشت و نظام شبكه در صحن علني دوره سوم مجلس شوراي اسلامي مطرح شد و علي رغم مخالفت هاي بسياري از نمايندگان اين طرح به تصويب رسيد.
در اين خصوص نقل قول يكي از قديمي هاي رشته جالب توجه است
به نقل ازمهندس عمادي ن‍ژاد كارشناس مسئول بهداشت محيط سبزوار :
وي مي گويد در زمان بررسي اين طرح در مجلس شوراي اسلامي نماينده شهرستان سبزاور (آقاي هراتي) با وي تماس مي گيرد كه طرح ادغام اداره كل بهداشت محيط در صحن علني در حال بررسي است اما هيچكدام از سران اداره كل براي مخالفت با طرح مذكور به مجلس نيامده اند!!!! و از وي مي خواهد كه با مدير كل تماس گرفته و آنها را روانه مجلس كند!
لازم به ذكر است كه اداره كل مهندسي بهداشت قبل از ادغام يكي از ادارات جذاب براي نمايندگان بوده است. چرا كه نمايندگان هنگام سركشي از حوزه انتخابيه خود به روستاهاي مختلف سركشي مي كردند و براي جلب نظر و راي مردم قول هايي نيز مي دادند.
يكي از فعاليت هاييي كه در آن دوره بسيار به چشم مي آمد طرح آبرساني به روستاها بود كه در صورت انجام شدن، راي نماينده را براي دوره بعد در آن روستا تضمين مي كرد. و بدين لحاظ اداره كل مهندسي بهداشت محيط(به خاطر اجراي برنامه آبرساني به روستاها) اولين جايي بود كه نمايندگان به آن سر مي زدند و هنگام سركشي از روستاها يكي از مسولان اين اداره را نيز با خود مي بردند تا بتوانند در زمينه عمران و آباداني روستا قول اساسي و درست و درمان بدهند!
تكمله: علي ايحال فعلا به جهت ابهامات وارده به منشائ اين روز جشنواره ملي بهداشت محيط كه قرار بود دوره پنجم آن يازدهم اسفند امسال برگزار شود تا تعيين تكليف روز ملي بهداشت محيط به تعويق افتاد
يك ضرب المثل قديمي ميگه كه فلاني روي قبر خالي گريه ميكنه
شايد حكايت ما باشه كه به مدت تقريبا بيست سال در يك روز بي هويت شادي مي كرده ايم
....و اما اصل كلام اينكه:
چه 11 اسفند روز ملي بهداشت محيط باشد يا نباشد، روزتون مبارك باشدتصویرتصویرتصویرتصویر
پ.ن. روز 5 اسفند روز ملي مهندسي به همه مهندسان بهداشت محيط مبارك باشهتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

سلام، مهندس چه عجب سرفراز فرمودید، بله حق با شماست دلیل تعویق جشنواره بهداشت محیط هم همین است گفتنی است که جشنواره بهداشت محیط همه ساله به منظور آنچه ارتقاء سطح بهداشت محیط کشور جشنواره علمی بهداشت محیط نامیده میشود از سال 1388 توسط انجمن علمی بهداشت محیط ایران همزمان با روز ملی بهداشت محیط برگزار میگردد.[SUP][۲۴][/SUP] تا کنون 4 دوره از جشنواره در سالهای 1388 [SUP][۲۵][/SUP] 1389 [SUP][۲۶][/SUP] 1390 [SUP][۲۷][/SUP] 1391 [SUP][۲۸][/SUP] 1391 [SUP][۲۹][/SUP]برگزار گردیده است لیکن به دلیل تغییر مناسبت جشنواره از روز ملی بهداشت محیط به روز جهانی بهداشت محیط جشنواره پنجم تا مهرماه 1393 [SUP][۳۰][/SUP] به تعویق افتاده است.

سلام مجدد
شرمنده كه دير به دير سر ميزدمتصویر

امروز از يكي از قديمي هاي رشته يعني جناب آقاي مهندس عمادي نژ‍اد در خصوص منشا اين روز پرسيدم
ايشان عنوان نمودند كه اداره كل مهندسي بهداشت در تاريخ 11 اسفند 1334 تاسيس شده است
(به احتمال فراوان)
توضيح: قبل از آن فعاليت هاي بهداشت محيط به صورت گروهي مركب از كاركنان ستادي و فني بوده است.
اما در اين تاريخ به علت فعاليت هاي ارزشمندي كه در چهار سال گذشته انجام د اده بودند به اداره كل مهندسي بهداشت ارتقاء يافت. و پس از آن مهندسان عزيز اين رشته به صورت يك سنت سينه به سينه اين روز را جشن مي گرفتند اما ظاهرا به صورت رسمي جايي ثبت نشده است.
و به خاطر اين ابهاماتي كه در خصوص اين روز بيان شد، انجن علمي بهداشت محيط تصميم گرفت زمان برگزاري جشنواره ملي بهداشت محيط را به يك روز قابل استناد منتقل كند!
در حال حاضر نيز روز جهاني بهداشت محيط مد نظر است كه مصادف با چهارم مهر ماه است.
تكمله:
برگزاري روز ملي بهداشت محيط در يازدهم اسفند علاوه بر مشكلات فوق در اجرا نيز با مشكلات عديده اي مصادف مي شد.
در حوزه كارشناسان اجرايي يعني حوزه معاونت بهداشت به علت اجراي برنامه طرح تشديد و ساير برنامه هاي استقبال از سفرهاي نورزي فشار كاري بسيار بالاست و اجراي برنامه هاي يادبود چه به صورت همايش، نمايشگاه، جشنواره و ... به سختي ميسر است. چرا كه تمركز اصلي بايد بر روي برنامه هاي مهمتر باشد. و چون برگزاري يادبود جنبه تشريفاتي و نمايشي داشت معمولا به صورت هول هولكي و بدليل كمبود اعتبار ناشي از آخر سال خيلي ساده برگزار مي شد.
از اين جهت كاركنان اجرايي از انتقال اين روز به يك روز ديگر بسيار خوشحال مي شوند.
من خودم اين مرارت ها رو كشيدم كه مي گم تصویر
...
اما در حوزه آموزشي و دانشجويي انتقال اين روز به 4 مهر خيلي مطلوب نيست چرا كه آغاز سال تحصيلي است و هنوز به قول ورزشكارها بدن ها خوب گرم كار نيست و دانشجويان به دنبال انتخاب رشته و خوابگاه سلف و ... هستند
من خودم اين مرارت ها رو كشيدم كه مي گم تصویر

ضمن اينكه اساتيد نيز آمادگي فكري و ذهني كافي ندارند.
علي ايحال: اصالت و هويت مهمتر از شكل اجراست
تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

تقاضا: از دوستان عزيز خواهش مي كنم از قديمي هاي رشته( مهندسين بهسازي سابق كه اكنون بازنشست شده اند، كمك بهسازها و تكنسين هاي بهسازي كه دوران آخر خدمت خود را سپري مي كنند) در خصوص علت انتخاب اين روز سوال كنند
پيروز باشيد در هر حال و هر روز چرا كه هر روز مي تواند روز شما باشدتصویر
دانشجوي دكتراي تخصصي مهندسي بهداشت محيط
دانشگاه علوم پزشكي تهران
ارسال پست

بازگشت به “اخبار بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان