نظر سنجی آزمون کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای

در این انجمن به ارشد بهداشت حرفه ای در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
ارسال پست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

نظر سنجی آزمون کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای

پست توسط naderloo »

سلام، دوستان امروز آزمون کارشناسی ارشد امسال برگزار شد ، به طبع اطلاع از نظر شما و رقبای شما در این آزمون خالی از لطف نیست لذا این مبحث برای نظرات شما در خصوص کارشناسی ارشد سال 93-92 ایجاد شده است.
لذا شما میتوانید خیلی ساده به سوال آزمون کارشناسی ارشد امسال چطور بود پاسخ دهید
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
morteza
جدید
جدید
تماس:

Re: نظر سنجی آزمون کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای

پست توسط morteza »

سوال تهویه برخلاف سال گذشته که 1یا2 تابود ویا 1تا 2 تا صدا برخلاف سال گذشته ولی درمجموع سوالات تخصصی خوب بودند.

البته سوالاتی بودند درزمینه عوامل شیمیائی که خارج از کتاب ها بود و بیشتر در جزوات اختصاصی اساتید یافت میشد
سوالات فیزیک بسیار سخت بود
سوالات شیمی متوسط
ارگونومی بسیارساده
ریاضی سخت
زبان متن ها ساده ولی کلمات سخت
مسئول پروژه های آب و فاضلاب مهندسین مشاور
khatami
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط khatami »

سلام به نظر من صرفه نظر از استاندارد نبودن سوالات بد نبود
کارشناس مشاور پروژه های HSE
نمایه کاربر
mhrb7
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mhrb7 »

دوستان من امسال می خوام ارشد بهداشت حرفه ای بخونم...
کسی میتونه در مورد گرایش و منابع به من مشاوره بده؟ممنون از راهنمایی ها
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

mhrb7 نوشته شده:دوستان من امسال می خوام ارشد بهداشت حرفه ای بخونم...
کسی میتونه در مورد گرایش و منابع به من مشاوره بده؟ممنون از راهنمایی ها

سلام، در مقطع کارشناسی ارشد تا دکتری گرایش همان مهندسی بهداشت حرفه ای میباشد، برای منابع هم به دفترچه کارشناسی ارشد سال 92 که در سایت موجود هست مراجعه نمایید.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
mohammadhse32
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط mohammadhse32 »

سلام
آیا رشته مهندسی بهداشت حرفه ای در مقطع ارشد جزو گروه پزشکی میباشد؟؟

لطفا اطلاعات کاملی درباره ارشد مهندسی بهداشت حرفه بدهید
با تشکر
نمایه کاربر
mhrb7
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mhrb7 »

من تا اونجایی که یادم هست هم میتونی با آزمونی که علوم پزشکی برگزار میکنه امتحان بدبد و هم می تونید با امتحان فنب مهندسی امتحان بدبد...
با تشکر.تصویر
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

mohammadhse32 نوشته شده:سلام
آیا رشته مهندسی بهداشت حرفه ای در مقطع ارشد جزو گروه پزشکی میباشد؟؟ لطفا اطلاعات کاملی درباره ارشد مهندسی بهداشت حرفه بدهید، با تشکر

سلام، بله رشته مهندسی بهداشت حرفه ای در مقطع ارشد و دکتری نیز جزء گروه علوم پزشکی میباشد.

به طور کلی مهندسی بهداشت‌ حرفه‌ای‌ تلاش‌ می‌کند تا با حذف‌ کردن‌ عوامل‌ خطرزای فیزیکی، شیمیایی، روانی و بیولوژیکی یا کاهش‌ تأثیرات‌ این‌ عوامل‌ از آسیب‌رسی‌ به‌ کارکنان‌ جلوگیری‌ نماید. برای‌ رسیدن‌ به‌ این‌ هدف‌ علم‌ بهداشت‌ دارای‌ سه‌ مرحله‌ مهم‌ و اساسی‌ است‌ که‌ این‌ مراحل‌ عبارتند از:
شناسایی‌، ارزیابی‌ و کنترل‌ عوامل‌ خطرزا؛ یعنی‌ متخصص‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ در مرحله‌ اول‌ خطر را شناسایی‌ کرده‌ و پس‌ از شناسایی‌ کامل‌، مقدار خطر را سنجش‌ می‌کند و در مرحله‌ آخر به‌ کنترل‌ عوامل‌ خطرزا می‌پردازد. گفتنی‌ است‌ که‌ مرحله‌ شناسایی‌ خطر در مقطع‌ کاردانی‌، ارزیابی‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ و کنترل‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ ارشد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ آموزش‌ داده‌ می‌شود.برای‌ مثال‌ یک‌ کاردان‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ در کارخانه‌ ریسندگی‌ و بافندگی‌ باید کانون‌های‌ خطر اعم‌ از منابع‌ ایجاد صدای‌ بیش‌ از حد مجاز، نوع‌ مواد شیمیایی‌ خطرناک‌ مورد استفاده‌، نحوه‌ نگهداری‌ مواد خطرناک‌ و طریقه‌ مصرف‌ آنها را شناسایی‌ کند. سپس‌ یک‌ کارشناس‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید تراکم‌ مقدار آلودگی‌ را در یک‌ متر مکعب‌ هوا تعیین‌ نماید و مشخص‌ کند که‌ مقدار آلودگی‌ بالاتر یا پائین‌تر از حد استاندارد است‌ که‌ در این‌ مرحله‌ کارشناس‌ با استفاده‌ از روش‌های‌ آنالیز پیچیده‌ و وسیعی‌ مانند آنالیز رنگ‌سنجی‌، آنالیز دستگاهی‌، گاز فورماتوگرافی‌، اکسپکفوتومتری‌ و روش‌های‌ دیگر ماده‌ شیمیایی‌ مورد نظر را سنجش‌ و مقدار آن‌ را تعیین‌ می‌کند. کارشناس‌ ارشد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ نیز پس‌ از این‌ که‌ عوامل‌ خطرزا شناسایی‌ و ارزیابی‌ شد باید روش‌ یا روش‌هایی‌ را پیشنهاد کند که‌ عوامل‌ زیان‌آور حذف‌ گردد یا کاهش‌ یابد و به‌ اندازه‌ استاندارد برسد. فارغ‌التحصیل‌ دکترا نیز به‌ تدریس‌ و تحقیق‌ در زمینه‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ می‌پردازد.

توانایی‌های‌ لازم‌ :
در رشته‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ عوامل‌ زیان‌آور مختلفی‌ اعم‌ از شیمیایی‌، فیزیکی‌، بیولوژیکی‌ و روانی‌ وجود دارد. از همین‌ رو دانشجوی‌ این‌ رشته‌ باید در دروس‌ پایه‌ مثل‌ ریاضی‌، فیزیک‌، شیمی‌ و زیست‌شناسی‌ توانمند باشد؛ یعنی‌ برای‌ موفقیت‌ در بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید هم‌ در ریاضی‌ و فیزیک‌ و هم‌ در علوم‌ تجربی‌ پایه‌ای‌ قوی‌ داشت‌. دانشجوی‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید از نظر جسمی‌ نیز سالم‌ باشد تا بتواند در محیط‌های‌ صنعتی‌ فعالیت‌ کند.

موقعیت‌ شغلی‌ در ایران‌ :

وزارتخانه‌های‌ کار، صنایع‌ و معادن‌، جهاد کشاورزی‌، نیرو، بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ از مراکز اصلی‌ جذب‌ فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ هستند. همچنین‌ سازمان‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌های‌ بزرگی‌ مثل‌ شرکت‌ نفت‌، ذوب‌آهن‌، هواپیمایی‌ کشوری‌، ایران‌ خودرو و پلی‌اکریل‌ دارای‌ واحد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ بسیار قوی‌ هستند که‌ در هریک‌ از این‌ واحدها چند کارشناس‌ ارشد، کارشناس‌ و کاردان‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ فعالیت‌ می‌کنند. تا جایی‌ که‌ در حال‌ حاضر بیش‌ از 50 درصد از دانشجویان‌ کارشناسی‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ نیز به‌ طور پاره‌وقت‌ در کارخانجات‌ و سازمان‌های‌ مختلف‌ به‌ عنوان‌ مشاوره‌ بهداشتی‌ فعالیت‌ می‌نمایند.

درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل :
دروس‌ اصلی‌ و تخصصی‌ :

فیزیک‌ عمومی‌، شیمی‌ تجزیه‌، پاتوبیولوژی‌، بهداشت‌ آب‌، شیمی‌ عمومی‌، فیزیولوژی‌ و تشریح‌، ریاضیات‌ پایه‌ و مقدمات‌ آمار، آموزش‌ بهداشت‌، کمک‌های‌ اولیه‌، بیوشیمی‌، حشره‌شناسی‌ پزشکی‌ و مبارزه‌ با ناقلین‌، شناسایی‌ عوارض‌ شیمیایی‌، دفع‌ مواد زائد صنعتی‌، ایمنی‌ در صنعت‌، اصول‌ تغذیه‌، آمار حیاتی‌ نظری‌، آمار حیاتی‌ عملی‌، شناسایی‌ عوامل‌ فیزیکی‌، تشکیلات‌ و خدمات‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌، مبارزه‌ با آلودگی‌های‌ هوای‌ محیط‌ کار، سم‌شناسی‌ صنعتی‌، آشنایی‌ با کلیات‌ پزشکی‌ و بیماری‌ها حرفه‌ای‌، حوادث‌ ناشی‌ از کار، مهندسی‌ انسانی‌، کارآموزی‌ در عرصه‌
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
ارسال پست

بازگشت به “ارشد بهداشت حرفه ای”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان