گرایش های جدید مرتبط با مهندسی بهداشت محیط تصویب شد

در این انجمن به مهندسی بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

گرایش های جدید مرتبط با مهندسی بهداشت محیط تصویب شد

پست توسط naderloo »

با سلام با خبر شدیم که چهار گرایش جدید مرتبط با مهندسی بهداشت محیط تصویب گردید کاری که به نظرم خیلی زودتر باید انجام میشد در حال حاضر هم گرایش های بیشتری نظیر گرایش آب و فاضلاب، آلودگی هوا ، آلودگی محیط زیست انسانی و ... باید مورد بررسی قرار گیرد دوستان میتوانند متن کامل خبر را از لینک ذیل مشاهده نمایند و نظرات خودشان را باز گو کنند.

تصويب رشته های جدید مرتبط با مهندسی بهداشت محیط
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
payammohamadi79
جدید
جدید
حالت من: Badhal
محل اقامت: شیراز
تماس:

Re: گرایش های جدید مرتبط با مهندسی بهداشت محیط تصویب شد

پست توسط payammohamadi79 »

سلام.اون گرایش آخری تو متن خبر چی بود؟منظورش مهندسی فاضلاب و آب و طراحی تصفیه خانه ها بود؟؟
من کس نمیدانم جز او...
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

اوایل با گرایش بندی خیلی موافق بودم اما الان نه!
آخه یکی نیست بگه تو همین بهداشت محیطش موندید!!!!
به شرطی این قضیه موفق میشه که به همون میزان از سهمیه بهداشت محیط کم کنند که این کار رو نمی کنند. چون رشته با گرایش تفاوت داره.

شما یک دانشگاه تو دنیا نشون بدید Ú©Ù‡ رشته مدیریت پسماند داشته باشه؟ کلا شب Ù…ÛŒ خوابند صبح بلند میشن ایده میدنند. رشته نگهداری Ùˆ بهره برداری از تاسیسات شهری ....تصویر عمرا معادل انگلیسیشو بلد نیستند. یکی نیست بهشون بگه خودتون چقدر تخصصی هستید Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ خواید این کار رو بکنید.
همه چیمون به همه چی میاد !!!!!!!!!!!!!
ما که خسته شدیم و بی خیال
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

farshid نوشته شده:اوایل با گرایش بندی خیلی موافق بودم اما الان نه! آخه یکی نیست بگه تو همین بهداشت محیطش موندید!!!! به شرطی این قضیه موفق میشه Ú©Ù‡ به همون میزان از سهمیه بهداشت محیط Ú©Ù… کنند Ú©Ù‡ این کار رو نمی کنند. چون رشته با گرایش تفاوت داره.
شما یک دانشگاه تو دنیا نشون بدید Ú©Ù‡ رشته مدیریت پسماند داشته باشه؟ کلا شب Ù…ÛŒ خوابند صبح بلند میشن ایده میدنند. رشته نگهداری Ùˆ بهره برداری از تاسیسات شهری ....تصویر عمرا معادل انگلیسیشو بلد نیستند. یکی نیست بهشون بگه خودتون چقدر تخصصی هستید Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ خواید این کار رو بکنید.
همه چیمون به همه چی میاد !!!!!!!!!!!!! ما که خسته شدیم و بی خیال

باید بگم که با شما موافق نیستم شاید به صورت تئوری درست باشه ولی در عمل نه، منظورم این هست که دقیقا به این رشته ها نیاز داریم

1.این رشته ها کاربردی تر هستند و مربوط به یک تخصص خاص میباشند لذا موفق تر خواهند بود
2.در زمینه رشته نگهداری و بهره برداری از تاسیسات شهری باید عرض کنم که تقریبا بهره برداری از تاسیسات شهری مانند تصفیه خانه های آب و فاضلاب و ... متولی ندارد مهندسین شیمی ، عمران، مکانیک، بهداشت محیط و ... به طور عام مدعی بهره برداری هستند در صورتیکه به نظر من نه مهندسین شیمی و نه مهندسین عمران و نه مکانیک نمیتوانند ار عهده بهره برداری به صورت کامل بربیایند حال این رشته جدید میتواند کارگشا باشد
3.مدیریت پسماند هم با توجه به مهجور ماندش در جای خود مناسب است
4.نمیتوانیم شرایط کشور خودمان را با کشورهای توسعه یافته دنیا مقایسه کنیم، اتفاقا ما نیاز داریم تخصص های کاربردی مورد نیاز خودمان را پرورش دهیم چرا که کشورهای توسعه یافته برای یک تصفیه خانه متوسط کلی متخصص پرورش میدهند حال آنکه ما مجبوریم به خاطر شرایط کشورمان یک تصفیه خانه را تنها با یک یا چند متخصص محدود اداره کنیم در برخی از مناطق به خصوص در خصوص تصفیه خانه های فاضلاب باید عرض کنم که اصلا متخصصی در تصفیه خانه وجود ندارد و تصفیه خانه با نیروهای عادی و به تعداد محدود به صورت پستی اداره میشود
نمیخوام بگم گرایش بندی مشکل را حل میکند نه ولی باید عرض کنم که بازار کار رشته را توسعه میدهد و شناخت را نسبت به آن بشتر میکند
Ùˆ...
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

payammohamadi79 نوشته شده:سلام.اون گرایش آخری تو متن خبر Ú†ÛŒ بود؟منظورش مهندسی فاضلاب Ùˆ آب Ùˆ طراحی تصفیه خانه ها بود؟؟

سلام، نه منظور به صورت خاص بهره برداري و نگهداري تاسيسات بهداشتي شهري است و نه طراحی
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

باز هم عرض میکنم گرایش با رشته فرق داره.
برای Master of science خنده داره یکی بهرهبرداری و نگه داری از تاسیسات شهری بخونه اونم تو وزرات بهداشت. بهره برداری .... برای مقطع لیسانس زیاد هم هست.

مثلا برای سم شناسی که درس خیلی مهمی هم هست. کدوم استاد بهداشت محیط تو این زمینه تحصیل کرده !!!! حتی واحد درسی در مقطع کارشناسی براش در نظر نگرفته اند حالا فوق لیسانس واسش میذارن؟؟؟؟؟ کدوم دانشجوی لیسانس از environmental toxicology میدونه که حالا می خواد ارشد بخونه!!!

آقایان عزیز برای اینکه یک رشته رو اختراع کنید! فقط نیازجامعه مهم نیست. اعتبار اون رشته و متون های موجود و نیروی انسانی با تجربه و تجهیزات دانشگاه ها هم باید در نظر بگیرید.
وضع رو از این بدتر نکنید.

با این اوصاف بهتره این رشته ها رو اضاف کنند
بهداشت آب (ارشد و دکترها)
بازیافت (ارشد و دکترا)
بازیافت پیشرفته (ارشد و خیلی دکترا)
بهداشت مدارس (دکترا دوبار)
بهداشت دانشگاه ها ( دکترا)
بهداشت و محیط (دکترا)
Ùˆ ...............
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

farshid نوشته شده:باز هم عرض میکنم گرایش با رشته فرق داره.
برای Master of science خنده داره یکی بهرهبرداری و نگه داری از تاسیسات شهری بخونه اونم تو وزرات بهداشت. بهره برداری .... برای مقطع لیسانس زیاد هم هست.
مثلا برای سم شناسی که درس خیلی مهمی هم هست. کدوم استاد بهداشت محیط تو این زمینه تحصیل کرده !!!! حتی واحد درسی در مقطع کارشناسی براش در نظر نگرفته اند حالا فوق لیسانس واسش میذارن؟؟؟؟؟ کدوم دانشجوی لیسانس از environmental toxicology میدونه که حالا می خواد ارشد بخونه!!!
آقایان عزیز برای اینکه یک رشته رو اختراع کنید! فقط نیازجامعه مهم نیست. اعتبار اون رشته و متون های موجود و نیروی انسانی با تجربه و تجهیزات دانشگاه ها هم باید در نظر بگیرید.
وضع رو از این بدتر نکنید.
با این اوصاف بهتره این رشته ها رو اضاف کنند
بهداشت آب (ارشد و دکترها)
بازیافت (ارشد و دکترا)
بازیافت پیشرفته (ارشد و خیلی دکترا)
بهداشت مدارس (دکترا دوبار)
بهداشت دانشگاه ها ( دکترا)
بهداشت و محیط (دکترا)
Ùˆ ...............

مهندس البته این هم درست هست که باید نیروی انسانی دانشگاهی و تجهیزات دانشگاهها هم در نظر گرفته بشود ولی مهندس همانطور که خودتون هم میدونید برای همین بهداشت محیط مگه ما چند تا استاد خوب توی ایران داریم مگه چقدر تجهیزات داریم مگه توی دانشگاه آزاد که هر روز چند تا رشته سبز میشود امکاناتش در نظر گرفته میشود؟ و ...
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
dagashekhan
جدید
جدید
حالت من: Bitafavot
محل اقامت: kurdistan
تماس:

پست توسط dagashekhan »

با سلام
منم با نظر آقای فرشید موافقم. اینا که این رشته های جدید رو میخوان تصویب کنن توی همین بهداشت محیط موندن که چکارش کنن حالا پند تا رشته موازی میخوان درست کنن
فقط میخوان رشته جدید درست کنن که ملت برن یه مقطع بالاتر و 2-3سالی سرشون گرم بشه و گرنه کو کار؟
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

dagashekhan نوشته شده:با سلام
منم با نظر آقای فرشید موافقم. اینا که این رشته های جدید رو میخوان تصویب کنن توی همین بهداشت محیط موندن که چکارش کنن حالا پند تا رشته موازی میخوان درست کنن
فقط میخوان رشته جدید درست کنن که ملت برن یه مقطع بالاتر و 2-3سالی سرشون گرم بشه و گرنه کو کار؟

سلام، خوب مگه همین الان برای رشته های قدیمی خیلی توپ به غیر از بهداشت محیط کار هست؟؟ متاسفانه وضعیت اقتصادی و تحریم ها کارهای عمرانی را مختل کرده و اغلب پروژه ها معطل مانند و حتی برای رشته های خاص نیز کار نیست چه برسد به بهداشت محیط
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
jafarajorlou
جدید
جدید
محل اقامت: کرج
تماس:

پست توسط jafarajorlou »

با سلام خدمت دوستان عزیز
ایجاد گرایشهای جدید در مهندسی بهداشت محیط مدتها بود که به عنوان ضرورت شنیده می شد و لی در تایید صحبت دوستان قبلی باید عرض کنم که موراد مصوب جدید گرایش نبوده و رشته جدید محسوب می شودکه خود دارای اشکالات فراوانی است که بزگترین بخش آن این است گه ظرفیت نسبتا زیاد دوره ارشد مهندسی بهداشت محیط همچنان به صورت جنرال خواهد بود و افراد بسیار کمی قادر به ورود به این رشته های تخصصی جدید خواهند بود بعلاوه در شرایط فعلی رشته ای مثل مدیریت پسماند هیچ ارتباطی به بهداشت محیط نداشته و تغییری در دیدگاه صاحبان مشاغل( با این الگو که پسماند به عنوان یکی از توانمندیهای یک مهندس بهداشت محیط میباشد و نهایتا بازار کار )ایجاد نخواهد کرد.
با پذیرش شرایط موجود باید گفت ایجاد رشته بهداشت پرتوها و مدیریت پسماند خوب، رشته سم شناسی محیط ایکاش به سم شناسی محیط زیست تغییر یافته بود و متاسف هستم از اتنخاب عنوان یک واحد درسی برای نام یک رشته تحت عنوان بهره برداری و نگهداری از تاسیسات بهداشتی شهری که ایکاش به جای آن از مهندسی آب و فاضلاب استفاده شده بود همچنین ناراحت از آن هستم ، چرا رشته ای که در واقع قدیمی ترین رشته زیست محیطی کشور بوده و با معضلات جهانی و کشوری موجود در خصوص آلودگی هوا چرا گرایشی با این نام را دارا نیست.
فراموش نکنیم از سالها پیش رشته ای تحت عنوان سم شناسی صنعتی و جدیدا ارگونومی در دانشکده های بهداشت تدریس می شود که دانشجویان بهداشت حرفه ای آن را رشته خود می شناسند ولی در عمل و در خارج از دانشکده های بهداشت و در بازار کار اوضاع به گونه دیگری است. با تشکر آجرلو
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

متاسفانه مسئولین فقط بلد هستند show اجرا کنند.
باید قبول کنیم علم مدرن واسه غربی هاست لااقل ازشون درست کپی کنید. اول اینو یاد بگیرید بعد خلاقیت به خرج بدید رشته اختراع کنید.
قضیه دانشجوی دکترا گرفتن research و شعبه بین الملل هم شبیه اینه !!!

متاسفانه وقتی مساله ای رو نقد میکنیم فکر میکنند مساله شخصی داریم و با فرد طرف هستیم.
و در نهایت همه چیز به پول و منفعت شخصی ختم میشه.
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

mahmoodarya
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mahmoodarya »

اخه من موندم بهداشت محیط یا حرفه ای کجاش مهندسیه. تو دانشگاه واقعا چقدر نقشه برداری و نقشه کشی، طراحی به مفهوم واقعی مثل سایر رشته های مهندسی مانند عمران و .... به دانشجو یاد میدن و ایا واقعا خد استاید ب.محیط این موضوعات را بصورت اجرایی بلدن. حالا بیان به این رشته که خودش واقعا سروته درست حسابی ندارد گرایش هم بدن چه میشه.
در ضمن لیسانس بنده نیز متاسفانه بهداشت محیط است.
نمایه کاربر
fatemehsh
جدید
جدید
حالت من: ShadOsarhal
تماس:

پست توسط fatemehsh »

......
آخرین ويرايش توسط 1 on fatemehsh, ويرايش شده در 11.
امام علی (ع):
به خطای دیگران شاد مشو که همیشه از تو درست کاری سر نزند.
نمایه کاربر
zahraghezavati
جدید
جدید
محل اقامت: گرگان
تماس:

پست توسط zahraghezavati »

با سلام.
من با تخصصی شدن ارشد بهداشت محیط مشکلی ندارم وموافقم.ولی با اینکه خودم ازیک دانشگاه معتبر وخوب لیسانس گرفتم ولی از اساتید این رشته راضی نیستم .
خیلی از این اساتید نمی تونستند ریاضی مهندسی یا مکانیک خاک ،استاتیک یا مکانیک سیالات وهیدرولیک ،پرتوها وخیلی دروس تخصصی ومهم رو با تسلط کافی تدریس کنند وحتی بعضیها نمی تونستند رفع اشکال کنند یا دید دانشجو رو راجع به هدف از تحصیل در این رشته برای دانشجو شرح بدن چون رشته ما مخلوطی از چند درس مهندسی مهم وبهداشت هست که آخرش معلوم نیست دانشجوی بیچاره چکاره می شه.
کمتر کسانی هستند که از این رشته وسختیهاش خبر داشته باشند واسمش هم دهن پر کن نیست.
من ترجیح می دادم از اول کاردانی یکی از این گرایشها رو به عنوان یک رشته مستقل می خوندم وادامه می دادم تا تکلیف خودم می دونستم .

هنوز خانواده ما وآشنایان فکر می کنند ما محیط زیست خوندیم چون هرچی توضیح می دیم درکی از این رشته ندارند متاسفانه باید فکراساسی برای اینده این رشته ودانشجوهاش کرد.
با یاد خدا دلها آرام میگیرد
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

zahraghezavati نوشته شده:با سلام.
من با تخصصی شدن ارشد بهداشت محیط مشکلی ندارم وموافقم.ولی با اینکه خودم ازیک دانشگاه معتبر وخوب لیسانس گرفتم ولی از اساتید این رشته راضی نیستم .
خیلی از این اساتید نمی تونستند ریاضی مهندسی یا مکانیک خاک ،استاتیک یا مکانیک سیالات وهیدرولیک ،پرتوها وخیلی دروس تخصصی ومهم رو با تسلط کافی تدریس کنند وحتی بعضیها نمی تونستند رفع اشکال کنند یا دید دانشجو رو راجع به هدف از تحصیل در این رشته برای دانشجو شرح بدن چون رشته ما مخلوطی از چند درس مهندسی مهم وبهداشت هست که آخرش معلوم نیست دانشجوی بیچاره چکاره می شه.
کمتر کسانی هستند که از این رشته وسختیهاش خبر داشته باشند واسمش هم دهن پر کن نیست.
من ترجیح می دادم از اول کاردانی یکی از این گرایشها رو به عنوان یک رشته مستقل می خوندم وادامه می دادم تا تکلیف خودم می دونستم .

هنوز خانواده ما وآشنایان فکر می کنند ما محیط زیست خوندیم چون هرچی توضیح می دیم درکی از این رشته ندارند متاسفانه باید فکراساسی برای اینده این رشته ودانشجوهاش کرد.

خب محیط زیست خوندی دیگه
غیر از این نیست. اسمش بهداشت محیطه!!!تصویر
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

ارسال پست

بازگشت به “مهندسی بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان