نحوه رسم پروفیل طولی و عرضی خطوط لوله در شبکه توزیع

در این انجمن به انتقال و توزیع آب در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
hhysvw
جدید
جدید
تماس:

نحوه رسم پروفیل طولی و عرضی خطوط لوله در شبکه توزیع

پست توسط hhysvw »

سلام علیکم
لطفا کمک کنید
نحوه کشیدن پروفیل طولی و عرضی خط لوله چجوریه؟
کشیدن طولی و عرضی راه رو می دونم اما خط لوله رو نه .
اگه نمونه شکل باشه عالیه
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: نحوه کشدن پروفیل طولی و عرضی خطوط لوله در شبکه توزیع

پست توسط naderloo »

hhysvw نوشته شده:سلام علیکم
لطفا کمک کنید، نحوه کشیدن پروفیل طولی و عرضی خط لوله چجوریه؟ کشیدن طولی و عرضی راه رو می دونم اما خط لوله رو نه . اگه نمونه شکل باشه عالیه

سلام، مشکلی نداره و خیلی ساده هست برای خط لوله انتقال و توزیع آب ابتدا پروفیل طولی را از نقشه های توپوگرافی به مقیاس 1/5000 مسیر لوله برداشت میشود و سپس با در نظر گرفتن کاور مناسب (پوشش لوله) خط لوله نیز رسم میشود، البته شیرآلات تخلیه رسوب و ... روی مسیر قرار داده میشود البته شما میتوانید برای رسم پروفیل از نرم افزارهایی شبیه نرم افزار طراحـی شبـکه اب Epanet نیز استفاده نمایید همچنین برنامه های مختلف اتولیسپ نوشته شده تحت اتوکد قادر به اینکار هستند و مستقیما پروفیل مناسب را تحت فایل اتوکد به شما میدهند
یک نمونه طراحی شبکه آبرسانی را نیز میتوانید از لینک نمونه پروژه طراحی شبکه آبرسانی دانلود نمایید
میتوانید به پروژه های زیر مراجعه نمایید:

دانلود پروژه درس مهندسی آب و فاضلاب
دانلود پروژه مهندسی آب و فاضلاب
دانلود پروژه جمع آوری فاضلاب
دانلود پروژه آب و فاضلاب
دانلود پروژه آب و فاضلاب
دانلود پروژه آب و فاضلاب
دانلود پروژه جمع آوری فاضلاب
دانلود پروژه آب و فاضلاب
پروژه تحقیقاتی آب و فاضلاب
دانلود پروژه درس مهندسی آب و فاضلاب
دانلود پروژه آب و فاضلاب
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
hhysvw
جدید
جدید
تماس:

Re: نحوه رسم پروفیل طولی و عرضی خطوط لوله در شبکه توزیع

پست توسط hhysvw »

اگر امکان داره یک عکس از نحوه رسم پروفیل بگذارید ممنون میشم
hhysvw
جدید
جدید
تماس:

پست توسط hhysvw »

یکی از مشکلات من این است که در محلی که خط لوله تنها به وسیله یک خط نمایش داده شود؟
اگر به وسیله یک خط نمایش داده شود باید این خط مرکز لوله باشد؟
در محلی که قطرها تغییر می کنند همان خط امتداد داده شود؟
در شبکه توزیع شکل خط لوله به صورت لوپ یا حلقه است و مانند پروژه های راه سازی ادامه دار نمی باشد و اگر بخواهیم پروفیل کل خط لوله را بکشیم چگونه باید بکشیم یعنی خط لوله ها را ممتد بکشیم یا تیکه تیکه؟ چون در هر لوپ خط لوله ها دور می خورند
hhysvw
جدید
جدید
تماس:

پست توسط hhysvw »

راستی چطور میتونم فایل براتون ارسال کنم و اشکالاتش رو بگیرم
از پروژه هایی که تو اینترنت هست و به صورت اکسل هست و خیلی ها هم ازش استفاده میکنن من فهمیدم که فرمول هاش غلطه و اشکال داره
hhysvw
جدید
جدید
تماس:

پست توسط hhysvw »

ببخشید که مزاحم میشم
من دانشجوی دانشگاه ایلام هستم
استادایی که این دو تا درس انتقال و توزیع جمع آوری فاضلاب رو گرفتن هیچکدوم چیزی بلد نیستند.
در حدی که استاد جمع آوری فاضلاب حتی نمی دونه که فرق منهول ریزشی با منهول ساده چیه و چگونه بفهمیم کدوم ریزشی و کدوم ساده است و اصلا کار با اتوکد و فرمول نویسی در اکسل رو هم بلد نیست و هرچی پروژه بدی به دستش درست و غلطش رو نمی فهمه
البته من خودم این چیزا رو خوب بلدم فقط تو رسم پروفیل طولی خط لوله مشکل دارم
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

hhysvw نوشته شده:اگر امکان داره یک عکس از نحوه رسم پروفیل بگذارید ممنون میشم

سلام، کاربر گرامی لطفا همه سوالات خود را در یک مبحث درج نمایید به هر حال بنده تصویری از پروفیل طولی لوله آب ندارم ولی برای شبکه جمع آوری یکی پیدا کردم که پیوست میکنم

hhysvw نوشته شده:یکی از مشکلات من این است که در محلی که خط لوله تنها به وسیله یک خط نمایش داده شود؟
اگر به وسیله یک خط نمایش داده شود باید این خط مرکز لوله باشد؟
در محلی که قطرها تغییر می کنند همان خط امتداد داده شود؟
در شبکه توزیع شکل خط لوله به صورت لوپ یا حلقه است و مانند پروژه های راه سازی ادامه دار نمی باشد و اگر بخواهیم پروفیل کل خط لوله را بکشیم چگونه باید بکشیم یعنی خط لوله ها را ممتد بکشیم یا تیکه تیکه؟ چون در هر لوپ خط لوله ها دور می خورند

پروفیل شما مقیاس داره و دقیقا قطر لوله باید روی اون پیاده بشه، معمولا پروفیل طولی بین گره ها تعریف میشود و نباید لوله را تنها با یک خط مشخص کنی یعنی این که دو خط که بیانگر قطر لوله شما هست در پروفیل قرار دارد و فاصله کاور یا پوشش خاک از زیر یا روی لوله تا سطح زمین کاملا باید مشخص شود.

hhysvw نوشته شده:راستی چطور میتونم فایل براتون ارسال کنم و اشکالاتش رو بگیرم
از پروژه هایی که تو اینترنت هست و به صورت اکسل هست و خیلی ها هم ازش استفاده میکنن من فهمیدم که فرمول هاش غلطه و اشکال داره

ببین دوست عزیز خیلی ها هنوز هم توی طراحی از برنامه لوپ استفاده میکنند ولی من برنامه Epanet رو پیشنهاد میکنم ولی راستش رو بخوای من توی سالهای گذشته البته سالهای دور نتایج محاسبات این دو برنامه رو مقایسه کردم که زیاد فرفی نمیکرد الان هم برنامه های خیلی کامل تری وجود دارد مثل watercad و ... توی اکسل که غلط بودن یا درست بودن اون بستگی به خود شما داره که چطور فرمول ها را وارد نمایید.

hhysvw نوشته شده:ببخشید که مزاحم میشم من دانشجوی دانشگاه ایلام هستم استادایی که این دو تا درس انتقال و توزیع جمع آوری فاضلاب رو گرفتن هیچکدوم چیزی بلد نیستند.
در حدی که استاد جمع آوری فاضلاب حتی نمی دونه که فرق منهول ریزشی با منهول ساده چیه و چگونه بفهمیم کدوم ریزشی و کدوم ساده است و اصلا کار با اتوکد و فرمول نویسی در اکسل رو هم بلد نیست و هرچی پروژه بدی به دستش درست و غلطش رو نمی فهمه البته من خودم این چیزا رو خوب بلدم فقط تو رسم پروفیل طولی خط لوله مشکل دارم

ببین اساتید را نمیدانم ولی انتقال توزیع و جمع آوری چیز خاصی نداره ولی حداقل یکبار باید تجربه کار داشته باشید توی محاسبات هم نمیشه هر چی تعیین قطر برنامه های تجزیه و تحلیل دادند را قبول نمایید و باید به اقتصادی کردن پروژه هم فکر کنید و صدها مورد دیگر.

فکر کنم مهندس مجد آبادی بتونه یک تصویر از پروفیل کامل براتون بزاره میتوانید به صورت پیام خصوصی از ایشان درخواست نمایید نام کاربری ایشان majdabadi است.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
hhysvw
جدید
جدید
تماس:

پست توسط hhysvw »