سوال - كارت بهداشت کارشناس بهداشت محیط بیمارستان

در این انجمن به مهندسی بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

سوال - كارت بهداشت کارشناس بهداشت محیط بیمارستان

پست توسط naderloo »

با سلام دوستان برای دریافت پاسخ میبایست سوالات خود را در تالار گفتمان درج نمایند یکی از دوستان سوالی به ایمیل بنده ارسال کرده که در این مبحث درج میشود

سلام.خداقوت.ممنون ميشم اگه به سوالاتم پاسخ بديد.1-كارشناس تغذيه يا صنايع غذايي در بخش تغذيه بيمارستان (واﺣﺪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﻏﺬاﻳﻲ و ﻣﺸﺎوره ﺗﻐﺬﻳﻪ و رژﻳﻢ درﻣﺎﻧﻲ) بايد كارت بهداشت(كارت معاينه بهداشتي) داشته باشد؟ 2-كارشناس بهداشت محيط بيمارستان بايد كارت بهداشت داشته باشد؟3-آزمايشات قبل از استخدام (كارشناس بهداشت محيط و كارشناس تغذيه يا صنايع غذايي بيمارستان ) چه آزمايشاتي هستند؟منتظر جوابتون هستم .ممنون.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Mashghool
محل اقامت: سمنان
تماس:

Re: سوال - كارت بهداشت کارشناس بهداشت محیط بیمارستان

پست توسط mjsadeh »

[JUSTIFY]
naderloo نوشته شده:با سلام دوستان برای دریافت پاسخ میبایست سوالات خود را در تالار گفتمان درج نمایند یکی از دوستان سوالی به ایمیل بنده ارسال کرده که در این مبحث درج میشود[/JUSTIFY][JUSTIFY]
سلام.خداقوت.ممنون ميشم اگه به سوالاتم پاسخ بديد.[/JUSTIFY][JUSTIFY]1-كارشناس تغذيه يا صنايع غذايي در بخش تغذيه بيمارستان (واﺣﺪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﻏﺬاﻳﻲ و ﻣﺸﺎوره ﺗﻐﺬﻳﻪ و رژﻳﻢ درﻣﺎﻧﻲ) بايد كارت بهداشت (كارت معاينه بهداشتي) داشته باشد؟ [/JUSTIFY][JUSTIFY]2-كارشناس بهداشت محيط بيمارستان بايد كارت بهداشت داشته باشد؟[/JUSTIFY][JUSTIFY]3-آزمايشات قبل از استخدام (كارشناس بهداشت محيط و كارشناس تغذيه يا صنايع غذايي بيمارستان) چه آزمايشاتي هستند؟[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]منتظر جوابتون هستم .ممنون.
[/JUSTIFY][JUSTIFY]با عرض سلام خدمت شما کاربر محترم[/JUSTIFY][JUSTIFY]در پاسخ به دو سوال اول حضرتعالی باید به اطلاع برسانم که نه کارشناس تغذیه یا صنایع غذایی و نه کارشناس بهداشت محیط نیازی به اخذ کارت بهداشت (کارت معاینه پزشکی) ندارند و این امر لزوماً برای افرادی ضرورت می یابد که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با مواد غذایی سر و کار دارند؛ نه بازرسین و بازدید کنندگان.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]
[/JUSTIFY][JUSTIFY]جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به تاپیک "بازرسی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی + تصاویر " مراجعه نمائید.[/JUSTIFY][JUSTIFY]
[/JUSTIFY][JUSTIFY]و اما در پاسخ به سوال سوم شما باید به اطلاع حضرتعالی برسانم که كارشناسان بهداشت محيط، تغذيه يا صنايع غذايي بيمارستان قبل از استخدام شدن مانند سایر افرادی که استخدام می شوند یکسری آزمایشات بدو استخدامی دارند که لزوماً بایستی صورت پذیرد. این آزمایشات هیچ گونه ارتباطی با حیطه شغلی آنها ندارد و برای سایرین یکسان است.[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY]
نمایه کاربر
baran37
جدید
جدید
تماس:

پست توسط baran37 »

سلام.آيا در بيمارستان آزمايشات كنترل كيفي بر روي مواد غذايي جهت كنترل محصولات حاصل از عمليات واحد مانند اندازه گيري رطوبت اندازه گيري كيفيت تغذيه اي مواد غذايي مانند اندازه گيري قندها،پروتئين ها،املاح و مواد معدني انجام مي شود؟
بيمارستان داراي آزمايشگاه كنترل كيفي موادغذايي است؟
با تشكر.
نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Mashghool
محل اقامت: سمنان
تماس:

پست توسط mjsadeh »

[JUSTIFY]
baran37 نوشته شده:سلام.آيا در بيمارستان آزمايشات كنترل كيفي بر روي مواد غذايي جهت كنترل محصولات حاصل از عمليات واحد مانند اندازه گيري رطوبت اندازه گيري كيفيت تغذيه اي مواد غذايي مانند اندازه گيري قندها،پروتئين ها،املاح و مواد معدني انجام مي شود؟ [/JUSTIFY][JUSTIFY]بيمارستان داراي آزمايشگاه كنترل كيفي موادغذايي است؟[/JUSTIFY][JUSTIFY]با تشكر.
[/JUSTIFY][JUSTIFY]با سلام[/JUSTIFY][JUSTIFY]اطلاعات تجربی حقیر بیانگر این مطلب است که اکثر قریب به اتفاق بیمارستان ها فاقد آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی هستند.[/JUSTIFY][JUSTIFY]باید اضافه کنم که اندازه گیری رطوبت، قندها، پروتئین و... مواد غذایی نه تنها در بیمارستان ها بلکه در مراکز معتبر و بزرگ تهیه و توزیع مواد غذایی امری مرسوم نیست (شاید بدلیل نبودن امکانات آزمایشات آنها در آزمایشگاه ها، هزینه بالای این آزمایشات، عدم کارایی! اینگونه آزمایشات و...). [/JUSTIFY][JUSTIFY]باید بدانید متداولاً در کشور ما تنها مواد غذایی از لحاظ بار میکروبی (آلودگی میکروبی) مورد آزمایش قرار می گیرند.[/JUSTIFY]
ارسال پست

بازگشت به “مهندسی بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان