آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

کاهش آلودگی هوای تهران

پست توسط naderloo »

تهران بزرگ - استاندار تهران گفت: با توجه به شرایط جوی موجود و تعطیلات آخر هفته ، آلودگی هوای تهران در حال کاهش است.

ˈمرتض تمدنˈ روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از روز گذشته به واسطه جریان هوایی که در ارتفاع 50 کیلومتری تهران در حال حرکت است آلودگی هوا روند کاهشی به خود گرفته است.

وی افزود: تعطیلی های امروز و فردا تردد خودروها در تهران را کمتر کرده که به طبع آن میزان آلاینده ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

استاندار تهران اعلام کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از روز یکشنبه ( 17 دی ماه) با ورود سامانه هوای ناپایدار، آسمان تهران برای سه روز بارندگی خواهد داشت.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود بحث تعطیلی تهران در ابتدای هفته آینده تقریبا منتفی است.

تمدن اظهار کرد: برای کاهش میزان آلاینده ها طرح زوج و فرد خودرو ها را از مقابل خانه ها اعمال خواهیم کرد و صنایع آلاینده در اطراف تهران را نیز تعطیل می کنیم.

وی گفت: با این حال فردا عصر در یک جلسه آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران را بررسی خواهیم کرد تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی یادآور شد: طبق پیش بینی ها تا پایان بهمن ماه شاهد بروز پدیده آلودگی در هوای تهران خواهیم بود.


ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
پست: 438
تاریخ عضویت: دو شنبه 6 اردیبهشت 1389, 12:00 am
حالت من: Mashghool
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 713 دفعه
تشکر شده: 921 دفعه
تماس:

تصاویر کاهش آلودگی هوای تهران

پست توسط mjsadeh »

naderloo نوشته شده:تهران بزرگ - استاندار تهران گفت: با توجه به شرایط جوی موجود و تعطیلات آخر هفته ، آلودگی هوای تهران در حال کاهش است.ˈمرتض تمدنˈ روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از روز گذشته به واسطه جریان هوایی که در ارتفاع 50 کیلومتری تهران در حال حرکت است آلودگی هوا روند کاهشی به خود گرفته است. وی افزود: تعطیلی های امروز و فردا تردد خودروها در تهران را کمتر کرده که به طبع آن میزان آلاینده ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد.استاندار تهران اعلام کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از روز یکشنبه ( 17 دی ماه) با ورود سامانه هوای ناپایدار، آسمان تهران برای سه روز بارندگی خواهد داشت. وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود بحث تعطیلی تهران در ابتدای هفته آینده تقریبا منتفی است.تمدن اظهار کرد: برای کاهش میزان آلاینده ها طرح زوج و فرد خودرو ها را از مقابل خانه ها اعمال خواهیم کرد و صنایع آلاینده در اطراف تهران را نیز تعطیل می کنیم. وی گفت: با این حال فردا عصر در یک جلسه آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران را بررسی خواهیم کرد تا تصمیمات لازم اتخاذ شود. وی یادآور شد: طبق پیش بینی ها تا پایان بهمن ماه شاهد بروز پدیده آلودگی در هوای تهران خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران جوان تصاویر مرتبط با خبر فوق را منتشر کرده است.نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

پدیده وارونگی و آلودگی هوا تا یک هفته با افت و خیز همراه است

پست توسط naderloo »

تهران - معاون پژوهشی پژوهشکده هواشناسی و علوم جو کشور، گفت: پیش بینی ها نشان می دهد که وضعیت کنونی هوا ( پدیده وارونگی و آلودگی هوا) تا یک هفته آینده با افت و خیز همراه خواهد بود.

ˈ مجید آزادی ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، افزود: در حال حاضر با پدیده وارونگی و آلودگی هوا در شهر تهران مواجه هستیم که با در نظر گرفتن نتایج بررسی داده های هواشناسی ، تا یک هفته آینده این وضعیت به تناوب و با افت و خیز ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: پیش بینی ها نشان می دهد یک سامانه بارشی فردا شب(یکشنبه شب) از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود و در شب دوشنبه و سه شنبه بارندگی های خفیفی رخ می دهد اما این سامانه باد شدیدی به همراه ندارد و میزان بارندگی آن تا حدی نیست که هوا را کاملا تمیز کند و فقط تا حدی هوا را بهتر خواهد کرد.

عضو هیات علمی پژوهشکده هواشناسی و علوم جو کشور با بیان این که این سامانه بارشی برای از بین بردن وضعیت کنونی هوای تهران از قدرت کافی برخوردار نیست افزود: بنابراین از سه شنبه دوباره هوا به شرایط کنونی آلودگی باز خواهد گشت.

آزادی تاکید کرد: بهتر است در این روزها افراد سالمند، کودکان و بیماران قلبی عروقی در منازل بمانند و افراد عادی هم تا حد امکان از تردد در اماکن عمومی خودداری کنند و در صورت لزوم از وسایل نقلیه عمومی برای تردد در سطح شهر استفاده کنند.

پدیده وارونگی هوا در فصول سرد سال امری طبیعی است امااز آنجا که منابع آلاینده از جمله خودروها، موتورسیکلت ها و صنایع آلاینده در شهرهایی مانند تهران زیاد است از این رو در صورت بروز این پدیده، آلودگی هوا هم افزایش می یابد.

زمانی که پدیده وارونگی هوا رخ می دهد به علت سکون و سرما، هوا سنگین می شود از این رو مانع بالا رفتن آلودگی می شود که در نتیجه آلودگی در سطح جو باقی می ماند. تهران از هفته گذشته با این پدیده به صورت متناوب درگیر شده و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

بر این اساس در جلسه کار گروه ملی و کمیته هماهنگی مواقع اضطرار استان تهران که شب پنجشنبه ( 14 دی ماه ) با حضور اعضا در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، امروز شنبه ، 16 دی ماه را تعطیل اعلام کرد.

منبع:ایرنا
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

Re: آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

پست توسط naderloo »

هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد
تهران - بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران ، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون امروز - یکشنبه - فراتر از حد مجاز است و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط ناسالم قرار دارد.

بر اساس اعلام مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوای شهر تهران ، امروز از میزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده منواکسید کربن نسبت به روز گذشته کاسته شده است.

ایستگاه های اقدسیه ، تهرانسر ، دروس ، شاد آباد ، شهرداری منطقه 11 ، پارک قائم ، دانشگاه شهید بهشتی ، سوهانک و شهر چشمه به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتراز دو و نیم میکرون در شرایط ناسالم قرار دارد.

گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی صاف و غبار آلود است . به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم باقی بماند.

توصیه می شود افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی ، سالمندان و کودکان از فعالیت در فضاهای باز خودداری کنند.

این اطلاعات از 32 ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر تهران تهیه شده است.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

هوای تهران در روزهای پنج شنبه و جمعه پاک است

پست توسط naderloo »

تهران - معاون پژوهشی پژوهشکده هواشناسی علوم جو گفت: پیش بینی های هواشناسی نشان می دهد که در روزهای پنج شنبه و جمعه هوای تهران بارانی می شود که این بارندگی تا حد زیادی باعث رفع آلودگی و پاک شدن هوا خواهد شد.
ˈ مجید آزادی ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: یک سامانه جوی از غرب وارد کشور شده است که در روزهای پنج شنبه و جمعه به استان تهران می رسد و موجب بارندگی در شهر تهران خواهد شد .

وی اظهار داشت: باد ناشی از این سامانه تا حدودی قوی است و قادر است آلودگی ها را از شهر خارج کند و بدین ترتیب تهران در روزهای پنج شنبه و جمعه شاهد هوای پاکی خواهد بود.

عضو هیات پژوهشکده هواشناسی و علوم جو گفت: به طور کلی در فصول سرد سال بروز پدیده وارونگی و آلودگی هوا دور از ذهن نیست از این رو امکان این که دوباره شهر تهران در هفته آینده با این پدیده مواجه شود ، طبیعی است.

وی افزود: زمانی که هوا سرد می شود اگر سامانه جوی بارشی ناپایدار در کشور وجود داشته باشد ، پدیده وارونگی و آلودگی هوا رخ نمی دهد اما زمانی که هوا سرد می شود و چنین سامانه ای در کشور نباشد ، باید منتظر افزایش آلودگی هوا باشیم زیرا در این حالت هوای سرد و سنگین نزدیک جو باقی می ماند و مانع از بالا رفتن و خروج آلودگی می شود.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که سامانه جو ناپایدار از کشور خارج می شود زمینه برای بروز آلودگی هوا فراهم می شود. در این حالت باید افراد سالمند ، کودکان و بیماران قلبی و ریوی از فعالیت طولانی مدت در فضاهای باز خودداری کنند.

منبع:ایرنا
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

Re: آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

پست توسط naderloo »

تهران - معاون پژوهشی پژوهشکده هواشناسی و علوم جو گفت: براساس پیش بینی های هواشناسی ، آلودگی هوا در شهر تهران تا شنبه شب هفته آینده ادامه دارد.

ˈ مجید آزادی ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: پیش بینی ها نشان می دهد سامانه جوی پرفشاری از روز شنبه غرب و شمال غرب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد که تا شنبه شب به تهران می رسد ازاین رو پیش بینی می شود وضعیت هوا در روز یکشنبه بهتر شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر پیش بینی ها نشان می دهد که این سامانه بسیار قوی است و می تواند آلودگی را از تهران خارج کند اما از آنجا که هنوز چهار تا پنج روز به روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده مانده است ، احتمال درصدی خطا در پیش بینی ها وجود دارد.

عضو هیات علمی پژوهشکده هواشناسی و علوم جو گفت: خوشبختانه روز سه شنبه این هفته یک سامانه پرفشار وارد تهران شد که مقدار زیادی آلودگی را تخلیه کرد ، اما الگوی جوی که در حال حاضر حاکم است یک سامانه کم فشار است که از شرق اروپا تا شمال کشور و کناره های دریای خزر گسترش یافته که برای جنوب کشور یک حالت پرفشار به وجود آورده است.

آزادی ادامه داد: بر اساس این الگوی حاکم ، باد در تهران از جنوب به سمت کوههای البرز می وزد که پدیده ˈ فون ˈ را ایجاد خواهد کرد که این پدیده باعث گرم شدن هوای پشت کوهی می شود که باد به آن سمت می وزد بنابراین در دو تا سه روز آینده بخش های شمالی کشور تا حدودی گرمتر می شود.

وی اظهارداشت: پدیده ˈ فون ˈ باعث ماندگاری آلودگی در شهر تهران می شود زیرا باد ناشی از این الگوی جوی آلودگی ها را به سمت کوه البرز می برد و در همانجا جمع می کند از این رو میزان آلودگی هوا در شهر تهران تا شنبه شب ادامه دارد.

تهران در هفته های اخیر با پدیده وارونگی و معضل آلودگی هوا مواجه بوده است و مسوولان برای مقابله با این وضعیت راهکارهایی همچون تعطیلی شهر تهران ، اجرای طرح زوج و فرد از در منازل ، توصیه به استفاده از حمل و نقل عمومی و آماده باش اورژانس ها را اجرا کرده اند.

به اعتقاد کارشناسان بروز پدیده وارونگی هوا در ماه های دی و بهمن یک امر طبیعی است اما از آنجا که تردد خودرو و فعالیت صنایع آلاینده در اطراف شهر تهران و دیگر کلان شهرها بیش از توان خودپالایی طبیعت دراین منطقه است ؛ به محض بروز پدیده وارونگی ، آلودگی هوا در تهران و کلان شهرها به یک معضل تبدیل می شود.

منبع:ایرنا
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

هوای تهران در مرز هشدار قرار دارد

پست توسط naderloo »

تهران بزرگ- مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد و درمرزهشدار است.

ˈ یوسف رشیدیˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:برمیزان غلظت آلاینده های هوا افزوده شده است و میزان آنها فراتر از حدمجاز است.

وی میزان غلظت ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون را 143 psi ذکر کرد.

وی پیش بینی کرد بر میزان غلظت آلاینده های هوا در ساعات عصرگاهی افزوده شود.

رشیدی از شهروندان بویژه گروه های حساس جامعه درخواست کرد در هوای آزاد تردد نکنند.

هنگامی که شاخص کیفیت هوا بین 100 تا 200 ˈPSIˈ (شاخص استاندارد آلودگی هوا) قرار گیرد اعلام وضعیت هشدار، بین 200 تا 300 اعلام وضعیت اضطرار و بیش از 300 ˈPSIˈ اعلام وضعیت بحران است.

وضعیت پاک، سالم، ناسالم، بسیار ناسالم، هشدار، اضطرار و بحران از شاخص های اندازه گیری هوا هستند و با این شاخص ها هوا اندازه گیری می شود.

آلاینده های اوزون، ذرات معلق، منوکسید کربن، دی اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد، پنج آلاینده هوا هستند.

هرگاه شاخص کیفیت هوای تهران از وضعیت ˈهشدارˈ به ˈاضطرارˈ برسد، سازمان های ذیربط نیز ملزم می شوند تا طبق قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، نسبت به رفع این مهم به صورت مکانی و زمانی با اعمال شرایط خاص و محدودیت های تردد اقدام کنند.

آنها همچنین باید اقداماتی را که موجب کاهش آلودگی هوا می شود در تهران اعمال کنند.

منبع:ایرنا
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

Re: آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

پست توسط naderloo »

هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد
تهران - بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران امروز - یکشنبه - بر میزان تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده ازن ، نسبت به روز گذشته افزوده شده است اما هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد.
هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد]

به گزارش مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوا ، امروز میانگین غلظت تمام آلاینده ها در ایستگاه های تهرانسر ، شاد آباد ، شهر ری ، شهرداری منطقه 15 ، پاسداران و پارک سلامت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون بالاست اما میزان این آلاینده ها در سایر ایستگاه ها در حد مجاز است.

گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی صاف بتدریج افزایش ابر در اواخر وقت بارش پراکنده و وزش باد است. به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا به غیر از مناطق پر تردد و شلوغ در سایر نقاط در شرایط سالم باقی بماند.

توصیه می شود در مناطق ناسالم گروه های حساس و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی ، کودکان و سالمندان از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.

این اطلاعات از 32 ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر تهران تهیه شده است.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

هوای تهران در شرایط پاک قرار دارد

پست توسط naderloo »

تهران بزرگ- مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران اعلام کرد: هوای تهران اکنون در شرایط پاک قرار دارد.

ˈیوسف رشیدی زادهˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر میزان غلظت تمام آلاینده های هوا در حد مجاز قرار دارد.

وی میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتراز دو و نیم میکرون را 42 psi ذکر کرد و گفت: این میزان روز گذشته 75 psi بوده است.

رشیدی زاده پیش بینی کرد: تا ظهر فردا(پنجشنبه) هوای تهران در این وضعیت باقی بماند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هنگامی که شاخص کیفیت هوا بین 100 تا 200 ˈPSIˈ (شاخص استاندارد آلودگی هوا) قرار گیرد، اعلام وضعیت هشدار بین 200 تا 300 اعلام وضعیت اضطرار و بیش از 300 ˈPSIˈ اعلام وضعیت بحران است.

شاخص صفر تا 50 اعلام وضعیت پاک و 50 تا 100 اعلام وضعیت شاخص هوای سالم است.

وضعیت پاک، سالم، ناسالم، بسیار ناسالم، هشدار، اضطرار و بحران از شاخص های اندازه گیری هوا هستند و با این شاخص ها هوای تهران اندازه گیری می شود.

آلاینده های ازن، ذرات معلق، منوکسید کربن، دی اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد، پنج آلاینده هوای تهران هستند.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

Re: آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

پست توسط naderloo »

تهران - بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران ، امروز - شنبه - هوای تهران در شرایط پاک قرار دارد.

به گزارش مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوا ، امروز بر میزان تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده ذرات معلق کمتر از 10 میکرون و ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون نسبت به روز گذشته افزوده شده اما میانگین غلظت تمام آلاینده ها در حد مجاز بوده است و شاخص کیفیت هوا در شرایط پاک قرار دارد.

پیش بینی هواشناسی حاکی از آسمانی ابری در پاره ای نقاط بارش برف و باران و وزش باد است . به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در شرایط سالم باقی بماند .

این اطلاعات از 28 ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر تهران تهیه شده است.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

Re: آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

پست توسط naderloo »

هوای تهران در شرایط نا سالم است
تهران - بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران ، امروز( سه شنبه ) هوای تهران در شرایط نا سالم قرار دارد.
به گزارش مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوا ، امروز بر میزان تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده ازون نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است.به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات کمتر از دو نیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط نا سالم برای گروه های حساس است .

ایستگاه های اقدسیه ، پیروزی ، تهرانسر ، دانشگاه تربیت مدرس ، دروس ، ستاد بحران ، شادآباد ، شهرری ، شهرداری منطقه 4 ، پارک رازی ، پارک شکوفه ، پاسداران ، سوهاتک ، شهرداری منطقه 15 و فرمانداری و شهرری به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون در شرایط ناسالم قرار دارند.

پیش بینی هواشناسی حاکی از آسمانی صاف تا کمی در پاره ای نقاط غبار آلود است و انتظار می رود شاخص کیفیت هوا به غیر از مناطق پر تردد و شلوغ در سایر نقاط شهر در شرایط نا سالم قرار گیرد .

منبع:ایرنا
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

هوای تهران در شرایط پاک قرار دارد

پست توسط naderloo »

هوای تهران در شرایط پاک قرار دارد
تهران - بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران ، امروز - سه شنبه - میانگین غلظت کلیه آلاینده ها در حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط پاک قرار دارد .

به گزارش مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوا ، میزان غلظت کلیه آلاینده ها به غیر از آلاینده ذرات معلق کمتر از ده میکرون و ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است .

به دلیل اینکه شاخص کیفیت هوا برای آلاینده دی اکسید نیترون عدد بالای 200 را در نظر گرفته است در تحلیل و پیش بینی ، ایستگاه هایی که مقدار اطلاعات آن کمتر از 200 است منظور نمی گردد.

پیش بینی هواشناسی حاکی از آسمانی صاف و گاهی وزش باد بوده و به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در شرایط پاک باقی بماند .
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

Re: آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

پست توسط naderloo »

هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد
تهران - بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران ، امروز- شنبه - بر میزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده منواکسید کربن نسبت به روز گذشته افزوده شده است و هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد.

به گزارش مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوای شهر تهران ،امروز در میزان غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد تغییری مشاهده نشده و میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده است از این رو شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط ناسالم قرار دارد.

ایستگاه های شهرک چشمه ، دانشگاه علم و صنعت ، شهرداری منطقه 4 و 15 به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در شرایط ناسالم قرار دارند.

گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی نیمه ابری ، در بعدازظهر ابری همراه با رگبار ، رعد و برق و وزش باد است.

توصیه می شود افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی ، سالمندان و کودکان از فعالیت های طولانی مدت و سنگین در فضای باز اجتناب کنند و بقیه افراد نیز فعالیت های طولانی مدت و سنگین خود را در فضای باز کاهش دهند .

این اطلاعات از 28 ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر تهران به دست آمده است.

منبع:ایرنا
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد

پست توسط naderloo »

تهران - بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران ، امروز- یکشنبه -از میزان غلظت تمام آلاینده ها نسبت به روز گذشته کاسته شده است و هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد.
به گزارش مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوای شهر تهران ، میانگین غلظت تمام آلاینده ها به غیر از ایستگاه های شهرک چشمه و دانشگاه علم و صنعت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در سایر ایستگاهها در حد مجاز قرار دارند.

گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی قسمتی ابری گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد است . به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در شرایط سالم باقی بماند.

این اطلاعات از 27 ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر تهران به دست آمده است.

منبع:ایرنا
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

Re: آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

پست توسط naderloo »

تهران - بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران امروز - یکشنبه -از میزان غلظت کلیه آلاینده های به غیر از آلاینده های منو اکسیدکربن و ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون نسبت به روز گذشته کاسته شده است و هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوا، امروز میانگین غلظت کلیه آلاینده ها ا به غیر از ایستگاه های شهرداری منطقه 16، شهرداری منطقه 15، به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون و در سایر ایستگاه ها در حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا اکنون در شرایط سالم است.

گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی کمی ابری و تا قسمتی ابری در ارتفاعات افزایش ابر همراه با وزش باد در بعضی ساعت بارش پراکنده است .

به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا به غیر از مناطق پرتردد و شلوغ در سایر نقاط شهر درشرایط سالم باقی بماند.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان