مشکلات دانشکده های بهداشت

در این انجمن به بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
حالت من: Badhal
محل اقامت: تهران
تماس:

مشکلات دانشکده های بهداشت

پست توسط farshid »

سلام

دوستان عزیز

این مبحث را قرار دادم تا دوستان بهداشتی از مشکلات موجود در دانشکده های بهداشت حرف بزنند. تا شاید یکی از مسئولین ببینه بلکه فکری به حال ما دانشجویان بکنند. (که نمیکنند)

بنده که همیشه ناراضی هستم. از امکانات گرفته تا روش آموزش و ...........

خواهشا محافظه کاری نکنید و خیلی راحت حرفتون رو بزنید. در ضمن اسم دانشگاه فراموش نشود.
تصویر
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
حالت من: Mashghool
محل اقامت: سمنان
تماس:

Re: مشکلات دانشکده های بهداشت

پست توسط mjsadeh »

[JUSTIFY]تصویر با سلام خدمت شما دوست عزیزم تصویر[/JUSTIFY][JUSTIFY]فرشیدجان به موضوع جالب و خوبی پرداختی فقط کاش که کمی زودتر این موضوع مطرح میشد تا ما هم قبل از اینکه دستمون از دانشگاه کوتاه بشه بتونیم نقطه نظرات خودمون رو بگیم. منظورم نقاط قوت (اگه وجود داشته باشه!!!!؟) و نقاط قابل بهبوده (دقت داری که؟ نقاط ضعف نه!!!؟ نقاط قابل بهبود). ولی اشکالی نداره حالا ما به نفع سایر دوستان دانشگاهی کنار میکشیم تا اونا حرفاشونو راحت، مصداقی و عینی بزنن.تصویر[/JUSTIFY][JUSTIFY]احتمالاً بایستی از طرح مدل تعالی سازمانی با عنوان (EFQM) که این روزها بدجوری به جون وزارتخونه های ما - مخصوصاً وزارت بهداشت - افتاده و مدیران شبکه های بهداشت و درمان و بیمارستانها رو به فکر افزایش راندمان و بهره وری انداخته و اونها رو مجبور کرده برای اخذ ستاره های بیشتر و رتبه های بهتر خودشون رو به آب و آتش بزنن (خدایی نکرده فکر نکنی بخاطر گرفتن جایزه است ها!!!!!!)، چیزهایی شنیده باشیی؟ میخواستم منم اینجا از فرصت استفاده کنم و از سایر دوستان (مخصوصاً شاغلین شبکه های بهداشت و درمان و بیمارستان ها) خواهش کنم نقطه نظرات خودشون رو هم در رابطه با این موضوع بیان کنن. فکر میکنم بدون ارتباط با موضوع شما نباشه چرا که بخشی از فارغ التحصیلات دانشگاه ها بعداً وارد ارگانهای دولتی میشن و تازه اونجاست که... [/JUSTIFY]
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

دوست عزیز در هر حال همه ی ما بالاخره در دانشگاه بودیم و مشکلات رو دیدیم

بنده دو ست دارم بدونم چقدر مشکلات دانشگاه ها شبیه یکدیگر هستند.
چقدر سیستم اموزشی در دانشگاه ها متفاوت است.

بنده منتظرم تا نظرات دوستات را ببینم و تحلیل خود را بیان کنم.

متاسفانه اکثر دانشجویان ما به خصوص گروه علوم پزشکی، دانشجویان قانعی هستند.
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط mjsadeh »

[JUSTIFY]ببین فرشیدجان، پر واضحه که امکانات و تسهیلات در دانشگاههای ما با توجه به تیپ دانشگاه ها متفاوته. [/JUSTIFY][JUSTIFY]فی المثل شما هیچ وقت نمی تونی یک دانشگاه تیپ یک مثل تهران رو با یک دانشگاه تیپ دو و سه مقایسه کنی! چرا که به نظرم اصلاً قیاس درستی انجام ندادیم. شاید امکاناتی که برای شما در دانشگاه تهران فراهم شده در خیلی از دانشگاه ها برای بچه ها وجود نداشته باشه!؟ ایضاً دانشگاه شما با برخی از دانشگاههای خارج از کشور... (همچنین اساتید)[/JUSTIFY][JUSTIFY]گفتم که من به شخصه دو سال پپیش فارغ التحصیل شدم ولی یادم میاد همون موقع زمانیکه ما میخواستیم یک power point ساده ارائه بدیم مجبور بودیم از یک هفته قبل دنبال رزرو یک کلاسی باشیم که دیتا داشته باشه (از حدود 12 یا 13 کلاسی که داشتیم فقط 3تا دیتا داشت!!!!) بعید میدونم تهران 2سال پیش به چنین وضعیت مشابهی دچار بوده باشه!؟[/JUSTIFY][JUSTIFY]خلاصه که مصادیقی از این دست بسیار است...تصویر[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
تماس:

پست توسط naderloo »

farshid نوشته شده:سلام
این مبحث را قرار دادم تا دوستان بهداشتی از مشکلات موجود در دانشکده های بهداشت حرف بزنند. تا شاید یکی از مسئولین ببینه بلکه فکری به حال ما دانشجویان بکنند. (که نمیکنند)
بنده که همیشه ناراضی هستم. از امکانات گرفته تا روش آموزش و ...........
خواهشا محافظه کاری نکنید و خیلی راحت حرفتون رو بزنید. در ضمن اسم دانشگاه فراموش نشود. تصویر

سلام، ممنون از ارائه این مبحث مفید.دوستان یکی از هدف های سایت موژ بحث منطقی در خصوص مسائل فنی و اجتماعی رشته های موضوع تخصصی سایت در جهت ارتقاء آن میباشد، لذا از کلیه بازدیدکنندگان تقاضا داریم مسائل و مشکلات خود را بیان نمایند.

در خصوص مبحث شما باید عرض کنم که مشکلات زیادی در دانشکده های بهداشت از نظر علمی و یا امکانات آن وجود دارد :

1.یکی از مواردیکه گاها خیلی با آن برخورد کرده ام تفاوت بسیار زیاد سطح علمی دانشکده های بهداشت از نظر ترکیب هیات علمی و ... میباشد در شهرستان ها عموما هیات علمی بسیار جوان است و بی تجربه اما فعال.
2.دانشکده های بهداشت از نظر علمی و اداره امور با دانشکده های فنی تفاوت زیادی دارند که با توجه به قدمت دانشکده بهداشت نباید اینچنین باشد.
3.امور کامپیوتر و فن آوری اطلاعات اغلب دانشکده های بهداشت به نظر من در حد فاجعه است و عموما دانشجویان در این مسیر کمتر وابسته به دانشگاه هستند.
4.متکی بودن به جزوه و کم بضاعتی استاد گاهی بوضوح قابل مشاهده است.
5.اسایتد دانشکده های بهداشت بدلیل عدم توجه دولت مردان به مسائل بهداشتی و محیط زیستی اغلب منفعل و فاقد تجربه امور اجرایی هستند.
6.فقدان رابطه درست دانشکده های بهداشت با صنایع کشور سبب شده است که پویایی دانشکده ها تبدیل به رخوت و سستی شود.از طرفی صنایع کشور نیز در این خصوص به بیراهه رفته و اغلب طرح های زیست محیطی به متخصصان غیر مرتبط سپرده میشوند چرا که آنها به خوبی به اهمیت ارتباط موثر با صنایع واقف هستند.

ادامه دارد...
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
mjsadeh
حرفه ای
حرفه ای
تماس:

پست توسط mjsadeh »

با سلام
جناب آقای ندرلو بدین وسیله تشکر خود را از مطلب ذکر شده اعلام می نمایم.تصویر (متاسفانه علامت مربوط به تشکر در بالای صفحه نوشته شما یافت نشد!)
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
تماس:

پست توسط naderloo »

mjsadeh نوشته شده:با سلام
جناب آقای ندرلو بدین وسیله تشکر خود را از مطلب ذکر شده اعلام می نمایم.تصویر (متاسفانه علامت مربوط به تشکر در بالای صفحه نوشته شما یافت نشد!)

سلام و ممنون علامت تشکر شبیه یک مشت بالا و سمت چپ هر پست میباشد

دکمه تشکر
تصویر
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
payammohamadi79
جدید
جدید
محل اقامت: شیراز
تماس:

پست توسط payammohamadi79 »

سلام
از نظر بنده دانشکده های بهداشت کم بضاعت هستند.امکاناتی ندارن.
دانشجوها به روز هستن ولی اساتید متاسفانه علمشون به روز نیست و همین عامل بازخوردهای بعدی در زمینه عقب موندگی میشه.
چون یه استاد به روز تفکرات به روز و متعالی داره و وقتی اینجور نباشه دنبال پیشرفت یه دانشکده هم نمیره
با تشکر
من کس نمیدانم جز او...
نمایه کاربر
ameneh
جدید
جدید
حالت من: Ghamgin
تماس:

پست توسط ameneh »

سلام
من به عنوان یک دانشجو در یکی از بهترین دانشگاه ها که اسم نمی برم اما میگم که در شمال شهر تهرانه نزدیک درکه و ان اطراف یکی از مشکلات اصلی رو امکانات دانشگاه ها می دونم. وقتی میری ازمایشگاه و بهت میگن به علت نبود امکانات فرض میکنیم فلان خودش اخر فاجعه است.
وقتی استادی برای یکی از درسهای مهمت میارند که از بهداشت محیط چیزی نمی دونه! وقتی استادی از همون اول کلاس شروع می کنه به جزوه گفتن! وقتی گاهی توی درس ها سرفصل هایی رو بهت میدن که کاملا پرته! وقتی از ترم های پایین تر روش تحقیق رو بهت یاد نمی دن و توقع پروژه های عالی ازت دارن!وقتی دانشکده ای که دم از تصفیه فاضلاب و طراحی سیستم های فاضلاب میزنه و خودش در این زمینه مشکل داره و بوی بدی در سطح دانشکده می پیچه!و........................
البته شاید اینایی که گفتم مربوط به دانشگاه نباشه اما مشکلاتیه که خیلی ها باهاش مواجهند.
بدتر از اون اینکه برنامه ای که اموزش تنظیم می کنه اونقدر ایراد داره که دانشجو خودش اول ترم باید همت کنه و با هزاران نفر چونه بزنه که مثلا ساعت یا روز کلاس یا تاریخ امتحان رو جا به جا کنه.
بازهم با این اوصاف انصافا همین دانشگاه با همین شرایط بهداشت محیطی های واقعا کاردرست و چیزفهم تحویل جامعه داده.
درهر شرایطی بازم خدا رو شکر میکنم چون میتونست شرایط بدتر از این شه.تازه من خیلی هاشو فاکتور گرفتم............................................
چه زیباست بخاطر تو زیستن ...و برای تو ماندن... به پای تو بودن... و به عشق تو سوختن !
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

ameneh نوشته شده:سلام
من به عنوان یک دانشجو در یکی از بهترین دانشگاه ها که اسم نمی برم اما میگم که در شمال شهر تهرانه نزدیک درکه و ان اطراف یکی از مشکلات اصلی رو امکانات دانشگاه ها می دونم. وقتی میری ازمایشگاه و بهت میگن به علت نبود امکانات فرض میکنیم فلان خودش اخر فاجعه است.
وقتی استادی برای یکی از درسهای مهمت میارند که از بهداشت محیط چیزی نمی دونه! وقتی استادی از همون اول کلاس شروع می کنه به جزوه گفتن! وقتی گاهی توی درس ها سرفصل هایی رو بهت میدن که کاملا پرته! وقتی از ترم های پایین تر روش تحقیق رو بهت یاد نمی دن و توقع پروژه های عالی ازت دارن!وقتی دانشکده ای که دم از تصفیه فاضلاب و طراحی سیستم های فاضلاب میزنه و خودش در این زمینه مشکل داره و بوی بدی در سطح دانشکده می پیچه!و........................
البته شاید اینایی که گفتم مربوط به دانشگاه نباشه اما مشکلاتیه که خیلی ها باهاش مواجهند.
بدتر از اون اینکه برنامه ای که اموزش تنظیم می کنه اونقدر ایراد داره که دانشجو خودش اول ترم باید همت کنه و با هزاران نفر چونه بزنه که مثلا ساعت یا روز کلاس یا تاریخ امتحان رو جا به جا کنه.
بازهم با این اوصاف انصافا همین دانشگاه با همین شرایط بهداشت محیطی های واقعا کاردرست و چیزفهم تحویل جامعه داده.
درهر شرایطی بازم خدا رو شکر میکنم چون میتونست شرایط بدتر از این شه.تازه من خیلی هاشو فاکتور گرفتم............................................

دانشگاه شهید بهشتی
دو جمله آخر بیشتر مشکلات دانشکده ها رو نشون داد تا جملات اولیه !!!

اوایل فکر می کردم همه مشکلات کمبود امکاناته !!!
اما الان مشکلات مربوط به مسائلی است که بعدا خدمت همه دوستان عرض می کنم

از دوستانی که در دانشگاه رشت تحصیل می کنند خواهش می کنم نظر بدهند با توجه به همایش بهداشت محیط نظرات آنها بسیار جالب می باشد.
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

eslamazizi
جدید
جدید
تماس:

پست توسط eslamazizi »

ضمن تشکر شما هر جا و هرکسی رو که مد نظر قرار بدین یک کمبود یا مشکی بالاخره داره بایستی با کمبودها و مشکلات کنار اومد و دل به داشته ها سپرد. آرزوی موفقیت برا همه ایرانیها بالاخص اونایی که با سایت شما ارتباط دارن رو دارم. از شما هم که اینقدر نکنه بین هستین کمال تشکر وقدردانی رو دارم.
نمایه کاربر
zemzeme
جدید
جدید
تماس:

پست توسط zemzeme »

سلام. بحث جالبیه.
مشکل دانشکده ما سر چند مورده: فقط یک استاد مربوط به رشته بهداشت محیط داریم! ما بقی بهداشت حرفه ای اند!
تو دانشکده ینقدر به مسائل علمی بی توجه اند که دانشکدمون بیشتر شبیه یک پارک برای تفریح تا محلی برای تحصیل.
دانشجوهای جدید الورود در شروع کار از رشته شون بدشون میاد چون اسم شکیلی نداره! چون توی چهارسال تحصیلشون هیچ کس نیست که راهنماییشون کنه با تنفر کامل از رشته شون فارغ التحصیل میشن!

اگر کسی پیشنهادی برای بهبود وضع فعلی دانشکدمون داره بگه. چون رئیس دانشکده اختیار فعالیت بهمون داده (تقریبا اختیار تام دارم) ولی اینقدر وضع داغونه که نمی دونم از کجا باید شروع کنم. (البته درمورد تغییر اساتید هیچ کاری نمیشه کرد)
sara432
جدید
جدید

پست توسط sara432 »

تصویر تصویر
zemzeme نوشته شده:سلام. بحث جالبیه.
مشکل دانشکده ما سر چند مورده: فقط یک استاد مربوط به رشته بهداشت محیط داریم! ما بقی بهداشت حرفه ای اند!
تو دانشکده ینقدر به مسائل علمی بی توجه اند که دانشکدمون بیشتر شبیه یک پارک برای تفریح تا محلی برای تحصیل.
دانشجوهای جدید الورود در شروع کار از رشته شون بدشون میاد چون اسم شکیلی نداره! چون توی چهارسال تحصیلشون هیچ کس نیست که راهنماییشون کنه با تنفر کامل از رشته شون فارغ التحصیل میشن!

اگر کسی پیشنهادی برای بهبود وضع فعلی دانشکدمون داره بگه. چون رئیس دانشکده اختیار فعالیت بهمون داده (تقریبا اختیار تام دارم) ولی اینقدر وضع داغونه که نمی دونم از کجا باید شروع کنم. (البته درمورد تغییر اساتید هیچ کاری نمیشه کرد)

سلام دوست عزيز.شما تو كدوم دانشكده مشغول تحصيل هستيد كه اينقدر از ريشه مشكل داره؟
atilla
جدید
جدید
تماس:

پست توسط atilla »

[FONT=Arial]سلام [/FONT]
[FONT=Arial]من چندین سال پیش از دانشگاه اصفهان فارغ التحصیل شدم[/FONT]
[FONT=Arial]دانشکده ما اون روزه وضعش کم کم بهتر میشد اینم علتش بازنشسته شدن اساتید قدیمی و سر کار آمدن اساتید جوان بود.[/FONT]
[FONT=Arial]ولی یک مشکل کلی که در مورد دانشکده های بهداشت وجود داره که تنبل بار آوردن دانشجوست. [/FONT]
[FONT=Arial]به عنوان مثال کسی که از دانشکده بهداشت فارغالتحصیل میشه حتی آفیس هم بلد نیست چه برسد به دیگر نرم افزارها.[/FONT]
[FONT=Arial]الان به نظر من با پیوسته شدن کارشناسی بهداشت محیط هم دانشجو ها و هم اساتید وقت خوبی دارند.[/FONT]
[FONT=Arial]من مطمئنم در این حال فارغ التحصیلان پیوسته بهداشت محیط مخصوصاً از دانشگاه های خوب بسیار با سواد و کارآمد هستند.[/FONT]
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

atilla نوشته شده:[FONT=Arial]سلام [/FONT]
[FONT=Arial]من چندین سال پیش از دانشگاه اصفهان فارغ التحصیل شدم[/FONT]
[FONT=Arial]دانشکده ما اون روزه وضعش کم کم بهتر میشد اینم علتش بازنشسته شدن اساتید قدیمی و سر کار آمدن اساتید جوان بود.[/FONT]
[FONT=Arial]ولی یک مشکل کلی که در مورد دانشکده های بهداشت وجود داره که تنبل بار آوردن دانشجوست. [/FONT]
[FONT=Arial]به عنوان مثال کسی که از دانشکده بهداشت فارغالتحصیل میشه حتی آفیس هم بلد نیست چه برسد به دیگر نرم افزارها.[/FONT]
[FONT=Arial]الان به نظر من با پیوسته شدن کارشناسی بهداشت محیط هم دانشجو ها و هم اساتید وقت خوبی دارند.[/FONT]
[FONT=Arial]من مطمئنم در این حال فارغ التحصیلان پیوسته بهداشت محیط مخصوصاً از دانشگاه های خوب بسیار با سواد و کارآمد هستند.[/FONT]

با بحث تنبلی به شدت موافقم. اما درباره کارشناسی پیوسته و سواد کاملا مخالفم. وقتی بدون برنامه ریزی مقطعی رو عوض می کنند و واحدهای درسی عجیب غریب به دانشجوها می دهند. که مهندسی جلوه کنه (که نیست) انتظار بیشتری نباید داشت.
این بحث کارشناسی پیوسته خودش جای کلی بحث داره!
از نظر خوبتون ممنون
F.ghanbari8@gmail.com

Risk assessment
Ethics in publication

ارسال پست

بازگشت به “تالار بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان