بهداشت محیط انتخاب دلخواهم نبود!!!!!!!!!

در این انجمن به بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست

چطور رشته بهداشت محیط را انتخاب نمودید؟

از روی علاقه و شناخت
3
13%
از روی اجبار و ...
20
87%

مجموع رای گیری: 23

نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط navidsafavy »

سلام دوستان
تا حالا حتما شده که از دوستاتون همکلاسیا شنیده باشید که رشته بهداشت محیط رو از رو اجبار انتخاب کردن و اصلا علاقه ای به این رشته نداشتن
برای من که بارها و بارها اتفاق افتاده
کسانی که آرزوشون رشته دیگه ای بوده و از این رشته قبول شدن........صرفا بخاطر اینکه پشت کنکور نمونن یا به علل دیگه.......و همین امر هم باعث سرخوردگی و سردی افراد و در نتیجه رشته مون شده
حالا از جناب نادر لو خواهش دارم یه نظر سنجی راه بندازه و ببینه واقعا چند درصد افراد با علاقه و شناخت به این رشته اومدن....... با تشکر
شما دوستان هم نطر بنویسید........ممنون
چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
سید نوید صفوی
نمایه کاربر
AWWA
آماتور
آماتور
حالت من: Badhal
تماس:

Re: بهداشت محیط انتخاب دلخواهم نبود!!!!!!!!!

پست توسط AWWA »

با سلام
من بااطلاع وآگاهی قبلی چندانی وارد این رشته نشدم ولی ازهمون ترم اول دانشگاه عاشق این رشته شدم.تاحالا حتی یه لحظه ازبهداشت محیط خسته نشدم وروزبه روزم علاقم بیشترمیشه.هرچند به هیچ عنوان ادعا نمی کنم که به همه جنبه های این رشته واقفم وتخصص پیداکردم.از خدا به خاطرانتخاب خوبی که برام کرده متشکرم.
vafa
جدید
جدید
تماس:

پست توسط vafa »

سلام

شما از چه راههایی علاقه مندیتان را به این رشته بیشتر کردین، آیا دوستان شما هم مثل خودتان به رشته شان علاقمند هستند، بنظر شما راههای ایجاد انگیزه برای دانشجویان این رشته چگونه ایجاد میشه؟ ممنونمتصویر
نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط navidsafavy »

بنده خودم تقریبا بدون هیچ اطلاعی وارد این رشته شدم........معلومه که الان که 6 سال از عمرم رو پای این رشته گذاشتم بهش علاقه دارم....اما....حدود 10 الی 20 نفری رو میشناسم که علیرغم تحصیل در این رشته هیچ علاقه ای بهش ندارن

یا حتی از استادامون 2 تاشون رو سراغ دارم که الان هیئت علمی هستن اما هنوز در حسرت روزهای گذشته هستن که چرا یه رشته دیگه نخوندن.........علت هم داره ......چون شما به دکترا هوشبری یا رشته مامایی همینطور رادیو تراپی و .....که فارغ از اسمشون (در این رابطه یه پست ایجاد کردم) که خوب جلوه میکنه تقریبا رشته هایی سطح متوسط و حتی پایین هستن اما از لحاظ درآمد و اشتغال با رشته ما از زمین تا آسمون فاصله دارن........شما هم مطمئنا میتونید دلایل دیگه ای رو بیارید ...........خلاصه کلام اینکه هم شرایط رشته ما و هم محصلان رشته ما به صورت یک رابطه دو طرفه دارن این رشته رو تضعیف میکنن

واقعا بین کسی که دکترای بهداشت محیط گرفته و کسی که هوشبری و ... خونده از لحاظ زحمتی که کشیدن فرق هست؟؟؟؟.......پس چرا از لحاظ درآمدی این فرق های فاحش رو داریم؟؟؟؟؟
سید نوید صفوی
نمایه کاربر
kermanshahi
جدید
جدید
تماس:

پست توسط kermanshahi »

هر کس هر رشته ایی خونده و هر کاری داشته باشد باید مهارت و علم کافی در مورد آن داشته باشد. اگه تونستید صورت وضعیت شرکتهای بهره برداری و راه اندازی تصفیه خانه ها را نگاه کنید این کمترین کاریی که یک بهداشت محیطی میتونه انجام بده
نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط navidsafavy »

kermanshahi نوشته شده:هر کس هر رشته ایی خونده و هر کاری داشته باشد باید مهارت و علم کافی در مورد آن داشته باشد. اگه تونستید صورت وضعیت شرکتهای بهره برداری و راه اندازی تصفیه خانه ها را نگاه کنید این کمترین کاریی که یک بهداشت محیطی میتونه انجام بده
.
.
.
کاش می شد بیشتر توضیح بدین
سید نوید صفوی
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط farshid »

من که کاردانی که قبول شدم دیدم ترازش از همه کمتره انتخاب کردم.تصویر

بعدش دیدم همه چیز داره خوشم اومد دیدم چقدر بامزه است

بعد که یه ذره عقلم رسید دیدم کمدیه !!!!!!!

الان که بیشتر درگیرشم میبینم هیچی نداره اما دیگه چاره ای ندارم

متاسفانه راه فرار هم نیست

شکرت
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط navidsafavy »

farshid نوشته شده:من که کاردانی که قبول شدم دیدم ترازش از همه کمتره انتخاب کردم.تصویر
شکرت
فرشید جان من از نوشتت این طور برداشت کردم که منظورت از هیچی نداره یعنی پول و شغل درست و حسابی .....چون به شخصه علم بهداشت محیط رو غنی و گسترده میدونم

اما در مورد این کمدیه اونم با هفتا علامت تعجب نظری ندارم
سید نوید صفوی
نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط navidsafavy »

دوستان عزیز مهندس نادرلو که الهی خیر از زندگیش ببینه برای این پست نظرسنجی قرار داده ......درست بالای همین صفحه.....لطفا نظر بدید

با تشکر فراوان از مهندس نادرلو(راستی کسی اسم مهندس رو میدونه؟؟!!)
سید نوید صفوی
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
تماس:

پست توسط naderloo »

farshid نوشته شده:من که کاردانی که قبول شدم دیدم ترازش از همه کمتره انتخاب کردم.تصویر
شکرت
سلام، ممنون هستم که نظرات خود را با صداقت تمام بیان مینمایید، به هر حال احتمالا بهداشت محیط جزء آرزوها و آمال هیچکدوم از ما نبوده، یعنی از هر کسی بپرسی میخوای چکاره بشی نمیگه میخواهم مهندس بهداشت محیط بشم قطعا میگه میخوام مهندس هوا، فضا، خلبان، دکتر، عمران، ژنتیک و این رشته های پرطرفدار بشم.
اما به نظر من خیلی افرادی که حتی در بهترین رشته های پرطرفدار و موفق قبول میشن، انسانهای موفقی نیستند.موفقیت تنها تلاش در یک رشته پرطرفدار نیست میتوان در رشته مهندسی بهداشت محیط هم انسان موفقی شد.

اتفاقا در حال حاضر بزرگترین مشکلات کشورمان مشکلات زیست محیطی است.ولی همانطور که میدونید علت پر در آمد نبودن این رشته این است که به توسعه پایدار اهمیت داده نمیشود و دولت در این زمینه ها تنها هنگامی هزینه میکند که ناچار است.

ولی این رویه در سالهای آینده با حذف یارانه ها و اهمیت پیدا کردن مقوله انرژی اصلاح خواهد شد.

وقتی که هزینه آب واقعی شود تصفیه فاضلاب و مصرف مجدد آن حیاتی میشود.
در خصوص بخار، برق و سایر مقوله های انرژی نیز این اتفاق خواهد افتاد.

بنابراین دوستانی که با همت زیاد همانند دوست عزیزمان farshid برنامه های خود را از طریق تحقیق و ... برای رفع مشکلات زیست محیطی جامه عمل میپوشانند مصداق االسابقون السابقون و اولئک المقربون هستند.

navidsafavy نوشته شده:دوستان عزیز مهندس نادرلو که الهی خیر از زندگیش ببینه برای این پست نظرسنجی قرار داده ......درست بالای همین صفحه.....لطفا نظر بدید
با تشکر فراوان از مهندس نادرلو(راستی کسی اسم مهندس رو میدونه؟؟!!)
ممنون و تشکر.مهندس صفوی عزیز از این بحث خوبی را شروع کردید، به مشکل اجتماعی ما بهداشت محیطی ها، امیدوارم مفید واقع شود. نام کامل حقیر ابراهیم ندرلو هست و از لطف بینهایتی که دارید ممنونم.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط navidsafavy »

سعادتی بود که با اسم مدیرمان نیز آشنا شدیم

کاملا با حرفهای شما موافقم هیچ رشته ای انسان را موفق نمی کند .....البته شاید به موفقیت او کمک کند اما نقش اصلی را انسانها هستند که بازی می کنند

وقتی که وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بشود وزارت درمان و درمان و آموزش درمان خوب وضعیت همینی می شود که میبینیم

تا جایی که این درمان به بهداشت محیط هم سرایت کرده و ما اکنون اغلب به درمان محیط می پردازیم تا بهداشت و پیشگیری......

یه شعر .....همینطوری:

دود می خیزد ز خلوتگاه من
کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟
با درون سوخته دارم سخن
کی به پایان می رسد افسانه ام ؟
دست از دامان شب برداشتم
تا بیاویزم به
گیسوی سحر
خویش را از ساحل افکندم در آب
لیک از ژرفای دریای بی خبر
بر تن دیوارها طرح شکست
کس دگر رنگی در این سامان ندید
چشم می دوزد خیال روز و شب
از درون دل به تصویر امید
تا بدین منزل پا نهادم پای را
از درای کاروان بگسسته ام
گر چه می سوزم از
این آتش به جان
لیک بر این سوختن دل بسته ام
تیرگی پا می کشد از بام ها
صبح می خندد به راه شهرمن
دود می خیزد هنوز از خلوتم
با درون سوخته دارم سخن
سید نوید صفوی
نمایه کاربر
AWWA
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط AWWA »

به نظرمن دانشجوها رو به سه دسته میشه تقسیم کرد:گروه اول کسایی هستند که هررشته ای قبول بشن بازاحساس رضایت نمی کنن حتی اگه تو بهترین ومعروفترین رشته قبول بشن.بین هم کلاسیای من اکثرشون اینطوری بودن. خیلی به امواج منفی اطرافشون پاسخ مثبت می دادن! گروه دوم کسانی هستند که هررشته ای قبول بشن وتحت هرشرایطی باشن به رشته شون علاقه مند میشن،چون میدونن هررشته ای جذابیتها وجنبه های مثبت خاص خودشو داره.هرچند به بهبودشرایط خودشون واطرافیانشون هم اهمیت میدن.این گروه فقط وقتی ازیه مسئله احساس نارضایتی می کنن که تصمیم به اصلاح وبهبود اون بگیرن.به ندرت از این گروه افراد دیدم ولی دیدم!
گروه سوم افرادی هستد که شاید خیلی واقع نگرتر ازدودسته بالان. اینا وقتی شرایطشون خوبه میگن رشته خوبه ووقتی به نفعشون نیست میگن رشتمون رو فقط تحمل می کنیم. خود این دسته هم به دو زیر گروه دیگه قابل تقسیمن:یا اراده دارن وزود تغییر رشته میدن وبه علاقه اصلیشون میرسن ویااینکه میگن:همینو باید تحمل کنیم و...
رشته ماخیلی گسترده است.برای هرکس با هرسلیقه واستعدادی چیزی برای عرضه کردن داره.اما اعتراف می کنم که خیلی نقایص هم وجود داره،ولی هیچ کدوم مربوط به ذات رشتمون نمیشه بلکه مربوط به سیستم مدبریتی اون میشه وقابل اصلاحن.اونم بستگی به ماها داره که خودمون رو تاحدی بالا بکشیم که بتونیم اونارو رفع کنیم. همین قضیه تفکیک رشته درسطح ارشد یکی ازهمین نقایصه که امیدوارم بالایی ها خیلی زود بتونن حلش کنن.اگه نتونستنم خودمون بالاخره این کارو می کنیم!!!
نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط navidsafavy »

جای تاسف داره وقتی تعداد بازدید به 200 میرسه اما تعداد ارا به 6

ممنون از این 6 نفر
سید نوید صفوی
نمایه کاربر
farshid
ارشد
ارشد
تماس:

پست توسط farshid »

این قضیه بهداشت محیط واسه خودش داستانیه
آخه نه بهداشته نه محیطه

این قضیه ممکنه به ما هم سرایت کنه
تکلیف معلوم نیست .
رشته دلخواه من سینما بود اما کجاش شبیه بهداشت ........ محیطه
وقتی همه چیز براساس کنکور ، نمره ، کلاس و حضور و غیاب باشه همین میشه

الان فایل دانلود جزوه فلان استاد رو بذاری بازدید کنندگان میشه 5 هزار نفر اما دانلود کتاب اورجینال بذاری اصلا سمتش نمیرن

ما اینجوری هستیم دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!

راستی یه چیز بگم بخندید
کتاب اصل متکف رو در نمایشگاه کتاب میشه با قیمت 30 هزار تومان با بهترین کیفیت(ورق روغنی) تهیه کرد اما ترجمه همین کتاب با بدترین کیفیت 60هزار تومانه!!!! اونم توی 6 جلد !!!!!!!!!
تصویر
F.ghanbari8@gmail.com

Advanced Oxidation Processes
Electrochemical remediation
Risk assessment
Ethics in publication

azxcen
جدید
جدید
تماس:

پست توسط azxcen »

سلام من کارشناس این رشته هستم روزی که اسمم رودر لیست قبول شدگان این رشته دیدم زیباترین روز زندگی من بود تصویرولی الان چهار ساله بیکارم و روز های سختی رو می گذرونم تصویربه قولی سکوتم از رضایت نیست دلم اهل شکایت نیست...
ارسال پست

بازگشت به “تالار بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان