دانلود و آموزش نرم افزار طراحـی شبـکه فاضلاب EGOUT

در این انجمن به آموش EGOUT طراحی شبکه فاضلاب در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

قوانین انجمن
1.تهیه فایل های راهنما و نصب EGOUT و اتوکد ACAD2007 یا 2008 همچنین آشنایی کار با اتوکد برای آموزش ضروری می باشد.
2.به تعدادی از کاربرانی که این دوره را با موفقیت طی نمایید کد های رجستری جهت استقاده کامل از نرم افزار EGOUT اهدا میگردد.
3.پس از پایان دوره مجازی در نظر است گارگاه آموزش نرم افزار EGOUT هم برگزار گردد.
نمایه کاربر
hesadat
فعال
فعال
حالت من: Badhal
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: دانلود و آموزش نرم افزار طراحـی شبـکه فاضلاب EGOUT

پست توسط hesadat »

..

ببخشید فایل sample-source.dwg رو هرچی تو پیوست ها دنبالش می گردم پیدا نمی کنم

اگه دوباره پیوست کنید،ممنون میشم

مرسی
[CENTER]============================================
تشکر شما = دلگرمی ما
============================================
[/CENTER]محسن عباسی فرد...
moh3n.abfa87@gmail.com
نمایه کاربر
majdabadi
مدیر بخش
مدیر بخش
تماس:

پست توسط majdabadi »

با سلام

فایل نقشه در egout-learning.rar می باشد.

با آرزوی موفقیت
مهندس مجد آبادی
نمایه کاربر
majdabadi
مدیر بخش
مدیر بخش
تماس:

پست توسط majdabadi »

با سلام

پس از ترسیم پلان شبکه فاضلاب در اتوکد با دستور Line و در لایه sewer و رنگ magenta و با توجه به شیب بندی و تقاطع معابر و همچنین طول 40 تا 80 متری هر خط لوله و در ادامه آن نصب بلاک endblock در محل(های) خروجی و Edit شبکه از نظر شناسائی شبکه و اتصال خطوط به هم و ارتباط با نقطه خروجی در پستهای قبلی تشریح گردید در صورت ابهام به مثالها و تصاویر و پیوستهای پستهای قبلی مراجعه فرمائید.
1-فایل sample-plan-Egout.dwgرا باز نمائید.(فایل پیوست میباشد.)
2-روی دکمه Edit کلیک نمائید.(در پست قبلی مراحل ترسیم و Edit تشریح شد.)
3-روی دکمه Match کلیک نمائید.
دکمه Match نحوه ارتباط خطوط با یکدیگر از نظر شماره خط ،شماره خط بالادست ، شماره خط پائین دست، شماره خطوط فرعی ورودی و شماره رنگ خط را در جدولی به اسم Maa به داده های Xdata هر خط لوله الصاق میکند. (داده های Xdata از طریق منوی Express اتوکد و زیر منوی Tolls و زیرمنوی Xdata list برای هرخط لوله قابل مشاهده می باشد.)
در صورت حذف یک خط لوله از شبکه و یا قطع ارتباط یک خط و یا تغییر مسیر خطوط برنامه پس از کنترل داده های Match address در صورت مغایرت با شبکه ترسیمی پیغام Match error lمی دهد اینکار برای حفاظت ساختار شبکه و کنترل روند طراحی میباشد.
4-مطالب فوق در مورد Match جهت اطلاع کلی از عملکرد برنامه می باشد . و طراح فقط در مواقع اعلام خطا ی Match error روی دکمه Match کلیک مینماید.تا داده های ساختارشبکه update شود. در صورت اعلام این خطا طراح متوجه تغییر در ساختار شبکه خواهد شد.
5- فایل نقشه را ذخیره نمائید
match.JPG

با آرزوی موفقیت
EGOUT-19-7-90.rar
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
مهندس مجد آبادی
نمایه کاربر
majdabadi
مدیر بخش
مدیر بخش
تماس:

پست توسط majdabadi »

با سلام

شاخه بندی مسیر های شبکه فاضلاب
با استفاده از امکانات اتوکد می توان شاخه بندی شبکه را با رنگ لوله ها تعیین کرد . برنامه رنگ قرمز(رنگ شماره 1 اتوکد) را به عنوان شاخه اصلی و رنگ زرد (2)و سبز(3) را به عنوان شاخه های نیمه اصلی و رتگهای فیروزه(4) ،آبی(5) و بنفش(6) را به عنوان شاخه های فرعی شاخه بندی میکند. برای شاخه بتدی کافی است فقط رنگ سر شاخه ها را به رنگ مورد نظر تغییر دهید . رنگ بندی شبکه را برنامه انجام می دهد.

پس از ترسیم پلان شبکه فاضلاب در اتوکد با دستور Line و در لایه sewer و رنگ magenta و با توجه به شیب بندی و تقاطع معابر و همچنین طول 40 تا 80 متری هر خط لوله و در ادامه آن نصب بلاک endblock در محل(های) خروجی و Edit شبکه از نظر شناسائی شبکه و اتصال خطوط به هم و ارتباط با نقطه خروجی در پستهای قبلی تشریح گردید در صورت ابهام به مثالها و تصاویر و پیوستهای پستهای قبلی مراجعه فرمائید.
1-فایل sample-plan-Egout.dwgرا باز نمائید.(فایل پیوست میباشد.)
2-روی دکمه Edit کلیک نمائید.(در پست قبلی مراحل ترسیم و Edit تشریح شد.)
3-روی دکمه Match کلیک نمائید.
4-فقط رنگ سرشاخه ها را با توجه به مسیر های اصلی و فرعی مورد نظر تغییر دهید.
5-روی دکمه Setlatral کلیک کنید. برنامه رنگ بندی شبکه را انجام میدهد.
6- برای تغییر مسیر های اصلی و فرعی می توان با دکمه color resetرنگ شاخه ها مجدد به سرشاخه ها محدود میشود که میتوان تغییرات رنگ سرشاخه ها را انجام و مجدد روی دکمه Set Latral کلیک کنید.
7- فایل نفشه را ذخیره نمائید.

با ارزوی موفقیت

latral1.JPG
مهندس مجد آبادی
نمایه کاربر
majdabadi
مدیر بخش
مدیر بخش
تماس:

پست توسط majdabadi »

با سلام
نام گذاری محورهای شبکه فاضلاب
در شبکه های فاضلاب شهری با توجه به وجود شاخه های اصلی و فرعی زیاد از نام گذاری شاخه ها به عنوان آدرس دسترسی به خط لوله یا منهول مورد نظر استفاده میگردد. یک شاخه میتواند از چندین خط لوله فاضلاب تشکیل شده با شد . معمولاَ پروفیل طولی شاخه از منهول ابتدا تا منهول انتهای آن رسم می شود .
در برنامه EGOUT با توجه به شاخه بندی و رنگبندی آن که شرح آن در معرفی دکمه Lateral Set در پست قبلی هست با کلیک روی دکمه Latname برنامه به طور خودکار شاخه های اصلی و فرعی را نام گذاری میکند. برای اینکار برنامه یک بلاک به نام Latblockدر نقطه میانی آخرین خط لوله شاخه (های)اصلی با رنگ قرمز نصب میکند . بطور پیشفرض نام شاخه اصلی را *01در Attribبلاک ذکر شده میگذارد و نامگذاری شاخه ها را انجام می دهد.

طراح با دو کلیک بر روی Attrib بلاک نصب شده می تواند نام شاخه را تغییر دهد. با کلیک مجدد روی Latname تغییر نام شاخه مجدداَ انجام میگیرد.
latname1.JPG

latname2.JPG

latname3.JPG

با آرزوی موفقیت
مهندس مجد آبادی
نمایه کاربر
GOLZARIAN
جدید
جدید
تماس:

پست توسط GOLZARIAN »

سلام !لطف كنيد دوره آموزشي را مجددا فعال كنيد.البته به نظرم مفيد باشه اگه از فاز مطالعات شروع كنيد تا با گزارش نويسي هم آشنا بشيم كه فكر ميكنم بايد يك مكان مشخص رو تعيين كنيد و شروع كنيم به در اوردن اطلاعات مباني طراحي.
اينطوري بيشتر در متن موضوع قرار ميگيريم .و طراحي شبكه با نرم افزار رو هم در دوره بعد شروع كنيد
با تشكر
نمایه کاربر
nodoshan
جدید
جدید
محل اقامت: yazd
تماس:

پست توسط nodoshan »

سلام میشه لطف کنین دوباره مطالبتون رو فعال کنین چون میدونم عالیه
ممنون
somayeh
جدید
جدید
تماس:

پست توسط somayeh »

سلام چرا نمیتونم این مطلب رو دانلود کنم؟ یعنی دیگه فعال نیست؟ با تشکر فراوان
نمایه کاربر
majdabadi
مدیر بخش
مدیر بخش
تماس:

پست توسط majdabadi »

با سلام

ترسیم پروفایل از طریق داده های EXCEL

مقدمه:
طراحی شبکه فاضلاب با نرم افزارهای مختلف طراحی میگردد. قسمت نهائی طراحی شبکه فاضلاب ترسیم پروفیل اجرائی میباشد.
در اکثر کارگاه های اجرائی پیمانکاران برای ارائه پروفیل ازبیلت با مشکل مواجه هستند.
خروجی خیلی از نرم افزارها از جمله Sewercad در تهیه پروفیل اجرائی ضعیف هستند.
ترسیم دستی پروفیل ها مشکل و وقتگیر است.
ممکن است برای پروژه های کوچک و موردی خرید نرم افزار کامل طراحی مقرون به صرفه نباشد.
ممکن است تسلط کافی برای استفاده نرم افزار طراحی شبکه در کارگاه وجود نداشته باشد.
این مشکل با امکانات آنلاین سایت موژ و برنامه جانبی نرم افزار EGOUT به نام EGOAS برطرف می گردد.
یکی از گزینه های زیر را می نوانید انتخاب کنید:
1-با ارسال داده هایEXCEL شبکه فاضلاب به سایت موژ ، پروفیل شبکه با فرمت مورد نظر شما ترسیم و ارسال میشود.(به زودی جزئیات اعلام میگردد.)
2-دریافت آنلاین کد مورد نیاز نرسیم پروفیل توسط کاربر و استفاده از امکانات برنامه EGOAS برای ترسیم پروفیل (هر شبکه فاضلاب با توجه به تعداد خطوط،طول شبکه و شاخه ها یک کد ترسیم پروفیل ارائه می شود که کاربر میتواند پروفیل شبکه فاضلاب خود را در اتوکد ترسیم کند.)
3-خرید آنلاین رجیستری نرم افزار ترسیم پروفیلEGOAS (خریداری کد رجیستری کار با برنامه برای زمان استفاده معین که با این رجیستری در مدت تعیین شده بدون محدودیت میتواند پروفیل پروژه های خود را ایجاد کند.)
4-خرید آنلاین رجیستری نرم افزارطراحی شبکه فاضلاب EGOUT(خریداری کد رجیستری کار با برنامه برای زمان استفاده معین که با این رجیستری در مدت تعیین شده بدون محدودیت میتواند پروژه های خود را طراحی کند.)
5- سفارش آنلاین خرید قفل سخت افزاری نرم افزار EGOUT (با خرید قفل سخت افزار برنامه برنامه بدون محدودیت زمانی در اختیار خریدار قرار میگیرد.)
6- فرار داد خدمات آنلاین طراحی شبکه فاضلاب و مدیریت طرح و اجرا
7- استفاده آنلاین از طراحان شبکه فاضلاب برای طراحی پروژه های شبکه فاضلاب
برنامه EGOAS در لینک زیر فابل download است
http://dl.mozh.org/up/egoas (4).zip
راهمنای برنامه و فایل های نمونه در لینک ریر قابل دانلود است
http://dl.mozh.org/up/egoex.zip

برای نصب کامل برنامه فایلهای راهنماو نصب را از سایت EGOCAD.comدانلود کنید
مهندس مجد آبادی
نمایه کاربر
sabavoon
جدید
جدید
تماس:

Re:

پست توسط sabavoon »

naderloo نوشته شده:آقای مهندس ضمن سلام و عرض خسته نباشید من مشکلی با اجرای برنامه EGOUT داشتم

برنامه با موفقیت نصب و اجرا میشود ولی در هنگام فشردن دکمه Start خطای زیز ظاهر میشود:
ActiveX component can't create object
البته بنده از ویندوز 7 استفاده میکنم، و هنوز برنامه اتوکد را نصب نکردم گویا برنامه EGOUT بدون نصب اتوکد فعال نمیشود البته در محیط اصلی برنامه هم فرمان Connect To AutoCAD اجرا میشود. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

برای من هم همین اتفاق می افتد با اینکه autocad 2007 نصب کرده ام و EGOUT را با xpسازگار کردم نشد
نمایه کاربر
majdabadi
مدیر بخش
مدیر بخش
تماس:

پست توسط majdabadi »

با سلام
نرم افزار EGOUT توام با اتوکد اجرا میشود

با تشکر