مهرماه 10تن به آلودگی هوای تهران اضافه می شود.

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

مهرماه 10تن به آلودگی هوای تهران اضافه می شود.

پست توسط elham9192 »

ايرن: مديرکل محيط زيست تهران گفت: همزمان با بازگشايي مدارس 300 هزار خودرو به ناوگان حمل و نقل شهر تهران اضافه مي شود که نتيجه آن افزوده شدن روزانه حدود 10تن به آلودگي هواي پايتخت است.

رسول علي اشرفي پور در گفتگو با مهر با افزود: روزانه حدود هزار و 200 تن آلودگي وارد هواي تهران مي شود که سهم خودروها حدود 700 تن در روز است که با آغاز بازگشايي مدارس، مراکز آموزشي و دانشگاهها حدود 300 هزار خودرو از بابت سرويس مدارس و جابجايي دانش آموزان به خودروهاي درحال تردد اضافه مي‌شود.
به گفته وي، در حال حاضر روزانه سه ميليون و 500 هزار خودرو به صورت عادي در شهر تهران در حال تردد است که با اضافه شدن تعداد 300 هزار خودرو به اين تعداد روزانه حدود 10 تن به ميزان آلودگي هواي شهر تهران به دليل ترافيک مهرماه و بازگشايي مدارس افزوده مي شود به همين دليل به شهروندان توصيه مي شود که بصورت جدي از حمل و نقل عمومي استفاده کنند.
اشرفي پور با اشاره به وجود طرحها و برنامه هاي مناسب در راستاي توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي در سالهاي اخير و حمايت کامل کارگروه کاهش آلودگي هواي تهران از اين برنامه ها اظهار اميدواري کرد همشهريان تهراني کمتر از خودروهاي شخصي استفاده کنند.مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران برنامه هاي ترافيکي اجرا شده از سوي پليس راهور تهران بزرگ در سال 89 را در کاهش آلودگي هواي تهران مهم ارزيابي کرد و افزود: درصورت جلوگيري از ورود 10 تن آلودگي به هواي شهر سالانه حدود 5 ميليون دلار در هزينه هاي مديريت ترافيک صرفه جويي مي شود.


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان