تهران ناسالم شد

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

تهران ناسالم شد

پست توسط elham9192 »

ذرات معلق در هوای پایتخت دوباره بالا رفتند؛
سبزپرس- گروه محیط زیست شهری: پس از گذشت چند روز سالم برای هوای تهران و در جایی که ذرات معلق سر سازش با پایتخت نشینان پیش گرفته بودند، تهران دوباره ناسالم شد تا این توالی سالم و ناسالم شدن هوای تهران برای چندمین بار طی چند هفته اخیر تکرار شود.

به گزارش سبزپرس، بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای تهران، ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون باز هم به شرایط ناسالم رفتند تا تهران را به شرایط ناسالم ببرند. شاخص این آلاینده در هوای امروز تهران اندکی از حد استاندارد بالاتر رفت تا با قرار گرفتن روی عدد 104 اندکی ناسالم شود. این در جایی رخ می دهد که شاخص این آلاینده در هوای چند روز اخیر تهران حول عدد 90 ایستاده بودند.
ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز امروز اندکی بالاتر رفتند، این ذرات که در روزهای گذشته به لطف نسیمی که در تهران می وزید در آستانه شرایط پاک قرار داشتند امروز با ایستادن روی عدد 73، باعث شدند تا تهران از نظر این آلاینده ها، روزی سالم را تجربه کند.
مونوکسید کربن نیز بنا به روال روزهای گذشته در سال 90 در شرایط پاک بود.
قرار گرفتن تهران در شرایط ناسالم بیش از همه برای بیماران قلبی، عروقی و زنان باردار به علاوه کودکان خطرناک است. این است که در این شرایط به اهالی پایتخت که در این گروه ها جای می گیرند توصیه می شود کمتر از منازل خود خارج شوند.
بررسی آمار شاخص آلاینده های تهران در چهارماهه نخست سال 90 و دوره مشابه در سال 89 نشان می دهد که تعداد روزهای سالم در سال جاری نسبت به سال گذشته به مراتب بیشتر بوده است، هر چند در سال گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون اندازه گیری نمی شدند و این مقایسه در غیاب اطلاعات مربوط به این آلاینده انجام شده است


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان