انتشار جهانی کربن رکورد زد

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

انتشار جهانی کربن رکورد زد

پست توسط elham9192 »

در سال 2010 و با رسیدن به 30.6 گیگاتن
انتشار جهانی کربن رکورد زد

</RIGHT>


سبزپرس- گروه بین الملل: به نظر می رسد آن چه در سال های اخیر در اجلاس و کنفرانس های گوناگون تغییرات اقلیمی گذشته و تعهداتی که کشورهای مختلف برای کاهش انتشار کربن داشته اند در نهایت نتیجه قابل قبولی نداشته است تا سال 2010 به عنوان بدترین سال در انتشار کربن لقب بگیرد. آخرین بررسی ها حاکی از آن است که در سال گذشته انتشار جهانی کربن رکورددار شده است. میزان این انتشار در سال گذشته 30.6 گیگاتن بوده است.


به گزارش سبزپرس و به نقل از بی بی سی، این بررسی که توسط آژانس جهانی انرژی انجام شده است، نشان می دهد که بعد از کاهشی که در سال 2009 و به دلیل بحران جهانی اقتصاد در انتشار دی اکسید کربن جهانی رخ داد، انتشار کربن در سال 2010 نسبت به میزانی که در سال 2008 ثبت شده بود ، 5 درصد افزایش یافته و در تاریخ ثبت این آلاینده رکورددار شده است.
اما در جایی که کماکان هند و چین در زمره بیشترین تولیدکنندگان دی اکسید کربن جهانی قرار دارند، انتشار این آلاینده در کشورهای توسعه یافته نیز افزایش یافته است.
در نشستی که سال گذشته در کنسوس مکزیک حول محور تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین انجام شد، سران کشورهای مختلف بر این نکته تاکید کردند که برای جلوگیری از افزایش دو درجه ای دمای زمین، باید انتشار کربن را با روند کنونی متوقف کرد.
این نشست و اقدامات بعد از آن در جایی انجام شد که بر اساس بررسی آژانس جهانی انرژی، در سال 2010، انتشار دی اکسید کربن به رکوردی تازه دست یافته است. حجم این انتشار، 30.6 گیگاتن بوده است.
مسوولان این آژانس معتقدند که این زنگ خطر تازه ای برای کشورهای جهان است تا با اتخاذ تدابیری کارآمدتر از انتشار کربن جلوگیری کنند.


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان