شاخص آلودگی هوا روی عدد 104

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

شاخص آلودگی هوا روی عدد 104

پست توسط elham9192 »

هوای تهران دوباره به شرایط «ناسالم» رفت

</RIGHT>


سبزپرس- گروه محیط زیست شهری: پس از چند روز متوالی قرار گرفتن در شرایط سالم و ناسالم، شاخص هوای امروز تهران روی عدد 104 ایستاده است. این بدان معنا است که شاخص تهران پس از تجربه دیروز به عنوان یک روز سالم، امروز در شرایط ناسالم قرار گرفته است.

به گزارش سبزپرس، اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای تهران نشان می دهد که غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون پایتخت به رقم 104 رسیده است تا شاخص هوایی که شهروندان تهرانی تنفس می کنند، را روی عدد 104 قرار دهد و هوای تهران اندکی برای افراد مسن، کودکان و زنان باردار سنگین شود.
شرایط ناسالم هوای ناسالم امروز تهران در حالی اتفاق می افتد که دیروز شاخص هوا در شرایط سالم و روی عدد 93 قرار داشت و در نتیجه شاخص کلی آلاینده های هوای تهران نیز روی وضعیت سالم قرار داشت.
اما جدا از ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون و نیز مونوکسید کربن به روال روزهای گذشته در سال 90 در شرایط قابل قبولی قرار دارند. مونوکسید کربن با قرار گرفتن روی شاخص 29، در شرایط پاک است و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز با قرار گرفتن روی 64، در شرایط سالم است.
بیش از هر چیز تغییرات جوی بر بهبود شرایط هوای تهران تاثیرگذار است. در روزهای اخیر وجود باد و اندکی باران هوای پایتخت را در حوالی شرایط سالم قرار داده است


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان