بالا رفتن غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

بالا رفتن غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون

پست توسط elham9192 »

تهران دوباره به شرایط ناسالم رفت
سبزپرس- گروه محیط زیست شهری: شرایط هوای سالم تهران دیری نپایید تا پایتخت نشینان پس از گذشت چند روز سالم، امروز هوایی مملو از ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون استنشاق کنند. این در حالی است که چند روز پیش شرایط جوی به گونه ای شد که تهران حتی تا مرز شرایط هوای پاک نیز پیش رفت، چیزی که در سال جدید تا به حال آن را تجربه نکرده است.

به گزارش سبزپرس، در حالی که به لطف شرایط جوی، باد موافق و باران، در روزهای گذشته تهران هوایی سالم داشت، با بالارفتن

30 واحدی شاخص آلاینده های هوا، شرایط هوای تهران ناسالم شد.

همچون روزهای گذشته در سال جدید ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون عامل این آلودگی هوا بودند. این آلاینده ها امروز با ایستادن بر روی شاخص 122، نسبت به روز گذشته در حدود 30 واحد افزایش یافتند.
اما در حالی که ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون عامل اصلی بالا رفتن شاخص آلودگی هوای تهران بودند، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز

حال خوشی نداشتند و با قرار گرفتن روی شاخص 90، تا مرز ناسالم شدن پیش رفتند.

در این میان هنوز هم آلاینده مونوکسید کربن کماکان شرایط پاک را تجربه می کند. شاخص این آلاینده در هوای امروز تهران، 23 بوده است.
اما در حالی که امروز و با گذشت حدود 2 ماه از سال جدید هنوز هیچ روز پاکی در تهران تجربه نشده است و به علاوه روزهای ناسالم چندین بار اتفاق افتاده و حتی یک بار تهران به شرایط بسیار ناسالم رسیده است، کارشناسان پیش بینی می کنند که با 5 ساله شدن اعتبار معاینه فنی، غلظت تمامی آلاینده ها در هوای کلان شهرها و به خصوص تهران به شدت افزایش خواهد یافت و پایتخت روزهای آلوده تری را تجربه خواهد کرد.


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان