5ساله شدن معاینه فنی و بالارفتن آلایندها

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

5ساله شدن معاینه فنی و بالارفتن آلایندها

پست توسط elham9192 »

سبزپرس- گروه محیط زیست شهر: قانون 5 ساله شدن معاینه فنی برای خودروها تصویب شد، در حالی که همه کارشناسانی که این روزها پاسخگوی رسانه ها هستند در مورد این پیشنهاد که به زعم تمامی آن ها غیر کارشناسی است نظر مشترکی دارند. این در حالی است که کارشناسان می گویند که این بالا رفتن مدت اعتبار معاینه فنی بر تمامی آلایندهای شهر تهران که البته هم اکنون هم در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار دارند، تاثیر منفی خواهد گذاشت.

یوسف رشیدی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پاسخ به سبزپرس مبنی بر این که 5 ساله شدن معاینه فنی چه تاثیری بر میزان آلاینده های پایتخت خواهد داشت، گفت: این تصمیم روی تمامی آلاینده های تهران اثر خواهد گذاشت.
او اضافه کرد: ملزم نبودن خودروها به معاینه فنی تا 5 سال، موجب بالا رفتن آلاینده هایی مانند ذرات معلق، مونوکسید کربن، هیدروکربن های نسوخته و اکسیدهای ازت در شهر تهران می شود.
رشیدی در انتقاد از 5 ساله شدن معاینه فنی گفت: در سایر نقاط دنیا بعد از 5 سال خودرو را دور می اندازند چون تصور می کنند کارآیی لازم را ندارد و ما در ایران معاینه فنی را 5 ساله می کنیم.
او اضافه کرد: در ایران بعد از 2 سال کاتالیزورهای خودروها از کار می افتند و در عمل بازدارندگی معاینه فنی است که منجر به حل چنین موضوعاتی می شود و با طولانی کردن زمان اعتبار آن معلوم نیست در چنین مواردی چه اتفاقی می افتد.
به گفته او، در جایی که در سایر نقاط دنیا هر روز تکنولوژی های تازه ای برای معاینه فنی استفاده می کنند، این قانون یک عقبگرد است.
رشیدی در پاسخ به این که در جایی که تمامی کارشناسان محیط زیست و حتی راهنمایی و رانندگی به چنین قانونی انتقاد دارند، این پیشنهاد از کجا ممکن است آمده باشد، گفت: ما هم نمی دانیم از کجا ممکن است آمده باشد و ما اعتراض خود را اعلام کرده و گفته ایم که این موضوع بسیار غیر کارشناسی است.


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان