نخستین روز ناسالم و گزارش آلودگی هوای تهران در سال 90

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

نخستین روز ناسالم و گزارش آلودگی هوای تهران در سال 90

پست توسط elham9192 »

شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون دو برابر شدسبزپرس- گروه محیط زیست شهری: در حالی که شاخص مونوکسید کربن در هوای امروز تهران به یکی از پایین ترین رکوردها رسید، باز هم ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با جهشی ناگهانی نسبت به دیروز، تهران را در شرایط ناسالم قرار داد تا نوار روزهای ناسالم سال 90 پس از تنها 15 روز آغاز شود.


به گزارش سبزپرس و بر اساس اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوای امروز پایتخت به 101 رسید، این در حالی است که دیروز این میزان 65 بوده و در هر حال در حدود دو برابر شده است.
تغییر ناگهانی در آلاینده ذرات معلق که بیش از همه به دلیل افزایش ناگهانی تردد خودروها در خیابان های پایتخت به وجود آمده است، شاخص امروز هوای تهران را به 101 رساند. این در جایی اتفاق افتاد که استاندارد شاخص برای هوای سالم، 100 است و دیروز این شاخص 65 بود.
در این میان شاخص ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز نسبت به دیروز افزایش داشته است، هر چند با رقم 66 کماکان در شرایط سالم قرار دارد.
اما شرایط جوی و وزش باد در تهران به نفع کاهش مونوکسید کربن عمل کرده است تا جایی که شاخص این آلاینده را به 26 و کماکان شرایط پاک رسانده است. این شاخص حتی نسبت به دیروز بهبود داشته است. شاخص دیروز مونوکسید کربن، 33 بوده است.
اما در جایی امروز، 16 فروردین ماه، تهران نخستین روز ناسالم را تجربه می کند که کارشناسان شرکت کنترل کیفیت هوای تهران معتقدند در حالی که در روزهای اولیه سال 90 هیچ روز پاکی در تهران وجود نداشت، بعید است در طول سال 90 شهروندان تهرانی هوای پاک تنفس کنند.


نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3251
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2129 دفعه
تماس:

Re: نخستین روز ناسالم و گزارش آلودگی هوای تهران در سال 90

پست توسط naderloo »

كيفيت هواي تهران در شرايط ناسالم قرار دارد

با توجه به گزارش هاي دريافتي از ايستگاه هاي سنجش آلودگي هوا، كيفيت هواي تهران هم اكنون در شرايط ناسالم قرار دارد.

مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت اعلام كرد بر اساس اطلاعات دريافتي از ايستگاه هاي سنجش آلودگي هوا در شهر تهران كه در ساعت 11 صبح امروز 29 فروردين ماه گزارش شده است، شاخص كيفيت هوا 157 و آلاينده اصلي ذرات معلق(PM2.5) است.

بر اساس گزارش اين مركز در اين شرايط كيفيت هوا ناسالم تلقي شده و افرادي كه داراي بيماري هاي قلبي و تنفسي هستند، افراد سالخورده و كودكان بايد از فعاليت سنگين وطولاني خودداري كنند همچنين به عموم مردم توصيه مي شود فعاليت سنگين و طولاني مدت خود رادر هواي آزاد حتي الامكان كاهش دهند.

بر اساس همين گزارش شاخص آلودگي هوا براي منواكسيد كربن 117 است كه در شرايط ناسالم براي گروههاي حساس قرار دارد.

منبع:وبدا
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان