در فرانسه گرمای بدن مسافران مترو خانه ها را گرم می کند

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

در فرانسه گرمای بدن مسافران مترو خانه ها را گرم می کند

پست توسط elham9192 »

روش تازه تولید انرژی در فرانسه گرمای بدن مسافرین مترو، خانه‌ها را گرم می‌کند

TABLE]TR]TD]
با ابتکار فرانسوی‌ها، گرمای بدن مسافرینی که در ایستگاه متروی پاریس در انتظار هستند، به ساختمان‌های نزدیک ایستگاه منتقل می‌شود و 17 آپارتمان را گرم می‌کند. این روش انتشار کربن را تا یک سوم کاهش می‌دهدتلاش برای یافتن منابع تازه انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به خصوص گاز دی‌اکسید کربن همچنان با خلاقیت‌های تازه ادامه دارد. جدیدترین این خلاقیت‌ها، سیستم گرمایشی چند آپارتمان در پاریس است که قرار است با استفاده از گرمای بدن مسافران مترویی که در نزدیکی آن‌ها قرار دارد، کار کند.

به گزارش پاپ‌ساینس، در این ایده خلاقانه و متفاوت، گرمای بدن مسافرینی که در ایستگاه مترو زیر زمین در انتظار هستند به همراه گرمایی که از حرکت قطارها ایجاد می‌شود، ‌به لوله‌های سیستم گرمایشی آپارتمان‌های نزدیک منتقل می‌شود تا آن‌ها را گرم کند. البته این تنها سیستم گرمایشی این آپارتمان‌ها نخواهد بود اما محققین معتقدند که بخش کمکی خوبی خواهد بود.

به گفته محققین با این روش میزان گاز دی‌اکسید کربنی که برای گرمایش این ساختمان‌ها ممکن بود آزاد شود،‌ تا یک سوم پایین می‌آید.

شاید برای بعضی‌ها احساس خوشایندی نداشته باشد که بدانند از گرمای بدنشان دارد جای دیگری استفاده می‌شود، بدون این که نظر خودشان را در این باره پرسیده باشند،‌ اما واقعیت این است که در هر حال، بدن این انرژی را از دست می‌دهد و معمولا هم به هدر می‌رود، اما با این سیستم،‌ گرمایی که با تپش قلب شما در بدنتان منتشر می‌شود،‌ از بین نمی‌رود و می‌تواند خانه افراد دیگری را گرم کند.

این سیستم که از یکی از ایستگاه‌های زیرزمینی متروی پاریس شروع شده،‌ قرار است 17 آپارتمان را گرم کند. البته رساندن چنین لوله‌هایی از همه ایستگاه‌ها به ساختمان‌های اطراف در حال حاضر آن‌قدر گران تمام می‌شود که اصلا مقرون به صرفه به نظر نمی‌رسد./TD]/TR]/TABLE]
منبع: شرکت کنترل کیفیت هوا


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان