تاییدیه عدم آلودگی به رادیواکتیو برای محصولات ژاپنی

در این انجمن به بهداشت پرتوها و حفاظت در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

تاییدیه عدم آلودگی به رادیواکتیو برای محصولات ژاپنی

پست توسط elham9192 »

مالزی تاییدیه عدم آلودگی به رادیواکتیو برای محصولات ژاپنی مانند میوه، سبزی ، ماهی و گوشت را اجباری می کند

مالزی تاییدیه عدم آلودگی به رادیواکتیو برای کالاهای ژاپن را اجباری می کند .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، سری لیو تیونگ لای وزیر بهداشت مالزی با انتشار یک بیانیه در این خصوص گفته است که بازرسی سطح ۵ در خصوص مواد غذایی وارد شده از ژاپن وضع و اجرا خواهد شد تا از سلامت کافی و عدم آلودگی محصولات به اشعه رادیوکتیو اطمینان حاصل شود.
وی افزود: محصولاتی همچون میوه، سبزیجات، ماهی و گوشت از جمله مواد غذایی خواهند بود که داشتن تاییدیه مذکور برای آنها اجباری خواهد شد.

دولت ژاپن به فرمانداران تمام ۴۷ استان دستور داده ساعت به ساعت میزان رادیو اکتیو را آزمایش کرده و گزارش دهند.
دفتر نخست وزیری از فرمانداران خواسته تا میزان مواد رادیو اکتیو را در منطقه خود مورد آزمایش قرار داده و اگر به سطح خطرناک رسیدند، بلافاصله گزارش دهند.
بعد از انفجار سوم در رآکتور دوم و آتش سوزی در رآکتور چهارم ظاهرا کارگران شرکت توکیو الکتریک، نیروگاه هسته ای فوکوشیما را موقتا ترک کرده اند. این موضوع نشان از وخامت اوضاع در منطقه دارد.
همچنین نخست وزیر ژاپن از مردم ساکن در شعاع ۳۰ کیلومتری خواسته اگر منطقه را ترک نکرده اند، در خانه های خود مانده وبیرون نیایند.
این بدان معناست که رادیو اکتیو به سرعت در حال انتشار است و ممکن است بوسیله باد و باران تمام شبه جزیره را در بر گیرد.
نخست وزیر نیز از سایر مردم خواسته تا اگر کار ضروری ندارند، به خیابانها نیایند و در خانه از وسایل تهویه مطبوع هم استفاده نکنند که خطرناک است.
گفتنی است میزان رادیو اکتیو در حومه نیروگاه فوکوشیما زیاد است. بدان معنی که بدن انسان در عرض یک ساعت معادل ۳ سال رادیو اکتیو در بدن خود جذب می کند


بازگشت به “بهداشت پرتوها و حفاظت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان